Warszawa

Karpacz z dziećmi - szlaki turystyczne dla dzieci w Karkonoszach

Karpacz z dziećmi - szlaki turystyczne dla dzieci w Karkonoszach

Jakie szlaki w Karkonoszach dla dzieci będą najlepsze? Na pewno te, które nie są zbyt trudne i długie, bo małe nóżki nie dadzą rady iść wiele godzin. Przygotowaliśmy propozycje najciekawszych szklaków w Karpaczu i okolicach dla dzieci.

 

Karpacz - szlaki turystyczne dla dzieci

 

Ile lat musi mieć dziecko, żeby zabrać go na szlaki. W Karpaczu dla dzieci przygotowano kilka ciekawych propozycji. Można chodzić, zwiedzać, bawić się, dobrze zjeść. Karpacz bowiem oferuje nie tylko szlaki dla dzieci, które mają już pewną wprawę w trekkingu, ale też i dla takich, które góry oglądają z poziomu wózka.

 

Najpopularniejszymi szlakami turystycznymi dla dzieci w Karpaczu są trasy do schroniska nad Łomniczką i do Samotni. Do schroniska nad Łomniczką z Karpacza prowadzą dwa szlaki turystyczne – żółty i czerwony. Na wyprawę z dziećmi lepiej wybrać czerwony. Na miejscu oferowane są między innymi obiady.

Karpacz to nie tylko baza wypadowa dla dalszych wypraw, ale też lokalne atrakcje typu parki linowe czy muzea. Dzieci na pewno zainteresuje muzeum zabawek lub klocków Lego.

 

Ale wróćmy na szlaki z dzieckiem. Karpacz leży u stóp Śnieżki i warto z tego faktu skorzystać. Co prawda podejście pod tak dużą górę może być dla dziecka zbyt dużym wyzwaniem, ale tu z pomocą przychodzi wyciąg Karpacz. Szlaki turystyczne dla dzieci chcących podejść na Śnieżkę zakładają wjechanie wyciągiem niemal na szczyt. Do przejścia jest tylko ostatni, kilkusetmetrowy odcinek.


Szlaki w Karkonoszach dla dzieci

 

Karkonosze to nie tylko Karpacz. Góry jako takie oferują dużo szlaków dla dzieci i ich rodziców. Warto zaplanować kilka ciekawych tras dla dzieci jeszcze przed wyruszeniem do Karpacza i okolic. Z Wilczej Poręby można dojść czarnym szlakiem (wbrew kolorowi nie jest trudny) do Sowiej Doliny, bardzo malowniczego miejsca na mapie Karkonoszy. Szlak z Sowiej Doliny prowadzi dalej na Sowią przełęcz, ale to już propozycja nie dla małych nóżek.

 

Ze wspomnianego wcześniej schroniska Samotnia można dojść do świątyni Wang i dalej na teren Karkonoskiego Parku Narodowego. W schronisku Samotnia znajduje się bufet, który co prawda nie jest klimatyczną restauracją, ale pozwala smacznie zjeść, by mieć siłę dalej podziwiać Karkonosze.

 

Szlaki dla dzieci nie zaczynają i nie kończą się w Karpaczu. Można wymienić jeszcze kilka innych, choćby szeroką drogę z Przesieki do Szklarskiej Poręby, ze Staniszowa na szczyt Witosza, z Sobieszowa na Chojnik.Polecana restauracja z jedzeniem na dowóz w Karpaczu

 

Wybierając się na górską wyprawę z dziećmi, warto mieć w głowie listę polecanych restauracji. Nigdy nie wiadomo, kiedy maluchy zaatakuje wilczy głód. Karpacz ma kilka ciekawych propozycji na taką okazję, także z jedzeniem na dowóz.

Klimatyczna restauracja Sowiduch w Karpaczu to miejsce, które zaspokoi kulinarne gusta zarówno najmłodszych, jak i najstarszych biesiadników. Nie brak tu menu dla dzieci, są też propozycje dla wegetarian. Przede wszystkim jednak restauracja stawia na lokalne i regionalne menu.

 

Pobyt w restauracji Sowiduch to także okazja do bliższego zapoznania się z historią Karpacza i okolic. Wystarczy rozejrzeć się po ścianach, na których umieszczono wiele ciekawych okazów i informacji. W razie wątpliwości można podpytać o to i owo kelnera.

1/2
1/2
2/2
2/2

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć