Warszawa

Wartościowe zabawki i pomoce do przedszkola

Wartościowe zabawki i pomoce do przedszkola

Podstawą działalności każdego przedszkola jest nie tylko zapewnianie bezpieczeństwa dzieciom, które przebywają w tej placówce pod nieobecność rodziców. Przedszkole ma też uczyć, wychowywać, wpływać na wszechstronny rozwój dzieci, dostarczać rozrywki. Dzięki w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat muszą mieć dostęp nie tylko do akcesoriów, które pozwolą im na swobodne przebywanie poza domem, ale także będą wpływać na zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności oraz usprawnianie tych już nabytych. Jeśli weźmiemy pod uwagę, iż przeciętny przedszkolak potrafi skupić swoją uwagę na danym temacie jedynie przez 20 minut, należy wdrożyć edukację poprzez zabawę, bo w ich przypadku właśnie taka wykazuje najlepszą skuteczność. Nie ma więc wątpliwości, że w każdym przedszkolu muszą znaleźć się zabawki edukacyjne i te, które pobudzają kreatywność.

 

Jak dobierać zabawki dla dziecka?

 

Zabawki do przedszkola muszą być przede wszystkim dobrane z uwzględnieniem wieku i etapu rozwoju dzieci. Liczą się także indywidualne zainteresowania maluchów. Wiadomo przecież, że 3 latek ma zupełnie inne potrzeby aniżeli "zerówkowicz".

 

Świetnie sprawdza się filozofia Montessori, która wdrażana jest zresztą do coraz większej liczby placówek przedszkolnych na terenie naszego kraju. Jej istotą jest dostarczanie dziecku gadżetów, które wpływają na jego rozwój, ale te maluch dobiera samodzielnie. Przedszkolak ma być samodzielny, uczyć się wedle własnych potrzeb, a każde dziecko ma być traktowane indywidualnie, a nie jako jedna grupa.

 

Ciekawe alternatywy dla popularnych zabawek

 

Wszelkie zabawki edukacyjne i kreatywne muszą być też najlepszej jakości, w przedszkolach sprawdzają się zabawki drewniane, które przy okazji są również najbardziej trwałe.

Czym bawią się dzieci w placówkach przedszkolnych? Klocki, układanki, planszówki, puzzle czy sortery, to najczęściej spotykane zabawki. W przedszkolnych salach nie brakuje również domków dla lalek, zabawkowych sklepików z akcesoriami, lalek, resoraków, samochodowych torów czy przytulanek.

 

Zabawki, które bawią i jednocześnie uczą

 

Znaczną rolę edukacyjną wykazują też zabawkowe instrumenty muzyczne i zabawki ogrodowe na przedszkolnym placu zabaw, by dzieci mogły rozwijać się nie tylko intelektualnie, ale także patrząc na ich motorykę ruchową. Zabawa w przedszkolu może odbywać się samodzielnie, ale też w grupach. Dzięki temu usprawnia się komunikację społeczną, pracę zespołową, współzawodnictwo czy zdrową rywalizację. Zabawa ma w tym przypadku priorytetowe znaczenie dla edukacji tych najmłodszych dzieci.

Więcej ciekawych informacji oraz inspiracji, jeśli chodzi o zabawki do przedszkola lub pomysły na prezent dla dzieci można znaleźć na sklepie – https://www.sklep.raczkujemy.pl.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć