Warszawa

Ubezpieczenia szkolne NNW - ochrona nie tylko w szkole.

Ubezpieczenia szkolne NNW - ochrona nie tylko w szkole.

Czy ubezpieczenie dla dziecka NNW szkolne działa poza szkołą? Czy takie ubezpieczenie można nabyć tylko w szkole? To dwa pytania, jakie pojawiają się często wśród rodziców. Kolejną wątpliwość podsunęła pandemia i przeniesienie zajęć szkolnych do domu. Przed ekran komputera. Czy NNW dla dziecka zapewnia ochronę również podczas nauki zdalnej? Odpowiadamy.

 

Całodobowa ochrona przez cały rok

 

Ubezpieczenie szkolne to ochrona dziecka przez cały rok, nie tylko szkolny. Także w trakcie trwania wakacji. Bez względu na to, czy dziecko przebywa w szkole, uczy się zdalnie w domu, czy spędza czas na podwórku. Polisa NNW szkolne działa w każdej wymienionej sytuacji. Przez rok od rozpoczęcia ochrony w ramach polisy. Tak więc określenie „szkolne” jest tylko z nazwy. Ochrona nie ogranicza się wyłącznie do murów placówki oświatowej. Po zakończeniu zajęć i wyjściu ze szkoły, dziecko wciąż jest objęte ochroną ubezpieczeniową w ramach NNW. Ubezpieczenie NNW indywidualne, dla dorosłych, działa na podobnych zasadach. To całodobowa ochrona w życiu zawodowym, prywatnym, w Polsce i za granicą. Bez względu na to, gdzie aktualnie przebywamy. 

 

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

 

NNW szkolne jest całkowicie dobrowolne. Obowiązkowy jest zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dziecka na czas wycieczki szkolnej. Najlepiej jednak zadbać o ochronę przez cały rok. Do tego żadnego rodzica nie trzeba raczej przekonywać. Bezpieczne dziecko przec cały rok, o każdej porze dnia i nocy to spokojny rodzic. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia.

 

Jak wybrać ubezpieczenie szkolne?

 

Każdy rodzic może wybrać ubezpieczenie szkolne na własną rękę. Polisa, którą oferuje szkoła jest tylko jedną z opcji. Otrzymując taką ofertę, warto dokładnie sprawdzić, w jakich sytuacjach można liczyć na pomoc ubezpieczyciela, wypłatę świadczenia. Wybierając ubezpieczenie NNW należy wziąć pod uwagę dwa główne kryteria. Pierwszym jest zakres ochrony, czyli co właściwie obejmuje dana polisa. Drugim - suma ubezpieczenia, czyli górna granica odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela. Cennym źródłem informacji na temat wysokości świadczeń będzie tabela procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu. To w niej znajdziemy informacje na temat wysokości świadczeń za konkretne zdarzenie będące następstwem nieszczęśliwego wypadku. 

 

Zakres ochrony

 

Ubezpieczenie NNW to przede wszystkim szereg świadczeń związanych z następstwami nieszczęśliwych wypadków. Jakich? Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: www.compensa.pl. Compensa NNW szkolne to pomoc po nieszczęśliwym wypadku, w tym m.in.

 

  • świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu
  • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji
  • zwrot kosztów pomocy psychologicznej 
  • zwrot kosztów akcji poszukiwawczych dziecka w przypadku jego zaginięcia
  • zwrot kosztów korepetycji, gdy dziecko po dłuższej nieobecności w szkole musi nadrobić materiał
  • jednorazowe świadczenie m.in. w przypadku pogryzienia przez psa lub kota czy boreliozy po ugryzieniu kleszcza
  • pomoc informatyczna (blokada wybranych stron, diagnostyka, usuwanie wirusów czy odzyskiwanie danych).

 

Ubezpieczenie szkolne bez wychodzenia z domu

 

Ubezpieczenie szkolne to całoroczna ochrona. W każdym miejscu, w którym aktualnie przebywa Twoje dziecko. Uczy się, bawi z kolegami i koleżankami, spędza czas na świeżym powietrzu. Można zakupić takie ubezpieczenie szkolne online. Indywidualne poszukiwanie najlepszej oferty na rynku to najlepsze rozwiązanie. A zakup online gwarantuje bezpieczeństwo w kontekście obecnej sytuacji na świecie. Nie wychodząc z domu możemy zrobić porównanie ofert na rynku. Wystarczy wejść na strony internetowe towarzystw ubezpieczeniowych i przeglądając Ogólne Warunki Ubezpieczenia zestawić ze sobą wszystkie propozycje.

W niektórych przypadkach polisę możemy zakupić online. Przykład? Ubezpieczenie NNW szkolne w Compensie. Wystarczy wybrać odpowiedni wariant. Jak to zrobić? Porównując zakres ochrony i sprawdzając sumy ubezpieczenia związane z poszczególnymi zdarzeniami. Pozyskane informacje warto następnie zestawić z wysokością rocznej składki. Rocznej, bo polisę ubezpieczenia NNW szkolnego zawiera się na cały rok, np. od 1 września do 31 sierpnia następnego roku. Po zestawieniu ze sobą wariantów i wyborze jednego z nich, kolejny krok to zakupienie polisy. Bez wychodzenia z domu, szybko, komfortowo i bezpiecznie.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu? Jak działa NNW dla dziecka i co obejmuje polisa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule: https://www.compensa.pl/blog/147/bezpieczne-dziecko-przez-caly-rok-sprawdz-jak-dziala-nnw-dla-dziecka.

1/1
1/1
Ubezpiecznie szkolne NNW - ochrona nie tylko w szkole.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć