Warszawa

Jak oświetlić swój dom na święta?

Jak oświetlić swój dom na święta?

Kiedy sezon bożonarodzeniowy zbliża się wielkimi krokami, lubimy kupować dekoracje i przystrajać nasze cztery kąty na święta, aby poczuć prawdziwą magię. Wtedy nasz dom staje się bardziej przytulny niczym z kultowych, amerykańskich komedii. Jak za pomocą oświetlenia uzyskać nastrojowy, świąteczny efekt?

 

Oświetlenie okna? Ten efekt Ci się spodoba!

 

Prosta dekoracja okna, na której widok chce się powiedzieć “wow”? Niezmiennie od kilku sezonów kultowe lampki choinkowe i świąteczne w formie kurtyn świetlnych podbijają serca wielu osób. To nic innego jak dziesiątki żaróweczek umieszczone na różnej długości kablach, które przytwierdzone do karnisza, zwisają niczym firana. Można używać ich również na dworze! Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy producent dopuszcza użytkowanie na zewnątrz.

Lampki choinkowe LED dają najczęściej białą lub żółtą barwę w zależności od wariantu. Mogą one także migać lub świecić jednostajnie, wszystko zależy od Twojego gustu.

 

Przebywając w pomieszczeniu, w którym znajduje się tego typu oświetlenie, warto zgasić główne światło i delektować się blaskiem tylko maleńkich lampeczek. Subtelna jasność, która pojawi się zaraz po ich włączeniu, pięknie rozchodzi się po wnętrzu. W ich towarzystwie zimowa herbata smakuje jeszcze lepiej!

 

Projektory LED ze świątecznymi wzorami

 

Gwiazdki, śnieżynki, Święty Mikołaj w saniach, a nawet choinki - to tylko niektóre wzory, jakie mogą zostać wyświetlane na ścianach za pomocą projektorów. Te niewielkich rozmiarów urządzenie z obiektywem doskonale zastępuje klasyczne lampki choinkowe. Zwykle ustawiamy je na zewnątrz - najlepiej w ogrodzie lub na podwórzu, wbijając nóżkę lub ustawiając stelaż na ziemi w kierunku naszego domu. Laserowe wiązki światła rozchodzące się spod obudowy dają niepowtarzalną iluminacją świetlną, co efektownie prezentuje się na ścianach. Urządzenie oczywiście podłącz do prądu, a po zmroku możesz cieszyć się świątecznym klimatem. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej, ustalonej przez producenta odległości, wtedy wzór wyświetlany przez projektor będzie duży i wyraźny.

 

Idealnym rozwiązaniem do wnętrz są projektory LED w kształcie świec. Działają one na baterie, a w ciemnościach wyświetlają na ścianach w zależności od modelu śnieżynki czy gwiazdki. Taki gadżet wykorzystasz do świątecznych stroików, ustawiając całą kompozycję na stole lub komodzie.

 

Uniwersalne lampki choinkowe na drucikach

 

Kiedy chcemy stworzyć świąteczną dekorację, często korzystamy z oświetlenia na baterie, a zamiast klasycznego kabla wolimy żaróweczki, przymocowane do plastycznego drucika. To wygodne rozwiązanie, oferujące wiele możliwości i sprawdzające się we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Wiele z propozycji znajdziesz w sklepie oneled.pl. Lampki choinkowe tego typu są doskonałe podczas tworzenia ozdób i przystrajania domu. Owiniesz nimi świąteczne wieńce, girlandy, włożysz do lampionu albo nawet wazonu lub wyłożysz na półce. Dzięki nim wnętrze będzie wyglądać niepowtarzalnie i nastrojowo, bowiem moc oferowanego światła idealnie podkreśli stworzone własnoręcznie świąteczne dekoracje.

1/1
1/1

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć