Warszawa

Pomysły na zabawy z dziećmi na śniegu

Pomysły na zabawy z dziećmi na śniegu

Tegoroczna zima rozpieszcza najmłodszych miłośników śnieżnego szaleństwa. Aż szkoda trzymać dzieci w domu gdy za oknem wszystko jest białe – nie zawsze jednak śnieg jest mokry i da się ulepić z niego bałwana.   Ale zima to nie tylko bałwany i sanki! Przedstawiamy kreatywne pomysły na zabawy na śniegu, w które możemy bawić się z dziećmi nawet podczas minusowych temperatur, gdy śnieg nie nadaje się do lepienia!

 

Poszukiwacze skarbów

 

Co kryje się pod grubą warstwą śniegu? Jakie odkrycia czekają, kiedy odgarniemy biały puch i dokopiemy się do ziemi? Niech jedno z Was zakopie jakiś przedmiot w śniegu i dobrze zakryje za sobą ślady, drugie natomiast weźmie łopatę i szuka ukrytego skarbu! Zabawę można dowolnie modyfikować, a także urozmaicać – można przygotować wcześniej mapę skarbu bądź wskazówki dla małego odkrywcy!

 

Kryształowe zawieszki

 

To zabawa wymagająca przygotowania i musimy poświęcić na nią minimum dwa dni, a jej wykonanie wymaga minusowych temperatur na dworze. Do foremek na babeczki, ciastka lub do małych miseczek (im ciekawsze kształty – serduszka, gwiazdki itp. – tym lepszy będzie efekt) nalejcie zimnej wody. Najlepsze do tego celu będą silikonowe formy, z których łatwo wyciągnie się lód. Zamarznięta woda stworzy coś w rodzaju bombek, które potem będziemy chcieli gdzieś powiesić – musimy zatem zrobić pętelkę ze sznurka i częściowo zanurzyć ją w wodzie w miejscu, w którym chcemy, by wisiał sznurek. Tak przygotowane formy umieszczamy na dworze na całą noc. Na drugi dzień powinny wyjść nam piękne, kryształowe zawieszki – co z nich zrobicie? Można ozdabiać nimi drzewa, dom ogród – niech poniesie Was wyobraźnia!

 

Kolorowy śnieg

 

Wpadliście kiedyś na pomysł, aby... pomalować śnieg!? To bardzo ciekawe doświadczenie, a co najważniejsze – w domu pozostaje porządek! Wystarczą najzwyklejsze farby i... kawałek śniegu na ziemi! Do tej zabawy przydadzą się też śnieżne bryłki, które można barwnie ozdobić. Ważne jest, aby do kubka wlać bardzo ciepłą wodę, gdyż na mrozie pędzelek i farby szybko będą twardnieć. To wspaniała zabawa dla całej rodziny!

 

Chociaż śniegu w tym roku mamy pod dostatkiem to tegoroczna zima jest inna niż zawsze – nie skorzystaliśmy z niej w pełni z powodu ograniczeń będących skutkiem pandemii. Ten niedosyt możemy zrekompensować naszym pociechom w przyszłym roku – świetnym pomysłem będą ferie nad morzem bądź spędzenie mikołajek nad morzem. Kiedy już wszystko wróci do normalności, nasze pociechy będą mogły w pełni cieszyć się zimowym szaleństwem z rówieśnikami – póki co zachęcamy do kreatywnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi i korzystania z zimowych uciech!

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć