Warszawa

Czym kierować się, dobierając materace dziecięce?

Czym kierować się, dobierając materace dziecięce?

Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni materac dla dziecka. Czym wyróżniają się modele dla najmłodszych?

 

Zapewnij zdrowy sen swojemu dziecku

 

Odpowiednie wysypianie się jest kluczowe dla poprawnego funkcjonowania człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Z wiekiem nasz sen jednak znacząco się zmienia. To niezwykle ważne, by szczególnie najmłodsi wysypali się w sposób skuteczny. Dla dziecięcego organizmu ogromne znaczenie ma odpowiednia gospodarka hormonalna, prawidłowy rozwój kolejnych układów anatomicznych i zdobywanie większej masy ciała.

 

Aby dziecko mogło w prawidłowy sposób rosnąć i odkrywać świat, musi korzystać z materaca stworzonego z myślą o jego potrzebach. Tylko stabilne, wygodne i higieniczne podłoże jest w stanie zapewnić młodemu kręgosłupowi i mięśniom prawdziwie korzystny wypoczynek. To pierwszy krok w drodze do wysokiej sprawności fizycznej, skutecznego radzenia sobie ze stresem, lepszego refleksu i odpowiedniego funkcjonowanie niezależnie od tego, co przyniesie kolejny dzień. Warto wiedzieć, jak wybierać materace dziecięce – przy podejmowaniu decyzji największe znaczenie mają trzy podstawowe aspekty.

 

 

Filary skutecznego wyboru materaca dla dziecka

 

Wszystkie materace, które powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym, powinny spełniać te trzy wymagania:

 

  1. Odpowiednia twardość – materac musi być dostosowany do wagi jego użytkownika. W przypadku najmłodszych często stawia się na materace dziecięce. Wyróżniają się one niestandardową, bardzo niską twardością. W ich przypadku dobieramy rozwiązanie do masy ciała dziecka. Dla starszej pociechy warto wybrać materac H1 – miękki. Pozwala on na komfortowe wysypianie się dziecka o wadze do 60 kilogramów. Jeśli patrzymy w przyszłość i widzimy, że nasze dziecko będzie wkrótce potrzebowało twardszego modelu, warto wybrać materac odwracalny z długim okresem gwarancyjnym. Takie propozycje znajdziemy na przykład w ofercie firmy Hilding.
  2. Odpowiedni mikroklimat – to kluczowy aspekt, który nie jest tak oczywisty jak ten pierwszy. Wiele dzieci cierpi z powodu alergii, które potrafią być bardziej uciążliwe niż w przypadku osób dorosłych. Warto zatem zapewnić im dostęp do materaca antybakteryjnego, który jednocześnie ma działanie antyalergiczne. Tego typu materace to także szansa na pokazanie dziecku roli higieny snu i nauki dbania o tę kwestię.
  3. Odpowiednia konstrukcja – w przypadku dzieci najczęstszym wyborem są materace piankowe. Przy wyborze warto sprawdzić, czy dany materac uzyskał pozytywną opinię od renomowanych organizacji. Wróćmy jeszcze raz do oferty Hilding – wysoka klasa rozwiązań w materacach spod tego szyldu jest potwierdzona między innymi znakiem jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Dodatkowo są polecane przez Instytut Matki i Dziecka oraz ekspertów z portalu www.zdrowykregoslup.pl. Dokładne parametry i rekomendacje zależą jednak od modelu – warto dokładnie sprawdzić wszystkie informacje przed zakupem.

 

Zapewnij dziecku to, co najlepsze, z materacami Hilding

 

Materace Hilding to szansa na zapewnienie dziecku idealnego podłoża do snu, który jest bardzo istotny dla rozwoju młodego organizmu. Modele takie jak Hilding Safety Smyk – materac o średniej twardości i niewielkich wymiarach 60x120 – zapewniają świetny wypoczynek dla dziecka. Warto zwrócić uwagę także na propozycje takie jak Hilding Kołysanka; ten model odznacza się małym rozmiarem, długim okresem gwarancji i dwustronnej konstrukcji. Firma Hilding realizuje od lat filozofię, w której zapisana jest chęć wspierania każdego w drodze do osiągnięcia zdrowego snu. W przypadku najmłodszych nie jest inaczej! Jeśli szukasz inspiracji do sypialni dziecka, odwiedź także serwis dla kobiet – www.veronique.pl.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć