Warszawa

Jak wybrać dobrą przyczepkę rowerową?

Jak wybrać dobrą przyczepkę rowerową?

Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób może połączyć realizację swojej kolarskiej pasji z opieką nad pociechą, kiedy ta jest jeszcze zbyt mała, aby poradzić sobie na nieco dłuższych wycieczkach. Jak zatem zabrać ją na wspólny wypad i co zrobić, aby był on przyjemny zarówno dla opiekuna, jak i małego pasażera? Doskonałym rozwiązaniem są przyczepki rowerowe!

 

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Wybierając przyczepkę, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które z pewnością wpłyną na komfort i bezpieczeństwo latorośli oraz przewożącego ją rodzica.

Wybór należy rozpocząć od zdecydowania czy potrzebujemy wersji dla jednego dziecka, czy dla dwóch. Kolejny parametr to względy bezpieczeństwa, trzypunktowe pasy to podstawowe zabezpieczenie, pięciopunktowe zapewniają dużo wyższy poziom ochrony”.twierdzi Filip Michalski, specjalista ds. zakupów ze sklepu CentrumRowerowe.pl.

 

Jeżeli mamy dwie pociechy w podobnym wieku, dobrym wyjściem będzie zakupienie modelu dwuosobowego, w którym będą mogły jechać obok siebie. Warto również zdecydować się na pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, posiadające o dwie przytrzymujące dziecko taśmy więcej, niż modele trzypunktowe. Takie rozwiązanie lepiej zabezpieczy malucha w razie kolizji, a siła uderzenia będzie bardziej rozproszona.

 

Kolejnym czynnikiem jest amortyzacja. Koniecznie należy pamiętać o właściwym poziomie tłumienia wstrząsów. W przypadku braku zawieszenia redukującego drgania jazda po wybojach będzie dla dziecka bardzo uciążliwa i sprawi, że nie będzie ono więcej chciało jeździć na wspólne wycieczki. Niektóre modele przyczepek posiadają system regulacji, co pozwala dostosować pracę resorów do aktualnych potrzeb.

 

Z pewnością przyda się też hamulec parkingowy. Znacznie ułatwi on wsadzanie dziecka do przyczepki i zapobiegnie jej niezaplanowanemu przemieszczaniu się w trakcie postoju.

 

Bardzo wygodną i wartą rozważenia opcję stanowią modele, które mogą zostać przekształcone w wózki.

 

Przydatną funkcją jest możliwość przekształcenia przyczepki w wózek dla dzieci. Dzięki dużym tylnym kołom, lekkiej aluminiowej konstrukcji i dużej skrętności, ręczne pchanie takiego wózka jest lekkie i przyjemne. To pozwala używać go nie tylko przy wyprawach rowerowych, ale nawet przy dłuższych pieszych spacerach”.- mówi Filip Michalski.

 

Dlaczego zakup przyczepki jest dobrym pomysłem?

 

Zakup przyczepki rowerowej niesie korzyści zarówno dla rodzica, jak i jego pociechy.

 

Wycieczka z przyczepką jest doskonałym połączeniem wyprawy rowerowej i czasu spędzanego z pociechami. Kieszonki oraz przestrzenie bagażowe pojazdu umożliwią zabranie wszystkich niezbędnych w podróży rzeczy, czy zorganizowanie odpoczynku w formie pikniku. Dzieci mogą w wygodnych warunkach zwiedzać i obserwować świat.” – dodaje Filip Michalski z CentrumRowerowe.pl.

 

Opiekun będzie mógł więc cieszyć się jazdą na rowerze i czerpać radość z ulubionej formy aktywności zaś dziecko przyjemnie i bezpiecznie spędzi czas na świeżym powietrzu, nie będąc narażonym na kontuzje i przemęczenie.

 

Które przyczepki rowerowe są najlepsze?

 

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli od rozmaitych producentów. Zdecydowanie warto wybierać uznane firmy produkujące przyczepki rowerowe, ponieważ ich wyroby wyróżniają się wysoką jakością wykonania i niezawodnością. Za przykład posłużyć mogą marki Hamax oraz Burley, stosujące innowacyjne rozwiązania poprawiające stale trwałość, komfort i bezpieczeństwo jazdy dziecka.  

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć