Warszawa

Ubezpieczenie NNW uczniów na rok szkolny 2021/2022

Ubezpieczenie NNW uczniów na rok szkolny 2021/2022

Wrzesień to intensywny czas przygotowań do pełnego wyzwań roku szkolnego. Już niedługo każdy rodzic stanie przed niełatwym zadaniem – wyborem ubezpieczenia NNW dla dziecka. Dlaczego warto starannie wybrać ubezpieczenie szkolne?

 

Czym powinno charakteryzować się ubezpieczenie dla przedszkolaka i ucznia? Sprawdź nasze rady i znajdź wariant, dzięki któremu Twoje dziecko będzie bezpieczne w każdej sytuacji.

 

Czym jest NNW szkolne?

 

Skręcona kostka podczas zajęć wychowania fizycznego, ugryzienie kleszcza na wycieczce, złamanie ręki podczas przerwy… Wypadki i nieprzewidziane zdarzenia losowe mogą przytrafić się dziecku w każdym momencie, również w szkole. Każdy uczeń i przedszkolak spędza w szkolnych murach znaczną część dnia.

 

Ubezpieczenie dla dziecka pozwala zminimalizować ryzyko skutków poważnych, a także tych mniej dotkliwych wypadków i sytuacji wpływających na zdrowie i samopoczucie Twojej pociechy. Ubezpieczenia szkolne chronią dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zasada działania polisy jest prosta – jeśli dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu, opiekun otrzyma rekompensatę pieniężną mającą pokryć koszty leczenia, hospitalizacji czy rehabilitacji. Wysokość świadczenia jest uzależniona od wariantu ubezpieczenia, na jaki zdecydował się opiekun.

 

Ubezpieczenie NNW dla dziecka – obowiązkowe czy dobrowolne?

 

Podczas pierwszej wywiadówki nauczyciel zazwyczaj porusza temat ubezpieczeń, oferując rodzicom wspólną polisę grupową. Niestety, w tym przypadku rodzice nie mają wpływu na wykupiony wariant ubezpieczenia i nie mogą negocjować warunków umowy tak, aby były one dla nich jak najkorzystniejsze. Często okazuje się, że podstawowy, mocno okrojony wariant pokrywa jedynie nieznaczny ułamek ponoszonych kosztów leczenia. Wydawać by się mogło, że obowiązkiem każdego rodzica jest zaakceptowanie wspólnych dla wszystkich uczniów warunków. Okazuje się jednak, że rodzic może zrezygnować z narzuconego wariantu z niejasnymi warunkami na rzecz samodzielnie wybranej polisy.

 

Warto mieć świadomość, że składka za ubezpieczenie grupowe jest zazwyczaj niska. Wybrane w zaufanym towarzystwie indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka może więc być doskonałym uzupełnieniem grupowej polisy. W razie zdarzenia rodzic może zdecydować, z którego świadczenia skorzysta (co ważne, możliwe jest pobranie funduszy z tytułów obu polis).

 

Przed czym chroni indywidualne ubezpieczenie przedszkolne i szkolne?

 

Jak wcześniej wspomnieliśmy, NNW dla dziecka kompleksowo chroni małoletniego przed skutkami zdarzeń losowych. Czołowi ubezpieczyciele oferują szeroki zakres ochrony i zobowiązują się do wypłacenia pomocy finansowej m.in. w przypadku:

  • pobytu w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku oraz choroby;
  • zakupu niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i zaleconych środków pomocniczych;
  • zdiagnozowania poważnej choroby, np. wady serca;
  • pogryzienia przez psa czy ukąszenia kleszcza;
  • śmierci rodzica.
     

Szkolne NNW kupione samodzielnie w cenionym towarzystwie ubezpieczeniowym wzbogacone jest przeważnie o dodatki, których próżno szukać w podstawowej ofercie ubezpieczenia grupowego proponowanego przez szkołę. Ubezpieczenie NNW dziecka może być poszerzone np. o wyczynowe uprawianie sportu. Niektóre firmy ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw zmieniającemu się stylowi życia i realiom, w których funkcjonują nasze pociechy, poszerzając swoją ofertę o wsparcie w razie doświadczenia „hejtu” w sieci.

 

W nagłych sytuacjach nieocenioną pomocą okazuje się pakiet assistance pomagający zorganizować pomoc lekarską, transport medyczny, domową opiekę lekarską czy dostarczenie do miejsca pobytu leków.

 

Ubezpieczenie dzieci w szkole i poza nią

 

Niech nie zmyli Cię nazwa polis stworzonych z myślą o uczniach. Kupując ubezpieczenie NNW szkolne, otaczasz Twoją córkę lub syna ochroną w szkole i poza nią. Ferie u dziadków, wycieczka rowerowa z przyjaciółmi, letni obóz młodzieżowy, zabawa na placu zabaw, emocjonujący mecz piłki nożnej… „Okazji” do kontuzji czy bolesnego urazu nie brakuje! Mając podpisaną umowę z cenionym ubezpieczycielem, możesz spać spokojnie. Szkolne NNW działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również w wakacje i ferie. Co ważne, polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków w większości przypadków nie jest ograniczona terytorialnie, więc możesz ubiegać się o rekompensatę finansową za szkody poniesione podczas zagranicznych wyjazdów (szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa).

 

NNW szkolne – wybierz mądrze!

 

Na zdrowiu i bezpieczeństwu dziecka nie warto oszczędzać. Zanim podpiszesz umowę na indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka, dokładnie zapoznaj się z proponowanymi warunkami. Najistotniejsze dla Ciebie zapisy znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Warto mieć świadomość, że zakup dobrego ubezpieczenia nie jest poważnym obciążeniem dla domowego budżetu. Ceny składek zaczynają się już od 26 złotych na rok.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć