Warszawa

Ranking przyczepek rowerowych 2020

Ranking przyczepek rowerowych 2020

Przyczepki rowerowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność wśród aktywnych rodziców. Przeznaczone do przewożenia jednego lub nawet dwójki dzieci, stają się doskonałym środkiem transportu dla maluchów, które nie potrafią jeszcze samodzielnie jeździć na rowerze. Z kolei rodzicom pozwalają na organizację rowerowych wypraw z całą rodziną. A jaka będzie najlepsza przyczepka rowerowa? Zobacz ranking przyczepek do rowerów dla dzieci.

 

 

Najlepsza przyczepka rowerowa, czyli jaka?

 

Przyczepki rowerowe, które znalazły się w naszym rankingu to przyczepki, które oprócz szeregu udogodnień, spełniają przede wszystkim dwa kryteria: zapewniają dziecku wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort w czasie jazdy. Rozpatrując różne modele przyczepek dziecięcych, należy wziąć pod uwagę to, co jest ważne zarówno dla małego pasażera, jak dla i rodzica, który taką przyczepkę będzie ciągnął na rowerze. Co będzie ważne przy wyborze danego modelu?

 

  • Bezpieczeństwo – to najważniejsze kryterium! Przyczepka musi być wyposażona w niezawodne pasy bezpieczeństwa, stabilną ramę, elementy odblaskowe i chorągiewkę ostrzegawczą.
  • Wygoda – wygodne, regulowane siedzenie pozwala dziecku odpocząć w czasie jazdy, a nawet uciąć sobie drzemkę w komfortowej pozycji.
  • Ochrona – przyczepka musi być dostosowana do różnych warunków pogodowych – deszczu, wiatru, ale i nasłonecznienia.
  • Przestrzeń – w kabinie ma być dość miejsca dla jednego lub dwójki dzieci. Ważne są także dodatkowe kieszenie na drobiazgi i spory bagażnik na jedzenie, zabawki, ubrania i inne rzeczy.
  • Waga – im lżejsza przyczepka, tym oczywiście lepiej dla rodzica, szczególnie, gdy przyczepka dostosowana jest do przewozu dwójki maluchów.
  • Wielkość – najlepiej, by po złożeniu przyczepka przyjmowała kompaktowe rozmiary, co umożliwi jej łatwy transport.
  • Dodatkowe funkcjonalności – możliwość wykorzystania przyczepki do spacerów, joggingu, biegów narciarskich czy górskich wędrówek.

 

Wcale nie musisz rezygnować z wycieczek rowerowych z małymi dziećmi. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie przyczepki rowerowe. Ranking najlepszych modeli znajdziesz poniżej.

 

Przyczepka rowerowa D'Lite X Burley

 

Ranking przyczepek rowerowych otwiera przyczepka Burley z serii D’Lite X. To profesjonalna przyczepa do roweru, która przeznaczona jest do przewożenia dwójki dzieci. Została stworzona z myślą o rowerowych przygodach przy zachowaniu jak najwyższego stopnia bezpieczeństwa i niebywałej wygody. Komfortowe siedzenia mają poduszki-siedziska klasy premium, a także zagłówek, który zapewnia małym podróżnikom wygodę i odpowiednie podparcie głowy w czasie jazdy. Na komfort podczas przejażdżek wpływają również przyciemniane szyby boczne z ochroną UV, regulowana osłona przeciwsłoneczna i dodatkowa osłona przeciwdeszczowa. Ścianki boczne zostały wyprofilowane tak, by zapewnić dodatkowe miejsce na ramiona i łokcie.

 

 

Z kolei o bezpieczeństwo malucha zadbają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, pełna wewnętrzna aluminiowa klatka, elementy odblaskowe oraz flaga bezpieczeństwa dla lepszej widoczności. Osłony kół ochronią małego pasażera przed różnymi przeszkodami. Niewątpliwą zaletą jest także złącze Flex, dzięki któremu przyczepka może stać stabilnie, nawet gdy sam rower leży. Ma to także znaczenie w razie ewentualnego wypadku – gdy rower się przewróci, przyczepka będzie stała.

 

Do przyczepki Burley D’Lite X dołączono 1-kołowy zestaw spacerowy, który pozwala na szybkie przejście z jazdy rowerem na relaksujący spacer. Przyczepka rowerowa zbiera pozytywne opinie szczególnie od tych aktywnych rodziców, którzy cenią sobie jej kompatybilność ze wszystkimi zestawami marki Burley, które pozwalają wykorzystać przyczepkę do joggingu, a nawet jazdy na nartach. Całą przyczepkę można złożyć na płasko, co zdecydowanie upraszcza jej transport, ale i przechowywanie.

 

Przyczepka rowerowa Thule Chariot Sport 1

 

Na drugim miejscu w rankingu przyczepek rowerowych uplasowała się przyczepka dla jednego dziecka Thule Chariot Sport 1. Co w niej takiego wyjątkowego? To, że można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów! Bez wątpienia przypadnie do gustu rodzicom, którzy lubują się w różnych sportach. Przyczepka rowerowa Thule Chariot może być wykorzystana nie tylko jako przyczepka do jazdy na rowerze, ale również do spacerowania, joggingu, górskich wędrówek, a nawet biegów narciarskich! W komplecie znajdziemy zestaw rowerowy, spacerowy i do joggingu, a pozostałe można zakupić osobno.

 

 

Ta przyczepka rowerowa dla dzieci zbiera dobre opinie również za wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu. W środku znajdziemy wygodne siedzisko z regulowanym oparciem i wyściełaną wkładką. Kabina typu Climate Control Cockpit posiada wyjmowane okna, osłonę przeciwsłoneczną i otwory wentylacyjne, które możemy regulować wedle preferencji. Amortyzowana przyczepka z odchylanym siedzeniem i wodoodporną pokrywką to gwarancja komfortowej podróży dla dziecka. Bezpieczeństwo zapewnią pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, a tylne światło zwiększy widoczność na drodze. Do zalet przyczepki Thule Chariot Sport 1 zaliczyć należy także dużą przestrzeń bagażową oraz możliwość szybkiego złożenia do kompaktowych rozmiarów.

 

Przyczepka do roweru Burley Honey Bee

 

Najlepsze przyczepki rowerowe w naszym rankingu to również przyczepki z serii Burley Honey Bee, posiadające miejsce siedzące dla dwójki małych pasażerów. Ta przyczepka do roweru dla dzieci to jeden z chętniej wybieranych modeli wśród rodziców dwójki maluchów. Do zestawu dołączono jednokołowy zestaw spacerowy, przez co przyczepa do roweru dla dziecka posłuży do wycieczek rowerowych, ale i do rodzinnych spacerów.

 

Przyczepka rowerowa Burley Honey Bee posiada wygodny fotel hamakowy, który zapewnia dzieciom komfort podróżowania oraz regulowaną, ergonomiczną kierownicę. Docenić należy również przyciemniane szyby boczne z ochroną UV, osłonę przed wiatrem i deszczem oraz wodoodporną tkaninę. Z kolei bezpieczeństwo podczas przejażdżek rowerowych zapewnią pięciopunktowe pasy, pełna wewnętrzna rama z aluminium, wytrzymałe rurki i zawiasy, osłony kół, hamulec postojowy oraz elementy odblaskowe zwiększające widoczność. Ważnym elementem jest także złącze Flex, dzięki któremu przyczepka zachowuje pozycję stojącą, nawet gdy sam rower wywróci się lub sami położymy go na płasko. Spora przestrzeń bagażowa pozwoli zabrać na wycieczkę wszystko, co potrzebne dla malucha, a kompaktowe wymiary po złożeniu przyczepki do roweru ułatwią jej transport i przechowywanie.

 

 

Ranking przyczepek rowerowych 2020 to zestawienie przyczepek dla dzieci, które zapewniają małym pasażerom komfort i bezpieczeństwo podróży, a rodzicom wygodę ich użytkowania. Wybierając najlepszą przyczepkę rowerową, należy bowiem zwrócić uwagę na jej różne elementy – fotele, pasy bezpieczeństwa, wytrzymałość tkaniny, osłonę od słońca, wiatru i deszczu, otwory wentylacyjne, solidną ramę i koła, elementy odblaskowe, przestrzeń bagażową, dodatkowe zestawy oraz inne funkcjonalności. Przyczepki rowerowe znajdujące się w naszym rankingu to doskonałe propozycje dla tych, którzy poszukują dobrego środka transportu dla jednego lub dwójki maluchów. No to w drogę!

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć