Warszawa

Najpiękniejsza miejsca do odwiedzenia zimą

Najpiękniejsza miejsca do odwiedzenia zimą

Zima to przepiękna pora roku, która całkowicie przeobraża krajobraz za oknem. Sprawdźcie, gdzie najlepiej cieszyć się jej urokami.

 

Szklarska Poręba

Ta niewielka miejscowość na Dolnym Śląsku odznacza się wyjątkowym pięknem, którego wszystkie odcienie najlepiej podziwiać można właśnie zimą. Ośnieżone szczyty Karkonoszy i Gór Izerskich przyciągają swoją surową i majestatyczną urodą, zapraszając do odkrywania ich najbardziej skrytych zakątków. To miasto idealne zarówno dla amatorów sportów zimowych, jak i pasjonatów kultury i architektury, których z pewnością zafascynuje budownictwo Szklarskiej Poręby.

 

Zakopane

Jedna z najpopularniejszych miejscowości w Polsce to obowiązkowy punkt na mapie zimowych wycieczek. Tatrzański Park Narodowy, Gubałówka czy Kasprowy Wierch to zaledwie kilka z najpiękniejszych miejsc tworzących zachwycający krajobraz Zakopanego. Dodajmy do tego spacer po dynamicznych Krupówkach i skosztowanie tradycyjnej góralskiej kuchni, a otrzymamy przepis na idealną zimową wyprawę z dziećmi.

 

Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko-Częstochowska to wciąż rzadko odwiedzany teren w południowej Polsce, w którym aż roi się od prawdziwych perełek architektury i krajobrazu górskiego. Na jej obszarze znajdują się m.in. Ruiny Zamku Ogrodzieniec, Ruiny Zamku w Mirowie, rezerwat przyrody Góra Zborów, Skały Mirowskie czy też Dolina Mnikowska. To wszystko składa się na prawdziwie zachwycający pejzaż, którego piękno podkreśla jeszcze zimowa pogoda.

 

Bieszczady

Bieszczady to kolejne miejsce, którego nie możemy ominąć podczas planowania zimowych podróży. Bieszczady są górami wyjątkowymi, które odznaczają się mnogością roślin, zwierząt i rzeźby. Choć uznawane za nieokiełznane, cieszą się dużą popularnością wśród turystów i przyciągają szerokie grono amatorów pieszych wypraw oraz zachwycających krajobrazów, jakie oferuje Bieszczadzki Park Narodowy.

 

Beskid Śląski

Beskid Śląski to pasmo górskie stanowiące część Beskidów Zachodnich. Beskid stanowi jeden z najciekawszych regionów turystycznych w Polsce. Posiada gęstą sieć szlaków pieszych i rowerowych, liczne wyciągi oraz trasy narciarskie, rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Posiada wiele szczytów – jak Barania Góra czy Skrzyczne – które zachęcają do aktywności i eksplorowania zimowych skarbów terenu.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć