Warszawa

Prezenty na komunię

Prezenty na komunię

Wraz z początkiem maja rozpoczynają się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w wielu miejscach Polski. Tradycyjnie w tym dniu młody człowiek po raz pierwszy przyjmuje sakrament komunii, a przy okazji obdarowywany jest licznymi prezentami. Dobry prezent na komunię nie powinien przyćmiewać całej uroczystości, jednak ważne jest, by sprawiał radość dziecku, a później wywoływał dobre wspomnienia. Jaki prezent dla dziewczynki, a jaki dla chłopca będzie dobrym wyborem? Czy rowery dziecięce, hulajnoga albo inne sprzęty sportowe to dobry pomysł na prezent?

 

Sprawdzone prezenty dla aktywnych dzieci

 

Dzieci zwykle uwielbiają ruch, sport i różne aktywne zabawy, dlatego warto wspierać je w ich pasjach również z okazji I Komunii Świętej.  Od wielu lat typowym prezentem na komunię jest rower, choć coraz częściej w parze z nim idą inne sportowe sprzęty. Choć niektórzy uważają, że to typowy prezent dla chłopca, nic bardziej mylnego - na rynku można znaleźć wiele juniorskich rowerów dobrych także dla dziewczynek. Rowery dziecięce powinny być dopasowane do wieku oraz wzrostu dziecka. Mogą być to modele krossowe, MTB czy miejskie - najlepiej wybór uzależnić od preferencji dziecka. Warto przy okazji ich zakupu zadbać także o bezpieczeństwo użytkownika, ofiarowując komplet niezbędnych akcesoriów - dzwonek, lampki czy kask.

 

Dobre prezenty dla dzieci aktywnych to także wszystkie te sprzęty, które bezpośrednio związane są z ich ulubionymi sportami. Jeżeli dziecko przystępujące do pierwszej komunii jest zapalonym siatkarzem, piłkarzem czy piłkarką ręczną, może ucieszyć się z nowej markowej piłki czy zestawów akcesoriów albo profesjonalnego stroju sportowego. Młody rolkarz, czy dziecko zafascynowane tym sportem z pewnością doceni komplet dobrej jakości rolek z zestawem ochraniaczy, a dla pasjonatów jazdy na hulajnodze - nowa hulajnoga miejska czy wyczynowa, w zależności od upodobań, będzie idealna.

 

Rozwijający prezent na komunię - zabawki edukacyjne

 

Czy zabawki edukacyjne to dobry prezent na komunię dla dziecka? Z pewnością tak, zwłaszcza dla małych naukowców i dzieci ciekawych świata. Choć wielu osobom zabawki edukacyjne kojarzą się głównie z gadżetami dla maluchów, dostępnych jest wiele ich bardziej "dorosłych" odpowiedników dobrze spisujących się jako prezent dla chłopca lub dziewczynki. Mogą być to różnorodne zestawy doświadczalne, często o bardzo rozbudowanych możliwościach, zaawansowane klocki, które mogą rozwijać wszechstronnie lub ciekawe łamigłówki logiczne.

Do sprawdzonych zabawek edukacyjnych, jakie chętnie wybierane są w ramach prezentu na komunię, należą również modele związane z przyrodą, czy kosmosem.

 

Interaktywny globus, układ słoneczny, czy mini-szklarnia z możliwością własnej uprawy roślinek w domu pozwoli na jeszcze większą fascynację dziecka otoczeniem. Także nowinki technologiczne, takie jak robot z możliwością programowania, czy inne zabawki do nauki kodowania z pewnością docenią młodzi pasjonaci informatyki. Do grupy zabawek edukacyjnych na komunię można zaliczyć również kreatywne zabawki muzyczne albo dla młodych adeptów sztuki.

 

Wciągające prezenty dla graczy z okazji I Komunii Świętej

 

Zafascynowane różnego rodzaju grami dzieci mogą również wybrać prezent na komunię związany właśnie z tą tematyką. Dobre prezenty dla graczy powinny być dopasowane do wieku, aby faktycznie mogły sprawiać dzieciom radość z rozgrywki. Rozbudowane gry planszowe z ciekawą fabułą mogą być dobre już dla 8-10 latka, dlatego warto zwrócić uwagę na te z odpowiednim oznaczeniem. Jak pokazuje praktyka, prezent na komunię nie musi mieć tematyki religijnej, choć i takie planszówki można znaleźć w ofercie sklepów, na przykład gry biblijne, czy o świętych. Dzieci w tym wieku mogą być również zafascynowane grami o określonej tematyce, na przykład podróży, nauki, mody, zwierząt, strategii czy robotów.

 

Osobną grupą gier są wydania elektroniczne na konsolę lub komputer. Tu na początek warto rozważyć, jakim sprzętem dziecko dysponuje i czy gra będzie na nim działała właściwie. Takie gry, podobnie jak gry planszowe mogą kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, dlatego nie bez znaczenia jest dowiedzenie się od dziecka, o jakich tytułach marzy, a które już ma. W przypadku gier na konsolę lub na komputer bardzo ważny jest wybór pozycji o przeznaczeniu wiekowym adekwatnym do wieku dziecka. Najnowsze wydanie ulubionej gry sportowej, gry taneczne, ze świata baśni albo uniwersum LEGO, a może nowe wyścigi samochodowe? Możliwości jest wiele.

 

Dobry prezent na I Komunię Świętą nie powinien przysłaniać prawdziwego sensu tej uroczystości. Warto jednak starannie wybrać taki prezent na Komunię, który będzie w indywidualny sposób dopasowany do dziecka. Dzięki temu z pewnością sprawi on wiele radości i pozostanie na długo w pamięci.

1/4
1/4
2/4
2/4
3/4
3/4
4/4
4/4

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć