Warszawa

Jak spędzić Dzień Ojca?

Jak spędzić Dzień Ojca?

Zastanawiasz się, jak można ciekawie spędzić Dzień Ojca? Oto kilka propozycji, które umilą Wam ten dzień.

 

Zastanów się, co lubi twój tata

 

Stereotypowe podejście podpowiada, że z tatą należy spędzić czas aktywnie, np. na uprawianiu sportów ekstremalnych, w parku linowym, na ściance wspinaczkowej, na pływaniu kajakiem, na wyprawie w góry czy jeździe wyczynowej. Oczywiście, to bardzo fajne pomysły i jeżeli twój tata lubi takie wyzwania, jak najbardziej możesz zaproponować mu takie atrakcje.

 

Pamiętaj jednak, że nie każda osoba, w tym tata, może lubić w ten sposób spędzać czas. Dlatego, warto zastanowić się, co najbardziej podobałoby się twojemu tacie. To ma być jego dzień, stąd musisz tak go zorganizować, by sprawić przyjemność osobie, która dziś świętuje.

 

Wybierz formę rozrywki

 

Jeżeli np. twój tata jest domatorem i wolałby celebrować Dzień Ojca w domu, możesz zaproponować mu wspólne gotowanie, gry planszowe czy oglądanie ciekawych filmów. Twój tata nie lubi ekstremalnych wypraw, ale nie chce również tego dnia spędzać w domu? Zaproponuj mu wspólne wyjście do kina, teatru, muzeum albo po prostu do restauracji.

 

 

Zastanów się nad tym, czy w Twoim regionie nie ma spotkań, podczas których będziecie mogli świętować ten dzień. W przeciwieństwie do Dnia Mamy, Dzień Ojca wciąż jest mniej celebrowany w Polsce. Tymczasem rola ojca w życiu dziecka jest bardzo ważna i może mieć wpływ na późniejsze życie pociechy.

 

Zastąp tatę w obowiązkach

 

Na ile to możliwe, postaraj się wyręczyć tatę w obowiązkach domowych. Przygotuj dla niego śniadanie do łóżka i podaj jego ulubione smakołyki. Taki początek dnia będzie dla niego bardzo radosnym wydarzeniem. Wieczór możesz przygotować dla niego relaksującą kąpiel.

 

Pamiętaj o tacie nie tylko od święta

 

Staraj się wspierać tatę, tak jak on ciebie wspiera, nie tylko w ten jeden dzień w roku. Pamiętaj o tym, by pomagać mu na co dzień. Często z nim rozmawiaj i – na ile to możliwe – wyręczaj w obowiązkach. Tata będzie ci wdzięczny.

 

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć