Warszawa

Na co uważać, robiąc zakupy podczas black friday?

Na co uważać, robiąc zakupy podczas black friday?

Nie jest tajemnicą, że na słynny black friday co roku czeka całe mnóstwo konsumentów. Dzięki licznym promocjom możemy kupić towary taniej, a to wszystko na kilka tygodni przed świętami, gdy w sklepach zostawiamy całkiem sporo gotówki. Choć czarny piątek daje możliwość, by zaoszczędzić, warto pamiętać o kilku, prostych zasadach, które ułatwią nam dokonywanie dobrych wyborów.

 

Na zakupy z listą

 

Na samym początku warto zapamiętać, że black friday 2021 przypada 26 listopada - przed tą datą warto dobrze zastanowić się, co tak naprawdę będziemy chcieli kupić w ramach wyprzedaży. Lista zakupów przydaje się z dwóch, podstawowych powodów. Przede wszystkim pomaga nam wyeliminować z naszego koszyka produkty, których tak naprawdę nie potrzebujemy, a które znalazły się w nim tylko dlatego, że mają dobrą cenę. Drugi powód jest szczególnie istotny, jeśli chodzi o sklepy internetowe. Te bowiem coraz częściej organizują wyprzedaże ograniczone czasowo. Oznacza to, że największy rabat uzyskamy, robiąc zakupy do pewnej godziny. Z czasem obniżki zaczynają być coraz mniejsze, dlatego też warto z samego rana wertować kategorie, w których chcemy kupić wybrane produkty. W takim bowiem przypadku nie ma większego sensu przeglądanie całej oferty sklepu, gdyż możemy nie zdążyć złożyć zamówienia do określonej godziny.

 

Porównanie cen

 

Nie ulega wątpliwości, że black friday pozwala nam sporo zaoszczędzić. Niemniej jednak nie dajmy się ponieść emocjom ani chwytliwym hasłom reklamowym. Często bowiem wydaje nam się, że jeśli dany sklep oferuje na te same towary 30% rabatu, to zdecydowanie bardziej opłaca się kupować tam, niż w sklepie, który oferuje jedynie 20% upustu. Tymczasem może okazać się, że drugi sklep proponuje niższe ceny wyjściowe, a więc sumarycznie, pomimo pozornie niższego rabatu, zapłacimy w nim mniej. Porównywać ceny możemy w sposób tradycyjny, odwiedzając sklepy stacjonarne lub internetowe. Niemniej jednak warto odwiedzać również serwis https://gazetka-24.pl/ gdzie na bieżąco jesteśmy informowani o różnych promocjach.

 

Jak kupować taniej?

 

Obecnie coraz więcej sklepów zastrzega sobie, że promocje z tytułu black friday nie łączą się z innymi promocjami, które obowiązują w danym okresie. Niemniej jednak wciąż nie wszystkie punkty handlowe stosują taką praktykę. Warto więc odwiedzać takie, które w czarny piątek honorują różnego rodzaju kody rabatowe, na przykład te, które są dostępne na stronie https://gazetka-24.pl/kody-rabatowe. Co więcej, jeśli posiadamy kartę podarunkową, to dobrym pomysłem jest wykorzystanie jej właśnie w black friday. Dzięki temu nie tylko zrobimy zakupy za darmo, ale jeszcze będziemy mogli dobrać jakieś produkty, których cena zmieści się w limicie karty. Nawet, jeśli nie zdążyliśmy zrobić zakupów w black friday, to jeszcze nic straconego - obecnie coraz więcej sklepów organizuje akcje promocyjne, które trwają cały weekend, a nie tylko w piątek. Jest to doskonała propozycja dla osób zapracowanych, dla których jedynym momentem na zrobienie zakupów - także tych niespożywczych - jest weekend. 

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć