Warszawa

Kiedy jest dobry czas, aby dziecko zaczęło naukę z native speakerem?

Kiedy jest dobry czas, aby dziecko zaczęło naukę z native speakerem?

Nauka i zdobycie wykształcenia to bardzo ważne kwestie, których nie można zaniedbać. Kształcić można się przez całe życie - nawet trzeba to robić, bo w końcu kto się nie rozwija i stoi w miejscu ten, tak naprawdę, się cofa. Nauka jest bardzo ważna w życiu, bo pomaga nie tylko ćwiczyć umysł, ale też zdobywać bardzo cenne kwalifikacje, które pozwolą osiągnąć stabilizację finansową w przyszłości. Im bardziej człowiek wykształcony, tym ma większe szanse na to, by zawodowo zajmować się czymś co lubi i co przynosi mu spory dochód. Dlatego kwestii nauki nie można zaniedbać. A naukę języków obcych warto wdrożyć na każdym etapie życia. Nie da się jednak ukryć, że największe predyspozycje do nauki języków obcych mają dzieci. Dlatego ich edukację w tym zakresie warto jest rozpocząć jak najwcześniej. To może wyjść dziecku tylko na dobre i bardzo mocno zaprocentować w przyszłości.

 

  1. Ważna rola znajomości języków obcych
  2. Kiedy jest moment na rozpoczęcie nauki języków obcych?
  3. Zalety nauki z native speakerem
  4. Inwestycja w przyszłość dziecka
  5. Kiedy dziecko może rozpocząć naukę z native speakerem?

 

Znajomość języków obcych - podstawa w dzisiejszym świecie

 

Dzisiejszy świat stał się prawdziwą globalną wioską. Jest mniejszy niż w jakimkolwiek punkcie historii. Wszystko dlatego, że podróże są o wiele szybsze i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek. Dzisiaj już nikogo nie dziwi przemieszczanie się nawet na drugi koniec świata - podróże stały się czymś normalnym. Internet sprawił też, że coraz więcej osób zaczęło się komunikować na odległość, co sprawiło, że kolejna bariera przestała istnieć. Teraz można poznać ludzi praktycznie z całego świata. Jedyną barierą, która może w tym przeszkadzać jest jedynie ta językowa - ale i z tym można sobie poradzić. Znajomość języków obcych zawsze procentuje i warto to robić - dla osiągnięcia stabilizacji finansowej i zwiększenia swoich szans na rynku pracy, ale także dla siebie, dla swojego rozwoju i poszerzenia własnych horyzontów. Nie można przecenić wartości, które niosą ze sobą języki obce. Dlatego bardzo ważne jest to, by się ich uczyć. I choć można to zacząć robić w każdym wieku - to nawet bardzo chwalebne, że ktoś chce się kształcić w dorosłości - to jednak najlepiej zacząć naukę języków obcych już w dzieciństwie. Jako rodzic możesz zadbać o edukację własnego dziecka w tym zakresie. To bardzo pomoże mu w dorosłym życiu.

 

Kiedy rozpocząć naukę języka obcego?

 

Choć można rozpocząć ją praktycznie w dowolnej chwili - nawet na starość - to jednak warto zadbać o edukację już od najmłodszych lat. Dzieci mają naturalny talent do nauki języków, bo ich młode umysły chłoną tę wiedzę jak gąbka wodę. Im dziecko młodsze, tym naturalniej i szybciej przychodzi mu nauka języków obcych. Nawet niemowlęta mają zdolności - i to bardzo duże - do przyswajania języka. W końcu dla niemowlaka każdy język jest obcym, dopiero uczy się ono języka, który będzie jego ojczystym. W rodzinach dwujęzycznych, gdy już od kołyski mówi się do takiego dziecka w dwóch językach, przyswaja ono je w sposób naturalny i pozostaje dwujęzyczne także w przyszłości. Umysł dziecka pod względem nauki języków, jak i zdolności do nauki jako takiej, jest naprawdę fascynującym zagadnieniem.

 

Czy warto uczyć się z native speakerem?

 

Najlepiej uczyć się języka, obcując z jego żywą formą. Nauka z native speakerem pozwoli nie tylko wdrożyć tę zasadę, ale też przełamać bariery językowe. To bardzo istotne, bo bariery tego typu są w stanie bardzo mocno zahamować rozwój języka i sprawić, że dana osoba, nawet jeśli będzie doskonale znała język, będzie bała się w nim odzywać - dlatego będzie znała go w sposób bierny, a nie czynny. Z tym należy walczyć. W tym zadaniu z całą pewnością pomoże ci native speaker. A im szybciej także dziecko rozpocznie naukę razem z nim, tym lepiej dla niego. Im szybciej przełamany zostanie strach przed mówieniem, tym lepiej będzie przebiegać cały proces nauki.

 

Zainwestuj w edukację dziecka!

 

Inwestycja w edukację dziecka jest ogromną inwestycją w przyszłość dziecka. Trzeba tu ponieść pewne nakłady finansowe, choć w dzisiejszych czasach to wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. W dużej mierze w końcu pieniądze z programu 500+ są przeznaczane na dziecięcą edukację. Jeśli zastanawiasz się jak najlepiej spożytkować pieniądze, zapisz dziecko do szkoły języków obcych. Najlepiej do takiej, w której uczą native speakerzy z doświadczeniem i wykształceniem, które pozwala im uczyć dzieci języka w jak najlepszy sposób. 

 

Kiedy jest czas, by dziecko rozpoczęło naukę z native speakerem?

 

Niektórzy są zdania, że dziecko niewiele wyniesie z nauki z native speakerem, ale to nieprawda. Wykwalifikowany nauczyciel języka obcego, native speaker, pozwoli dziecku naprawdę rozwinąć lingwistyczne skrzydła i nauczyć się mówić. Obcowanie z żywym językiem jest w końcu bardzo ważne. Tak naprawdę taką naukę mogą rozpocząć już dzieci kilkuletnie - radzi Leah Morawiec, Amerykanka ze szkoły językowej TalkBack. Nauczyciele-native speakerzy mają doświadczenie w nauce dzieci w różnym wieku i dostosowują swoje metody właśnie do nich. Jednak najlepszym momentem, aby zacząć kurs angielskiego z native speakerem jest czas, kiedy dziecko posiada już podstawy języka angielskiego (np. po lekcjach szkolnych), a nie potrafi mówić lub boi się mówić. Z naszego doswiadczenia, to wiek 10-13 lat. Wtedy nauka języka angielskiego z native speakerem przynosi najwięcej korzyści - konkluduje Leah. 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć