Warszawa

Wiosenne warsztaty online dla dzieci. Koniec z nudą!

Wiosenne warsztaty online dla dzieci. Koniec z nudą!

Początek wiosny to wyjątkowy moment w roku dla wszystkich dzieci. Przyroda powoli budzi się do życia, świat za oknem staje się coraz barwniejszy i ciekawszy, a ładna pogoda sama zachęca do kreatywnego działania. Wiosna to czas przygód, a wszyscy wiemy, że w każdym maluchu drzemie mały odkrywca. Jak zaspokoić jego nieustająco rosnącą ciekawość świata bez wychodzenia z domu? Pomogą wam bezpłatne, wirtualne warsztaty Empiku #wiemikropka.

 

Autor: Robert Szymczak

 

Wygoń nudę z domu!

 

Warsztaty online organizowane przez Empik w ramach programu „Przecinek i Kropka” to niepowtarzalna okazja dla dzieci, żeby mądrze wykorzystać pokłady twórczej energii i przyjąć solidną dawkę wiedzy podaną w atrakcyjny i przystępny sposób. Materiały wideo z cyklu #wiemikropka cieszą się ogromną popularnością – dotychczas opublikowane warsztaty obejrzano ponad 7,5 miliona razy. Udowadnia to wysokie zapotrzebowanie na mądrą i kreatywną rozrywkę, którą można realizować w zaciszu czterech ścian.

 

Ogromną zaletą wiosennych warsztatów #wiemikropka jest szeroka rozpiętość tematów: do współpracy zaproszono edukatorów i specjalistów z przeróżnych dziedzin. Od przyrody, plastyki i języków obcych aż po dubbing czy pracę Youtubera! Dzięki temu wszyscy mali odkrywcy znajdą coś dla siebie i będą mieli szansę na rozwijanie swoich zainteresowań.

 

Darmowe warsztaty online – gdzie i kiedy?

 

Wiosenna odsłona warsztatów w ramach programu „Przecinka i Kropki” wystartowała 23 marca – przez kilka tygodni od tej daty ukazywać się będą kolejne filmiki edukacyjne. Materiały są w pełni bezpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Do udziału zapraszamy zarówno młodych, jak i tych całkiem dorosłych uczestników – to może być świetny pretekst do spędzenia czasu razem czy wykorzystania z dzieckiem warsztatowej wiedzy w praktyce.

 

 Gdzie można znaleźć inspirujące materiały? Na oficjalnej stronie warsztatów Empiku oraz facebookowym profilu Przecinek i Kropka. Polecamy śledzić profil, żeby nie przegapić nowości.

 

Przecinek i Kropka – nasi eksperci

 

Obecną odsłonę cyklu rozpoczął Darek Aksamit ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. O czym innym mógłby mówić, jak nie o wiośnie? W ramach warsztatu uczestnicy dowiedzą się więcej o porach roku na ziemi i poznają odpowiedź na intrygujące pytanie – czy zima, wiosna lato i jesień występują także na innych planetach?

 

Młodych miłośników przyrody zainteresuje także warsztat blogerki Pauliny Górskiej. Ekolożka podzieliła się swoimi spostrzeżeniami i poradami na temat tworzenia własnego ogrodu oraz hodowania warzyw z resztek – na trawniku, balkonie albo nawet parapecie! To doskonały punkt wyjścia do rozmowy o ratowaniu natury i ekosystemach. Za to osoby z fundacji Deaf Respect przygotowali warsztat „Ekologiczne zwierzaki” w języku migowym.

 

Fani gier z pewnością będą się świetnie bawić na prelekcji Przemysława Staronia, ambasadora cyklu #wiemikropka i Nauczyciela Roku 2018. Przemek przedstawi uczestnikom ulubione planszówki edukacyjne i pokaże, że wspólne granie może być nie tylko doskonałą zabawą, ale i sposobem na poznawanie wiedzy i rozwój wyobraźni.

 

Warsztaty #wiemikropka pokażą też młodym odkrywcom potencjał, jaki drzemie w zabawie z książkami. Wszyscy mali artyści z pewnością ucieszą się z warsztatów plastycznych organizowanych wokół takich tytułów jak „Wykończ tę książkę”  (Ewa Wojtan, „Moje Dzieci Kreatywnie”) czy „Idol. Frida Kahlo” (Justyna Styszyńska z Wydawnictwa Widnokrąg). Nie zabraknie również spotkań poświęconych konkretnym książkom, gdzie tytuły będą pretekstem, by porozmawiać o ważnych dla dzieci tematach.

 

Do tego prawdziwa wisienka na torcie, czyli zabawa ze światem mediów. Lektor Janusz Zadura przeprowadzi ćwiczenia interpretacyjne i pokaże, na czym polega sztuka nagrywania audiobooków. Paweł Olszowik z kanału „Pojechani” zdradzi tajniki pracy Youtubera i podzieli się ciekawostkami i trikami przydatnymi przy próbach stworzenia własnych filmików.

 

Jest na co czekać!

 

Pełny program warsztatów #wiemikropka:

 

 • Wiosna międzyplanetarna (Darek Aksamit, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki).
 • Nominacje do konkursu: Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” w podziale na kategorie wiekowe (Katarzyna Stoparczyk).
 • Naoczne eksperymenty (Elżbieta Pogoda, LABIQ).
 • „Wykończ tę książkę” – warsztaty plastyczne (Ewa Wojtan ,,Moje Dzieci Kreatywnie", Wydawnictwo Kropka).
 • Edukacyjne planszówki (Przemek Staroń).
 • Czytanie a nauka języków obcych (Patryk Topoliński, Język w rok).
 • Jak wyhodować warzywa z resztek? Warsztaty dot. książki „To pestka” (Paulina Górska, ekoblogerka, Wydawnictwo Kropka).
 • książkach, pracy i ważnych tematach, „Wszystkie kolory świata” dla dzieci 10+ (Grzegorz Kasdepke, Wydawnictwo Agora).
 • Warsztaty plastyczne z książką „Idol. Frida Kahlo” (Justyna Styszyńska, Wydawnictwo Widnokrąg).
 • Warsztaty wokół książek „Wielka, mała niedźwiedzica”, „Mała kaszalotka” (Paulina Chmurska, Elka Grądziel, Wydawnictwo Wilga).
 • Jak włączyć swój wewnętrzny GPS? (Sylwia Szwed, Fundacja Kosmos dla Dziewczynek).
 • Jak zostać Youtuberem? Warsztaty wokół książki „Wielka księga Youtubera”, dla dzieci 10+ (Paweł Olszowik, „Pojechani”, Wydawnictwo Wilga).
 • Sztuka nagrywania audiobooków - ćwiczenia interpretacyjne z Empik Go (Janusz Zadura).
 • „Ekologiczne zwierzaki” w języku migowym (Fundacja Deaf Respect).

 

Święto literatury dziecięcej

 

Jednak nie tylko warsztaty online mogą być świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w domu. Wszyscy wiemy, że dobra książka może być dla dziecka niezapomnianą przygodą, która dobrze zadziała  wyobraźnię i rozbudzi w młodych czytelnikach literacką pasję. Tym bardziej że 2 kwietnia – w urodziny Hansa Christiana Andersena – na całym świecie obchodzimy Dzień Książki dla Dzieci!

 Z tej okazji na odwiedzających Empik.com czekają rabaty do -45% na literaturę dziecięcą. Nie wiesz, jakie pozycje najlepiej sprawdzą się w przypadku twojego dziecka? Warto podeprzeć się zdaniem specjalistów. W ramach konkursu Przecinek i Kropka jury – złożone z ekspertek i ekspertów od książek dla dzieci – wybrało 15 szczególnie godnych uwagi tytułów, które zawalczą o tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej w danej kategorii wiekowej. Każda z nich to literacka perełka, po którą z pewnością warto sięgnąć. Podczas tegorocznej edycji przyznana będzie również specjalna Nagroda Czytelników – do 14 kwietnia mali i duzi miłośnicy książek mogą codziennie głosować na swoich faworytów poprzez stronę www.empik.com/przecinek-i-kropka/konkurs.

 

Sprawdź nominacje:

 

 

Patronem medialnym wiosennej edycji warsztatów #wiemikropka jest Onet. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie „Przecinka i Kropki”. Polecane książki dostępne są w salonach i na stronie Empiku.

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć