Warszawa

Modułowe foteliki samochodowe Britax Romer iSENSE

Modułowe foteliki samochodowe Britax Romer iSENSE

Nowoczesny system modułowy z pewnością ułatwi podróżowanie z dzieckiem do 4 roku życia. Wygodny i funkcjonalny zestaw tworzą dwa modele fotelików marki Britax Romer: BabySafe  iSENSE , Dualfix  iSENSE  oraz baza Flex Base iSENSE . Dlaczego warto wybrać system modułowy Britax Romer, wyjaśniamy poniżej.

 

Marka Britax Romer po raz kolejny zaskoczyła rodziców, pierwsza połowa 2021 roku to czas premiery nowoczesnego systemu modułowego. Zestaw pozwala na przewożenie dziecka od urodzenia aż do 4 roku życia przy zachowaniu optymalnego poziomu bezpieczeństwa na każdym etapie rozwoju. Czym zaskakuje iSENSE ?

 

Baza Flex z nowoczesnymi funkcjami

 

Ten funkcjonalny system modułowy montuje się w aucie przy użyciu bazy Flex Base  iSENSE.  Funkcję pełnego obrotu ma wiele dostępnych na rynku baz. Jednak ten model Romer Britax jest po prostu wyjątkowy. Oprócz tego, że umożliwia obrócenie dziecka w foteliku w dowolnym kierunku, to dodatkowo umożliwia zmianę kąta nachylenia fotelika. Umieszczony w bazie regulator pozwala w łatwy sposób dostosować ustawienie fotelika z dzieckiem do jego potrzeb.

Samą bazę instaluje się w aucie przy użyciu systemu Isofix. Jest to warunek konieczny, by w pełni móc korzystać z udogodnień premierowego modelu. Kompatybilny fotelik wystarczy ustawić na bazie przodem lub tyłem do kierunku jazdy (w zależności od wieku dziecka) i delikatnie go przycisnąć.

 

Fotelik dla noworodka do 13 kg

 

Kolejnym elementem tego innowacyjnego systemu jest fotelik samochodowy dla noworodków. Britax Romer BabySafe iSENSE umożliwia przewożenie dziecka do 13 kg wagi, 83 cm wzrostu lub ukończenia 15 miesięcy. Fotelik zapewnia dziecku bezpieczną pozycję półleżącą i jest montowany wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Został stworzony przy użyciu nowej technologii inteligentnego oświetlania. Podczas instalacji fotela w aucie lub na ramie wózka, automatycznie włączają się światła montażowe. Oświetlenie wewnętrzne poprawia widoczność twarzy dziecka podczas podróży po zmierzchu. Światła bezpieczeństwa sprawiają, że nosidełko jest lepiej widoczne na ramie wózka w czasie spaceru po zmroku. Dyskretne lampki są mocniejsze od elementów odblaskowych, które dotychczas stosowały niektóre marki. Oświetlenie, oprócz automatycznego włącznika, posiada także włącznik ręczny.

 

Wyposażenie fotelika BabySafe iSENSE

 

Czego można się spodziewać po tym modelu? Przede wszystkim podróży przy zachowaniu optymalnego poziomu bezpieczeństwa. Foteliki samochodowe z tej serii zapewniają płaską pozycję dla plecków, miękką tapicerkę, wkładkę noworodkową, odpowiednie wyprofilowanie skorupy oraz instalację tyłem do kierunku jazdy. Fotelik posiada 5-punktową uprząż bezpieczeństwa z naramiennikami oraz obszerny daszek z powłoką UV50, który osłoni dziecko przed słońcem i wiatrem np. podczas spaceru.

 

Fotelik można zainstalować w samochodzie przy użyciu samochodowego pasa bezpieczeństwa. Jednak większą stabilizację zapewni baza Isofix z wbudowaną stopą wspierającą, która jest elementem tego nowoczesnego systemu modułowego.

 

Dualfix iSENSE – innowacyjne technologie

 

Gdy główka dziecka będzie przekraczała górną krawędź fotelika BabySafe iSENSE to znak, że czas na zmiany. Marka Britax Romer w swoim premierowym systemie modularnym stworzyła fotelik do 18 kg. lub 105 cm. wzrostu - ten przedział najczęściej dziecko osiąga w wieku około 4 lat. Dualfix iSENSE świetnie sprawdzi się jako model następny po nosidełku. Jest dostosowany do potrzeb dzieci od 3 miesiąca życia lub 61 cm. wzrostu.

 

Model ten umożliwia podróżowanie tyłem i przodem do kierunku jazdy, a zatem w pełni pozwala wykorzystać zalety obrotowej bazy Flex. Fotelik umożliwia także zmianę kierunku kąta nachylenia oparcia. I tutaj, podobnie jak w przypadku BabySafe iSENSE, jest to możliwe dzięki odpowiedniej regulacji w bazie. Fotelik można ustawić aż w 6 wygodnych pozycjach. Eksperci Britax Romer zdecydowali, że przodem do kierunku jazdy w tym modelu mogą podróżować dzieci, które przekroczyły wzrost 76 cm. Zaleca się jednak, aby dziecko podróżowało tyłem do kierunku jazdy najdłużej jak to możliwe.

 

Dualfix iSENSE jest wyposażony w system ochrony bocznej SICT, który zwiększa bezpieczeństwo dziecka podczas kolizji bocznych. Nowoczesny system Pivot Link Isofix, do którego działania niezbędna jest baza, zapewnia dziecku optymalny poziom bezpieczeństwa podczas każdego rodzaju kolizji. Dodatkowo fotelik jest zgodny z rygorystyczną normą R129.

 

W korpus fotelika, a dokładnie nad osłonami bocznymi, zostały wbudowane dyskretne lampki, które zapewnią dziecku spokojną podróż po zmroku. W foteliku Dualfix iSENSE każde dziecko będzie się czuło bezpiecznie, a rodzic w czasie podróży może mieć malucha zawsze w zasięgu swojego wzroku.

 

Innowacyjny system modułowy Britax Romer został stworzony zgodnie z normą i-Size. Inteligentne oświetlenie z opcją ręcznego włącznika sprawia, że rodzic zawsze wie, co dzieje się w foteliku dziecka. Ma to wpływ  na poczucie bezpieczeństwa zwłaszcza na podróżowanie po zmroku, gdy dziecko siedzi tyłem do kierunku jazdy. Nowoczesna linia produktów Britax Romer iSense z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających rodziców.

1/2
1/2
2/2
2/2

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć