Warszawa

Obozy i kolonie żeglarskie dla dzieci i młodzieży na Mazurach - Miłość do żeglowania od najmłodszych lat

Obozy i kolonie żeglarskie dla dzieci i młodzieży na Mazurach - Miłość do żeglowania od najmłodszych lat

Wakacje to czas, kiedy dziecko może w końcu odpocząć od zadań domowych, kartkówek i wszelkich obowiązków szkolnych. Nie chodzi tu jednak o to, aby młody człowiek cały ten czas spędził w łóżku lub co gorsza – przed monitorem komputera.

 

To na nas, rodzicach, spoczywa obowiązek zagospodarowania tych kilku tygodni wolnych od szkoły. Jeśli sami nie mamy urlopu, możemy wysłać dziecko na obóz lub kolonię. Dla dziecka lub nastolatka jest to świetna opcja na miłe spędzenie czasu z rówieśnikami. W wielu miastach organizowane są interesujące wyjazdy wakacyjne. Szczególnie warto zwrócić uwagę na obozy tematyczne i sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się obozy żeglarskie dla dzieci lub młodzieży. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to nie tylko fantastyczna przygoda, ale także doskonała szkoła życia, szczególnie polecana dla nastolatków.

 

Obóz żeglarski – coś więcej niż modne wakacje

 

Sport to zdrowie. Wiemy to od bardzo dawna, jednakże w dobie smartfonów, laptopów, tabletów i konsol do gier nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Czasami ciężko jest zachęcić nastolatka do jakiejkolwiek aktywności. Wakacje to świetna okazja do tego, żeby zorganizować swoim pociechom wypoczynek w aktywnej formie. Obozy żeglarskie dla młodzieży cieszą się dziś ogromną popularnością. Co ciekawe, są również mile widziane i akceptowane przez dzieciaki. Niecodzienna pasja wzbudza u rówieśników zainteresowanie, a sport taki jak żeglarstwo – również szacunek. W końcu nie każdy potrafi współpracować z żywiołem jakim jest woda. Wakacje pod żaglami nie tylko brzmią dobrze, ale również zapewniają niesamowite przeżycia. Kto wie, może niewinny obóz żeglarki stanie się początkiem pięknej pasji? Na pewno warto spróbować.

 

 

Dlaczego akurat żeglarstwo i obóz żeglarski?

 

Wydawać by się mogło, że obóz żeglarski dla dzieci, podobnie jak obozy żeglarskie dla młodzieży to coś, co w Polsce raczej się nie sprawdzi. Nic bardziej mylnego. W końcu mamy Mazury – naszą piękną i magiczną krainę jezior, a one mają w sobie wszystko, co jest niezbędne do nauki żeglarstwa i przeżycia niesamowitej przygody. Poza znanymi miejscowościami, jak Giżycko i Mikołajki, Mazury mają do zaoferowania wiele odludnych, nieodkrytych jeszcze przez turystów miejsc, które mogą być nie lada gratką dla młodego poszukiwacza przygód.

 

Dlaczego akurat obóz żeglarski? Bo to najlepszy sposób na wykorzystanie wakacji w 100 procentach. Każdy dzień wypełniony atrakcjami po brzegi na pewno jest świetną alternatywą dla spędzania czasu przed ekranem komputera czy telewizora. Nawet jeśli twoja pociecha nie zapała miłością do jezior i jachtów, co jednak wydaje się mało prawdopodobne, to z pewnością czas spędzony na wodzie będzie dla niej niezapomnianą lekcją życia, a praktyczne umiejętności zdobyte podczas takiego obozu z pewnością przydadzą się w przyszłości.

 

Żeglarstwo uczy odpowiedzialności i rozwija wiele zdolności

 

Mało który sport uczy takiej odpowiedzialności, jak żeglarstwo. I nie chodzi tu tylko o odpowiedzialność za siebie samego, ale również za innych członków załogi, sprzęt, itp. Żeglowanie nawet na niewielkim jeziorze może stać się nie lada przygodą. Nierzadko trzeba sobie radzić w polowych i skomplikowanych warunkach, a takie sytuacje z pewnością uczą młodego człowieka wytrwałości i podejmowania odpowiednich decyzji. Ale to nie wszystko, bo uczą też zaangażowania, zaradności i współdziałania z innymi. Przy okazji żeglarstwo doskonale rozwija umiejętność komunikacji i pracy w grupie. Poprzez wykonywanie powierzonych zadań, uczy również samodzielności. Jednym słowem kształtuje charakter, a to z kolei może zaprocentować w przyszłości.

 

Obóz żeglarski – doskonała okazja do poznania nowych przyjaciół

 

Nic tak nie wiąże ludzi jak wspólna przygoda, zwłaszcza pod żaglami, kiedy to trzeba podołać rozmaitym wyzwaniom. Obóz żeglarski to świetna okazja do zawarcia nowych, interesujących znajomości, a może nawet i przyjaźni na długie lata.

 

Obozy żeglarskie – więcej przygód, mniej telefonów komórkowych

 

Obozy żeglarskie dla młodzieży oraz dla dzieci uczą i rozwijają różnego rodzaju umiejętności. Przede wszystkim jednak bawią i pozwalają atrakcyjnie spędzić czas. Co ciekawe – zapewniają rozrywkę i to bez konieczności posiadania telefonu komórkowego, bo podczas żeglowania nie używa się komórek. Tego typu obozy są więc miłym oderwaniem od codzienności, która bardzo często zamyka się w ramach szkoła - dom, komputer - telefon komórkowy. Oczywiście telefony komórkowe nie są całkowicie zakazane, jednakże ich używanie jest ograniczone, co też uczy dzieciaki innego podejścia do życia. Prawda jest taka, że podczas obozu każdy młody człowiek ma szansę znaleźć coś dla siebie, bo oprócz nauki żeglowania, na członków załogi czeka również wiele zabaw na lądzie.

 

Obóz żeglarski – jak, gdzie, z kim?

 

Zastanawiasz się w jaki sposób zagospodarować czas dziecku lub nastolatkowi w wakacje tak, aby było to dla niego jak najbardziej korzystne? Zależy ci na tym, żeby twoje dziecko przeżyło niezapomnianą przygodę z dala od miejskiego zgiełku, betonowej dżungli i laptopa ? A może chcesz zarazić je miłością do wody i żagli lub zaszczepić w nim pasję do sportu? Wyślij je na obóz żeglarski przygotowany przez SZTORM GRUPĘ. W zależności od wieku twojego dziecka, możesz wybrać grupę 12-14 lat lub 14-18 lat. Obozy organizowane są na 7 lub 14 dni.

 

Wiedza żeglarska nie jest niezbędna do udziału w obozie. Na rejsach turystycznych wszyscy mają okazję do nauki sterowania i  manewrowania jachtem. Kadrą na obozach żeglarskich SZTORM GRUPY są sternicy posiadający ukończone kursy wychowawców kolonijnych, tak więc możesz mieć pewność, że twoja pociecha będzie miała zapewnioną profesjonalną opiekę. A jeśli twoja pociecha marzy o uzyskaniu stopnia żeglarza jachtowego, możesz wybrać dla niej obóz szkoleniowy. Jest to oferta dla młodzieży w wieku 14-18 lat. Podczas dwutygodniowego obozu przeprowadzany jest pełen program teoretyczny i praktyczny. Obóz kończy się egzaminem państwowym, a to już ostatni krok do uzyskania uprawnień – samodzielnego prowadzenia jachtu po wodach śródlądowych.

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć