Warszawa

Komputer i akcesoria dla ucznia - jak wybrać właściwie?

Komputer i akcesoria dla ucznia - jak wybrać właściwie?

Uczniowie potrzebują komputera nie tylko do nauki zdalnej, ale również w czasie, gdy lekcje są prowadzone w placówkach oświatowych. Współcześnie nawet pierwszoklasiści w szkole podstawowej powinni posługiwać się sprzętem komputerowym, by odczytać zadania domowe od nauczyciela i przygotować się do sprawdzianów. Jak wybrać PC dla ucznia? Na co zwrócić uwagę?

 

Komputer do nauki - jakie cechy powinien posiadać?

 

Komputery odpowiednie do nauki należą z reguły do średniej półki cenowej. Są to sprzęty przeznaczone do uniwersalnego użytku. Cechuje je optymalny stosunek jakości do ceny. W większości komputerów dla uczniów montowane są procesory takie jak Intel Core i3 lub Core i5 oraz dyski twarde SSD o pojemności 256-512 GB. Takie parametry w pełni wystarczają, by uczeń mógł wykonać zadania zlecone przez nauczyciela.

 

Dla uczniów warto wybierać komputery ze sporym monitorem. Większa przekątna ekranu chroni oczy dziecka i zmniejsza ryzyko wystąpienia wady wzroku w przyszłości. Jest to ważne zwłaszcza w trakcie nauki zdalnej, gdy uczniowie spędzają przed PC większość dnia. Dodatkowo istotne jest zwrócenie uwagi na możliwość łączenia sprzętu z szybkim Internetem.

 

Czy warto wybrać komputer all in one dla ucznia?

 

Komputery all in one są alternatywą dla klasycznego PC, składającego się z samodzielnej jednostki i zewnętrznego monitora. W modelach all in one wszystkie podzespoły są scalone z wyświetlaczem, dlatego komputer AiO zajmuje znacznie mniej miejsca na biurku. Z blatu znika plątanina kabli, a sprzęt gromadzi mniej kurzu.

 

Komputer z oferty https://www.komputronik.pl/category/6280/komputery-aio,msi.html prezentuje się nowocześnie i w pełni odpowiada na potrzeby uczniów. Jego kompaktowa forma sprawdza się szczególnie dobrze w niewielkich dziecięcych pokojach, w których brakuje miejsca na szerokie biurka. Małe rozmiary komputera nie wpływają na obniżenie jego wydajności, dlatego urządzenie pracuje płynnie i zapewnia bezproblemowe działanie wszystkich ważnych aplikacji.

 

Komputer gamingowy - kiedy warto kupić go dla dziecka?

 

Nietypowym wyborem dla ucznia jest komputer gamingowy. Oferta https://www.komputronik.pl/search-filter/5801/komputery-do-gier kojarzy się głównie z rozrywką, jednak wydajne podzespoły i dedykowana karta graficzna mogą mieć znaczenie również w czasie nauki.

 

Komputer gamingowy przydaje się uczniom szkół średnich, w których kładzie się nacisk na naukę obsługi programów graficznych, księgowo-rachunkowych lub służących do projektowania (np. CAD). Programy tego typu działają płynnie wyłącznie na sprzęcie o wysokiej mocy obliczeniowej. Komputer gamingowy przydaje się również po szkole średniej, gdy uczeń chce kontynuować naukę we wcześniej obranym kierunku związanym np. z projektowaniem graficznym, programowaniem, czy architekturą.

 

Jakie akcesoria komputerowe przydają się w czasie nauki?

 

Zestaw komputerowy dla ucznia warto rozbudować o kilka akcesoriów i sprzętów. Podstawowymi akcesoriami są myszy komputerowe oraz klawiatury. Laptopy posiadają wbudowane klawisze i TouchPad, jednak w przypadku klasycznych PC konieczne jest dokupienie odrębnych urządzeń peryferyjnych.

 

W czasie nauki zdalnej przydatne są kamery internetowe, mikrofony i słuchawki. Uczniowie dzięki nim mogą łączyć się z nauczycielem i klasą oraz aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Dodatkowo naukę ułatwia drukarka, która umożliwia drukowanie pomocy dydaktycznych, zadań wysłanych przez nauczyciela lub innych materiałów. Drukarkę można zastąpić praktyczniejszym urządzeniem wielofunkcyjnym ze skanerem i ksero. Taki wybór oznacza większy wydatek, ale warto potraktować go jako inwestycję.

 

Uczniowie potrzebują również oprogramowania biurowego. Pakiet Office jest niezbędny do tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych i wielu innych plików. Na https://www.komputronik.pl/category/2125/microsoft-office.html można znaleźć  pakiety przeznaczone do użytku domowego. W ich ramach wykupi się czasową lub dożywotnią licencję na programy takie jak Word lub Excel, z których korzysta większość nauczycieli i uczniów we współczesnej szkole.

 

Kupując komputer dla dziecka warto pomyśleć o dodatkowej gwarancji na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Gwarancja Beztroski to zabezpieczenie sprzętu od awarii i przypadkowych uszkodzeń oraz Usługi Serwisowe, w skład których wchodzi pełny pakiet pre-konfiguracyjny przygotowujący sprzęt do pracy według indywidualnych potrzeb.

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć