Warszawa

Jak wybrać odpowiedni materac dmuchany na plażę?

Jak wybrać odpowiedni materac dmuchany na plażę?

Planując relaks nad wodą, trzeba pomyśleć o zaopatrzeniu się w niezbędne akcesoria, które zagwarantują nie tylko komfort, ale też bezpieczeństwo wypoczynku na plaży. W pierwszej kolejności należy rozważyć zakup odpowiednio dobranego materaca dmuchanego, który świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku doświadczonych, jak i początkujących pływaków, w tym dzieci. Warto dowiedzieć się, jak wybrać najlepszy model.

 

Z pływaniem na materacu wiąże się szereg zalet. Dzięki niemu można spokojnie dryfować na wodzie, jednocześnie opalając się i oddając ulubionej lekturze. Właściwie dopasowane do indywidualnych potrzeb akcesorium zapobiega wypadkom na wodzie, gwarantując użytkownikowi możliwość utrzymania się na jej powierzchni i bezpiecznego dotarcia do brzegu. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem. Materace dmuchane to także niezbędny element wyposażenia dziecięcego ekwipunku. Oczywiście, kontakt maluchów z wodą zawsze powinien odbywać się pod nadzorem osób dorosłych. Nie zmienia to jednak faktu, że odpowiednio dobrany materacyk zwiększa bezpieczeństwo najmłodszych, jednocześnie gwarantując im prawdziwą frajdę z pływania i przebywania na plaży.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie materaców dmuchanych?

 

 

Wbrew pozorom wybór idealnego materaca dmuchanego na plażę wcale nie jest trudny. Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jeśli danej osobie zależy na nabyciu trwałego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe promieniowanie UV akcesorium, najlepszym rozwiązaniem dla niej będą produkty wykonane z tworzywa sztucznego. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują modele zrobione z PVC lub winylu, których zaletą jest wytrzymałość oraz wygoda użytkowania.

 

Bardzo ważnym czynnikiem jest też wskazany przez producenta poziom maksymalnego obciążenia wybranego produktu, a także jego rozmiar zarówno po napompowaniu, jak i wypuszczeniu powietrza. Wielkość materaca dmuchanego na plażę ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku modeli wieloosobowych. Parametr ten służy bowiem do określenia, ile osób zmieści się jednocześnie na materacu bez ryzyka jego zniszczenia bądź wywrócenia się.

 

Warto zwrócić uwagę również na komfort użytkowania wybranego modelu. Początkujący pływacy koniecznie powinni zaopatrzyć się w artykuły wyposażone w praktyczne uchwyty, umożliwiające łatwe wchodzenie na materac oraz utrzymywanie się na jego powierzchni.

 

Materace dmuchane – uniwersalne modele dla dzieci i dorosłych

 

Wysokiej jakości materace dmuchane na plażę można nabyć w różnych kształtach, rozmiarach oraz wersjach kolorystycznych. Obecnie tradycyjne prostokątne bądź okrągłe modele coraz częściej są zastępowane produktami przypominającymi zwierzęta albo ulubione potrawy. Warto zwrócić uwagę m.in. na materace w kształcie:

 

  • flaminga;
  • łabędzia;
  • jednorożca;
  • kawałka pizzy lub czekoladowego ciasta.
     

Wbrew powszechnemu przekonaniu, tego typu materace dmuchane na plażę mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe. Co więcej, nadają się one do wykorzystywania nie tylko w trakcie pływania, ale także wypoczynku na lądzie.

Wysokiej jakości nadmuchiwany materac zwykle dysponuje co najmniej dwiema komorami powietrza. Dzięki temu w przypadku uszkodzenia i wycieku powietrza z jednej z nich, druga umożliwi stabilne utrzymywanie się na powierzchni wody oraz bezpieczne dotarcie do brzegu.

 

Wybór odpowiedniego materaca dmuchanego na plażę zależy od rozmaitych czynników. Warto pamiętać o tym, że najwyższej jakości modele świetnie łączą ze sobą walory estetyczne oraz użytkowe, gwarantując komfort i bezpieczeństwo wypoczynku nad wodą.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć