Warszawa

Kiedy warto zdecydować się na e-Receptę od lekarza pediatry?

Kiedy warto zdecydować się na e-Receptę od lekarza pediatry?

Jesteś rodzicem małego dziecka, które często choruje? Wiesz, z jakimi kolejkami do lekarzy pediatrów możesz mieć do czynienia? Nie chcesz narażać pociechy na długie stanie w oczekiwaniu na swoją kolej? Boisz się, że w kontakcie z innymi chorymi dziecko nabawi się jeszcze silniejszej infekcji? W takim razie doskonałym rozwiązaniem może być wideokonsultacja online, w trakcie której lekarz – po przeprowadzeniu wywiadu z małym pacjentem i jego rodzicem – zadecyduje o wypisaniu e-Recepty. Uzyskaj natychmiastową pomoc i zamiast martwić się na zapas reaguj zgodnie z tym, co zaleci lekarz.

 

Czym jest e-Recepta?

 

E-recepta jest elektronicznym odpowiednikiem dotychczas wydawanych papierowych recept. Od jakiegoś czasu główną, obowiązującą formą przepisania danego leku jest właśnie e-Recepta. Zarówno lekarze, jak i pacjenci bardzo sobie je cenią – przede wszystkim ze względu na wygodę rozwiązania. Pacjent zyskuje czas i komfort – nie musi stawać w długiej kolejce ani marnować czasu na dojazd do przychodni. W sytuacji gdy źle się czuje nie obciąża dodatkowo organizmu ani też nie rozsiewa na innych chorobotwórczych drobnoustrojów. E-Recepta jest wybawieniem w przypadku tych rodziców, którzy zamieszkują z dala od przychodni i szpitali, a także mają utrudniony dojazd. Wywiad lekarski online będzie wówczas najbardziej optymalną i rozsądną formą kontaktu z lekarzem – zwłaszcza gdy pora dnia (na przykład zapadający wieczór) nie sprzyjają, by siadać za kierownicę tylko po to, aby odebrać receptę.

 

Kiedy warto skorzystać z wideokonsultacji u lekarza online?

 

Konsultacje online stanowią nowoczesny i komfortowy sposób kontaktu z lekarzem – bez konieczności stawiania się w jego gabinecie osobiście. Są ciekawą i skuteczną alternatywą dla standardowych, stacjonarnych wizyt w gabinecie lekarskim. To rozwiązanie bezpieczne zarówno dla pacjenta, jak i dla medyka. Groźne wirusy i bakterie nie przedostają się z jednej osoby na drugą. Dotyczy to również pacjentów znajdujących się na korytarzu lub osób zatrudnionych w recepcji. Forma wideokonsultacji przebiega w sposób równie rzetelny co osobisty kontakt z lekarzem. Każdorazowo dokładnie zapoznaje się on z objawami zgłaszanymi przez pacjenta, zanim zdecyduje się wypisać receptę na konkretny lek. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo i zdrowie chorego.

 

W jaki sposób rodzic otrzyma e-Receptę?

 

Pediatra online wyśle e-Receptę w postaci kodu SMS na numer telefonu rodzica. Wystarczy, że zostanie on przekazany, wraz z numerem PESEL, w jakiejkolwiek aptece. Inną opcją jest przesłanie e-Recepty w formie pliku PDF na adres e-mailowy. Następnie farmaceuta pracujący w aptece zeskanuje ją podczas Twojej wizyty. Trzecią opcją może być Indywidualne Konto Pacjenta – w profilu można łatwo odebrać receptę.

 

Wideokonsultacja online – wybawienie dla rodzina w dni ustawowo wolne od pracy

 

Każdy rodzic choć raz w życiu na własnej skórze doświadczył sytuacji, kiedy to dziecko zaczyna chorować wieczorem lub w święto, gdy dostęp do specjalistów jest mocno utrudniony. Gdy dodać do tego problemy z dotarciem, wynikające z odległości, jaka dzieli wielu rodziców od najbliższej przychodni, w której przyjmuje pediatra, sytuacja zaczyna robić się niewesoła. Do tego wszystkiego do głosu dochodzą jeszcze emocje i strach, że dziecku nie zostanie udzielona odpowiednia pomoc, a jego stan szybko się pogorszy. W tego typu podbramkowych sytuacjach najrozsądniejszym wyjściem jest skorzystanie ze specjalistycznej i szybkiej porady pediatry. Lekarz jest na wyciągnięcie Twojej ręki – wystarczy zarezerwować teleporadę. Wykorzystanie nowych technologii w medycynie pozwala na uzyskanie natychmiastowego dostępu do pomocy fachowca. W ten oto wygodny i sprawdzony sposób możesz skonsultować problemy swojego dziecka z pediatrą. Wystarczy łącze internetowe i chwila wolnego czasu, aby uspokoić nerwy i uzyskać e-Receptę na potrzebny lek.

 

Jakie objawy mogą być wskazaniem do eWizyty?

 

Poradnia telemedyczna może okazać się dobrym rozwiązaniem w przypadku dzieci, u których gorsze samopoczucie przejawia się między innymi: kaszlem, katarem, gorączką, ale również dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, takimi jak wymioty czy biegunka. Oprócz tego symptomy, warto skonsultować z lekarzem pediatrą, to wzdęty brzuch, płaczliwość, silna senność, nadpobudliwość. W przypadku niemowląt świeżo upieczeni rodzice na pewno odczują ulgę i uzyskają pomoc, gdy ich pociechy będą miały problem z prawidłowym ssaniem piersi lub smoczka. W przypadku eWizyty szczególnie ważne jest to, że to Ty jako pacjent wybierasz nie tylko godzinę, ale również preferowaną formę kontaktu. Jeśli chcesz skonsultować niepokojącą wysypkę u dziecka, możesz od razu zaprezentować ją lekarzowi do fachowej oceny. Jeśli jednak wolisz rozmowę telefoniczną czy czat, również masz taką możliwość. W większości przypadków pozwala ona uspokoić zbędne emocje, a także uzyskać wstępny wywiad co do ewentualnych przyczyn występowania niepokojących objawów i dalszych kroków zaradczych. Po krótkiej rozmowie telefonicznej lub wideokonsultacji może się okazać, że objawy nie są tak niepokojące jak myślałaś.

 

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć