Warszawa

Jaki powinien być dobry materac dla dziecka?

Jaki powinien być dobry materac dla dziecka?

Dzieci rozwijają się bardzo szybko, dlatego bardzo ważny jest ich zdrowy, regeneracyjny sen każdego dnia. Wyspane dziecko jest szczęśliwe, dużo bardziej aktywne i chętne do poznawania świata, dlatego już dziś warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego materaca, który zapewni komfortowy odpoczynek i zdrowie dla kręgosłupa naszej pociechy.

 

Materac dziecięcy - wybierz odpowiedni rozmiar i twardość

 

Bardzo ważnym aspektem w trakcie wybierania materaca dla dziecka jest określenie jego rozmiaru. Najbardziej popularne rozmiary wybierane przez rodziców dla dzieci to przede wszystkim 80x180 cm oraz 90x190 cm. Wiek naszych pociech odgrywa istotną rolę w wyborze materaca.

 

Jeśli szukamy materaca dla dziecka w wieku szkolnym z pewnością możemy pomyśleć o rozmiarach 80x180, 90x180, 80x190, 90x190 cm. To rozmiary, które również sprawdzą się dla starszych dzieci, a jednocześnie zapewnią wystarczającą przestrzeń w sypialni. Zależnie od wieku i wagi można wybierać spośród twardości materaca: H1 – waga do 60 kg oraz H2 – waga od 60 do 80 kg. 

 

W sklepie marki Hilding znajdziemy doskonałe materace dziecięce, które będą cieszyć swoją żywotnością i wytrzymałością przez wiele lat. Eksperci ds. zdrowego snu doskonale wiedzą, jak bardzo ważny jest sen w procesie rozwoju, dlatego polecają klientom materac dziecięcy Hilding Dobranocka. To bardzo elastyczny i przewiewny model, który sprawdzi się już dla niemowląt od ich pierwszych dni życia. Materac skonstruowany jest z elastycznej pianki FlexiFoam, która ułatwia cyrkulację powietrza i zapobiega nadmiarowi wilgoci oraz rozwijaniu drobnoustrojów w łóżeczku dziecięcym. 

 

Kolejną ciekawą propozycją jest materac Hilding Kołysanka, to dwustronny, nieprzemakalny materac, który ma elastyczny wkład z pianek Flexifoam oraz blatu lateksowego z dodatkiem kokosu. Zapewnia to najwyższą ochronę przed wilgocią i zabrudzeniami. 

 

Propozycja materaca Safety Smyk został stworzony z myślą o wsparciu bezpieczeństwa maluszka, doskonała konstrukcja przypomina łódeczkę, dzięki temu pociecha w trakcie snu jest delikatnie otulona i swobodnie może wykonywać ruchy. Więcej informacji o nim znajdziecie na abcsnu.pl

 

 

Materac młodzieżowy - doskonałe wsparcie dla kręgosłupa

 

W przypadku młodzieży możemy wybierać spośród popularnych, standardowych rozmiarów. Najczęściej wybierane są materace młodzieżowe o rozmiarach 90x200, 100x200, 120x200 cm.

 

W sklepie marki Hilding, która od wielu lat nie tylko produkuje materace, ale i doradza klientom w zakresie zdrowego, regeneracyjnego snu, znajdziemy materac młodzieżowy Hilding Breakdance. Materac ten jest dedykowany przede wszystkim nastolatkom w wieku szkolnym. Ma bardzo dobrze przygotowany, solidny wkład, który jest stworzony z elastycznej pianki FlexiFoam.

 

Cały wkład jest tak odpowiednio nacięty, by zagwarantować dobrą wentylację powietrza. Dzięki temu możemy być pewni, że materac będzie nam służył przez długie lata. To doskonała propozycja szczególnie dla aktywnych nastolatków. Materac odziany jest w pokrowiec Young, który jest odporny na ścieranie i dodatkowo, doskonale komponuje się z designem każdego wnętrza.

 

Na stronie producenta można także zobaczyć materac Hilding Funky. Model ten jest rolowany i doskonale sprawdzi się także do łóżek piętrowych oraz wysuwanych. Wkład materaca jest bardzo solidny i elastyczny, dzięki piankom FlexiFoam o różnej twardości. Również można go kupić do sypialni nastolatka z pokrowcem Young. który możemy łatwo zdjąć i wyprać, tak aby regularnie zadbać o higienę miejsca do regeneracji sił nastolatka. 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć