Warszawa

Angielski on-line dla dzieci - oto najlepsze metody nauki na odległość

Angielski on-line dla dzieci - oto najlepsze metody nauki na odległość

Angielski online dla dzieci – oto najlepsze metody nauki na odległość

 

W Australii nauka na odległość to standard obejmujący setki uczniów. Dla nas to zupełna nowość, którą przyniosła pandemiczną rzeczywistość. Nauka w czasie obostrzeń bywa kłopotliwa, ale z pomocą przychodzi technologia. Zajęcia językowe dla dzieci w formie zdalnej szturmem weszły do naszej codzienności i są dziś na naprawdę wysokim poziomie. Do wyboru mamy wiele opcji, a z pomocą w codziennych ćwiczeniach przychodzi także YouTube i TikTok, bowiem również tam można znaleźć wiele praktycznych porad, jak skutecznie uczyć się języka. Oto kilka naszych propozycji.

 

Angielski dla dzieci online nie musi być nudny!

 

Kluczem do sukcesu jest dobre poznanie tego, co najlepiej wpływa na dziecko. Dlatego warto szukać metod skrojonych na potrzeby ucznia. Na platformie językowej Tutlo (https://pl.tutlo.com/) znajdziemy szereg kursów angielskiego online, które można dopasować do oczekiwań, możliwości i potrzeb kursantów. Indywidualne podejście kadry do uczniów gwarantuje sukces. Jaki kurs angielskiego online wybrać? Najskuteczniejszą metodą nauczania będą dla jednych dzieci piosenki, a dla innych animacje, gry i zabawy. Tutaj wykwalifikowani lektorzy potrafią zainteresować dzieci językiem angielskim, a co najważniejsze, zajęcia prowadzone są w taki sposób, by najlepiej wykorzystać koncentrację dziecka i utrzymać ją przez cały czas trwania bloku lekcyjnego. Tego typu szkoły angielskiego online to elastyczność, rozbudzanie ciekawości, a przy tym przekazywanie wiedzy, i to wszystko z dala od sztywnych ram szkolnych. Warto też wspomnieć, że nauka języka angielskiego online to swoboda, jakiej oczekują rodzice. Zajęcia odbywają się w domu, bez konieczności dojazdów i sztywnego trzymania się ram czasu i miejsca. Jedyne, czego dziecku potrzeba, to komputer z dostępem do sieci.

 

Nauka angielskiego - co się zmieniło

 

W przypadku starszych pokoleń, dostęp do języka angielskiego nie był tak powszechny, jak ma to miejsce teraz. Większość osób urodzonych w połowie lat 80. przygodę z angielskim rozpoczynało dopiero w połowie szkoły podstawowej. Współczesne dzieci są dosłownie bombardowane językiem angielskim do tego stopnia, że coraz częściej stają się dwujęzyczne. Dlaczego? Bo od małego słyszą ten język. Według analiz, dzięki oglądaniu bajek z popularną Świnką Peppą dzieci chłoną angielski akcent! Z kolei starsi uczniowie, wchodzący w nastoletni świat, chętnie uczą się angielskiego, by dokładnie rozumieć swoich ulubionych, zagranicznych youtuberów. Podobnie dzieje się w przypadku wielu komputerowych gier niepolskojęzycznych, komiksów czy planszówek. Język angielski przestał być barierą.

 

Sposób nauczania zależny od wieku

 

W przypadku najmłodszych dzieci, tych w wieku przedszkolnym, najbardziej efektywną metodą nauki jest ta, która opiera się na użyciu materiałów wizualnych. By w pełni ją wykorzystać, potrzebne są zabawy i gry. Młody uczeń nie zna jeszcze liter, nie umie pisać, ale ma za to doskonałą pamięć. Program dla starszych kursantów wprowadza elementy czytania oraz komunikacji, by nie odczuwali wstydu podczas mówienia w języku angielskim. Wraz z wiekiem i postępami w przyswajaniu wiedzy, warto włączyć do porządku zajęć naukę czytania tekstów ze zrozumieniem oraz prowadzenia konwersacji. Nauka języka angielskiego to jednak nie tylko czytanie i pisanie, ale także opanowanie gramatyki. Dobrym pomysłem jest wskazywanie odniesień do popkulturowy, którą zna dziecko, np. świata seriali czy filmów, rozbudowania jego wiedzy ogólnej, a także tej dotyczącej historii czy geografii. Warto pamiętać, że jeśli sami nie będziemy sobie mogli poradzić z przekazaniem wiedzy dzieciom, to warto skorzystać ze wspomnianej wcześniej nauki z lektorami w szkołach językowych online. 

 

Lekcje w internecie to świetna alternatywa! Ile kosztuje kurs angielskiego online? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od osobistych potrzeb użytkownika internetowych platform. Korzystna dla nich może okazać się umowa abonamentowa, w ramach której ma się dostęp do lekcji angielskiego online z lektorem bez konieczności wcześniejszego umawiania się. Nowoczesna platforma, kursy dopasowane do oczekiwań i poziomu zaawansowania dziecka, skoncentrowane na indywidualnym kontakcie z lektorem lub native speakerem. My, rodzice, otrzymujemy dostęp do panelu postępów, analizy godzin lekcyjnych, a przede wszystkim mamy spokojną głowę, bo nasze dzieciaki są w rękach specjalistów.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć