Warszawa

4 prezenty na komunię 2021

4 prezenty na komunię 2021

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego małego chrześcijanina i jego najbliższych. Zgodnie z tradycją, dzieciom z tej okazji wręczane są różnego rodzaju upominki. Szukasz pomysłowego prezentu na komunię? Poniżej znajdziesz propozycje najlepszych podarunków, które stanowić będą doskonałą pamiątkę tego sakramentu.

 

Pismo Święte — dobry prezent na komunię

 

Sprawdzonym pomysłem na prezent na Pierwszą Komunię jest Pismo Święte. To niezwykle popularny, ponadczasowy podarunek, który nigdy nie wychodzi z mody. Biblię z powodzeniem wręczyć można zarówno dziewczynce, jak i chłopcu. Jaki przekład Pisma Świętego najlepiej sprawdzi się w charakterze ciekawego prezentu na komunię? Warto postawić na Biblię Tysiąclecia, czyli najpopularniejsze polskie wydanie Pisma Świętego. Znajdujące się tam komentarze, przypisy oraz słowniczek ułatwiają zrozumienie poszczególnych treści. Alternatywne rozwiązanie to Biblia dla dzieci. Tym, co odróżnia ją od tradycyjnej wersji Pisma Świętego, jest to, że została ona napisana przystępnym, prostym językiem. Na jej kartach znajdują się kolorowe, przykuwające wzrok ilustracje. Dodatkowo taka Biblia zawierać może także rozmaite krzyżówki i łamigłówki zachęcające do zgłębienia treści. Aby oryginalny prezent na komunię, jakim jest Biblia, prezentował się elegancko w biblioteczce dziecka i posłużył mu przez długi czas, warto zakupić wydanie w okolicznościowej obwolucie utrzymanej w odcieniach bieli i złota. Szukając pomysłowego prezentu na komunię, postawić można na personalizowane Pismo Święte, na którego okładce znajdować będzie się imię dziecka przystępującego do sakramentu, jego data oraz osobista dedykacja od osoby wręczającej podarunek. Na sklepowych półkach spotkać można się także z Biblią na Pierwszą Komunię Świętą w stylowej, drewnianej skrzynce ułatwiającej przechowywanie. Bogaty wybór upominków tego typu można znaleźć pod adresem:

 

https://arena.pl/kategoria/ksiazki-religijne-ksiazki-o-religii-9273.

 

Różaniec — sprawdzony pomysł na prezent na komunię

 

Co jeszcze wręczyć można dziecku przystępującymi do Pierwszej Komunii Świętej? Popularnym pomysłem na prezent na komunię jest różaniec. W roli upominku dla dziewczynki najlepiej sprawdzają się dewocjonalia różowe lub fioletowe, dla chłopców — niebieskie i czarne. Do produkcji różańców komunijnych wykorzystuje się różne materiały. Godne polecenia są w szczególności modele wykonane ze srebra. Są one na tyle uniwersalne, że z powodzeniem wręczyć można je każdemu. Srebro jest materiałem niezwykle plastycznym, dzięki czemu możliwe jest formowanie go na różne sposoby, uzyskując w ten sposób biżuterię prostą lub nieco bardziej ozdobną. Tym, co go wyróżnia, jest także trwałość i odporność na uszkodzenia. Sprawia to, że kupując tego typu dewocjonalia można mieć pewność, że równie dobrze co dziś, będą się one prezentowały za kilka lat.

 

Najlepszym pomysłem na prezent na komunię będzie różaniec wykonany ze srebra próby 925. Związane jest to z tym, że nie zawiera on domieszek mogących wywoływać reakcje alergiczne. Dzięki temu taką biżuterię z powodzeniem nosić mogą dzieci uczulone na nikiel lub mosiądz. Srebro to jednak niejedyny materiał używany do produkcji różańców na komunię. Do czynienia możemy mieć również z modelami z kryształu, tworzywa, szkła akrylowego czy drewna oliwnego lub różanego. Różance na Pierwszą Komunię Świętą najczęściej sprzedawane są w zestawie wraz z plastikowym pudełkiem lub metalową sakiewką ułatwiającymi przechowywanie i chroniącymi przed uszkodzeniem lub zgubieniem.

 

Biżuteria — oryginalny prezent na komunię

 

Stylowym podarunkiem z okazji Pierwszej Komunii Świętej będzie także złota lub srebrna biżuteria pod postacią krzyżyka na łańcuszku lub medalików z motywami religijnymi, takimi jak Jezus Chrystus, Jan Paweł II czy Matka Boska Niepokalana. Godna polecenia jest w szczególności biżuteria damska od Arena.pl.

 

Jeżeli szukasz pomysłowego prezentu na komunię, postaw na wysokiej jakości, praktyczne, eleganckie dewocjonalia.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć