Warszawa

Kraków - przegląd dzielnic przyjaznych rodzinom z dziećmi

Kraków - przegląd dzielnic przyjaznych rodzinom z dziećmi

Osoby, które mają dzieci – lub planują je w najbliższej przyszłości – nierzadko zwracają uwagę na zupełnie inne kwestie przy zakupie nieruchomości niż osoby samotne lub takie, które mają już dorosłe dzieci. Większą uwagę przywiązują nie tylko do infrastruktury, ale również do bezpieczeństwa. Jakie dzielnice w Krakowie są powszechne uznawane za przyjazne rodzinom z dziećmi?

 

Dzielnica przyjazna dzieciom? Nowa Huta jest bezkonkurencyjna

 

Na co najczęściej zwracają uwagę osoby, które mają małe dzieci i poszukują mieszkania na sprzedaż? Po pierwsze – na ofertę edukacyjną, czyli na dostępność żłobków, przedszkoli i szkół. Po drugie – na to, czy w pobliżu nieruchomości znajdują się miejsca, w których można spędzać z dzieckiem wolny czas. Mowa m.in. o placach zabaw, ale nie tylko – także o parkach czy miejscach, gdzie dzieci mogą wyzwolić swoją kreatywność lub rozpocząć przygodę ze sportem. Okazuje się, że w Krakowie bezkonkurencyjna pod tym względem jest Nowa Huta – i rodziny z dziećmi to właśnie w tej dzielnicy powinny szukać mieszkania na sprzedaż w Krakowie.

 

W tej dzielnicy znajdują się nie tylko place zabaw, szkoły, boiska czy baseny, ale również – parki nauki czy parki trampolin. Dodatkowo Nowa Huta to prawdziwe zagłębie parków, duża ilość zieleni sprzyja wypoczynkowi i relaksowi zarówno dzieci jak i ich rodziców. Oprócz tego Nowa Huta ma całkiem dobrą ofertę edukacyjną, co również sprzyja wyborowi tego miejsca na zakup nieruchomości.

 

Jakie miejsca na Nowej Hucie są warte odwiedzenia przez rodziny z dziećmi? Świetnym wyborem na dłuższy spacer będzie z pewnością Lasek Mogilski. Prawdziwą atrakcją dla dzieci w różnym wieku będzie jednak plac zabaw przy Zalewie Nowohuckim, gdzie najmłodsi mają szansę spróbować swoich sił m.in. w parku linowym i na tyrolce.

 

Zwierzyniec, Mistrzejowice, Bieżanów-Prokocim i Prądnik Biały

 

Inne dzielnice, które są warte uwagi, jeśli chodzi o idealne miejsca dla rodzin z dziećmi, to Zwierzyniec, Mistrzejowice i Bieżanów-Prokocim. Położony na południowym wschodzie miasta i graniczący z Podgórzem Bieżanów-Prokocim to dzielnica, w której jest bardzo dobry dostęp do przedszkoli i szkół – co jest niezwykle istotne dla wszystkich rodzin z dziećmi. Dzięki temu najmłodsi nie muszą przemieszczać się do innych dzielnic na zajęcia. Mistrzejowice i Zwierzyniec są natomiast uważane za dzielnice bardzo spokojne, z dużą ilością terenów zielonych i całkiem niezłą komunikacją oraz sporą liczbą punktów handlowo-usługowych. To dobre miejsca dla rodzin, które cenią sobie spokój i ciszę.

 

Z kolei w ocenie RynekPierwotny.pl na uwagę zasługuje też dzielnica Prądnik Biały – głównie ze względu na bogatą ofertę miejsc nie tylko do zabawy, ale też nauki interesujących rzeczy. Dzieci mogą np. uczyć się programowania czy robotyki w Planecie Robotów.

 

Każda z wymienionych wyżej dzielnic Krakowa powinna być zatem idealnym wyborem dla rodzin z dziećmi, którym zależy na dostępności szkół, miejsc do wypoczynku i dużej ilości zieleni. 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć