Warszawa

Pomysł na ferie w domu? Warsztaty online dla dzieci!

Pomysł na ferie w domu? Warsztaty online dla dzieci!

Tegoroczne ferie dla wielu uczniów będą pierwszymi, które spędzą w zaciszu czterech ścian. Jak sprawić, by wolny czas został wykorzystany w maksymalnie ciekawy i kreatywny sposób? Doskonałym rozwiązaniem będą warsztaty online w ramach programu Przecinek i Kropka. Cykl filmów przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych, pomoże im rozpalić swoje pasje, pozbyć się nudy oraz poznać masę fascynujących informacji. To idealna propozycja dla wszystkich ciekawych świata dzieci!

 

Autor: Robert Szymczak

 

#EmpickieFerie

 

Pomysł warsztatów online może w pierwszej kolejności kojarzyć się z lekcjami rodem ze szkolnej ławki. Jednak nic bardziej mylnego – ideą cyklu #wiemikropka jest przede wszystkim zagospodarowanie dziecięcej kreatywności na wielu polach i odejście od typowo szkolnego modelu działania. Od samego początku warsztaty cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych i ich rodziców – filmy z tego cyklu zostały już obejrzane ponad 6 milionów razy!

 

Pokazuje to m.in. zapotrzebowanie wśród najmłodszych na mądre treści, które pomagają im zaspokajać naturalną ciekawość i pielęgnować w sobie kolejne zajawki. Ferie w domu to idealna okazja, aby rozładować narastające pokłady twórczej energii.

 

Zachęcamy do zainteresowania się cyklem #wiemikropka już teraz. Każdy z warsztatów znajdziecie na oficjalnej stronie oraz facebookowym fanpage’u

Przecinek i Kropka:

https://www.empik.com/warsztaty

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/

#wiemikropka – plan warsztatów

 

Ogromnym atutem cyklu filmów #wiemikropka jest szeroka rozpiętość tematów – nie tylko macie pewność, że każdy uczeń znajdzie tu coś dla siebie, ale też dacie dziecku niepowtarzalną szansę na poszerzanie własnych horyzontów. A jest w czym wybierać!

 

Kalendarz #wiemikropka:

 

4 stycznia – Dlaczego przyjaciele są ważni? – Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020, Ambasador warsztatów #wiemikropka

5 stycznia – Czy w te ferie spadnie śnieg? – Darek Aksamit, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki

6 stycznia – Prosty przepis na panna cottę! –  Gaja Suchocka, Zwyciężczyni 5. edycji MasterChef Junior

7 stycznia – Jak nagrać własny audiobook? – Janusz Zadura, Aktor dubbingowy, lektor

8 stycznia – Skąd wiem, co jem?– Ela Pogoda, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki

11 stycznia – Czym jest ciśnienie? – Darek Aksamit, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki

12 stycznia – Jak dobrze organizować sobie czas? – Maria Libiszewska, Psycholog, pedagog, coach

13 stycznia – Zima z językiem migowym – Fundacja Deaf Respect

14 stycznia – Stwórz własnego Pożeracza Smutków – Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczycielka Roku 2017

15 stycznia – Skąd wzięło się życie na Ziemi? – Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020, Ambasador warsztatów #wiemikropka 

 

Prelegenci, eksperci i pasjonaci

 

Cykl warsztatów rozpoczął Przemek Staroń – ambasador cyklu warsztatów Przecinek i Kropka i nauczyciel roku 2018 – omawiając temat przyjaźni i jak o nią dbać. To szczególnie istotne teraz, gdy kontakty między dziećmi mogą być utrudnione. Oprócz tego podzieli się z uczestnikami fascynującą historią o tym, skąd właściwie wzięło się życie na ziemi.

 

Marta Florkiewicz-Borkowska nauczy radzić sobie z trudnymi emocjami i stresującymi sytuacjami z pomocą ich własnego Pożeracza Smutków. Do tego autorka Maria Libiszewska pokaże, jak mądrze zarządzać swoim czasem. Ta umiejętność jest szczególnie przydatna podczas przerwy świątecznej, gdy wolne dni z łatwością mogą przeciec im umknąć nie wiadomo kiedy.

 

Warsztaty #wiemikropka pozwolą dzieciom zetknąć się z tematami i aktywnościami, z którymi wcześniej mogły nie mieć do czynienia. Fundacja Deaf Respect wprowadzi uczniów w podstawy języka migowego i pokaże, jak wygląda komunikacja z osobami głuchymi.

 

Zwyciężczyni programu MasterChef Junior Gaja Suchocka pokaże, że przygotowywanie kulinarnych arcydzieł wcale nie jest takie trudne i mogą się tym zająć nawet najmłodsi, a Ela Pogoda wytłumaczy, dlaczego w ogóle możemy cieszyć się smakiem np. herbaty cynamonowej.

 

Oprócz tego aktor głosowy Janusz Zadura udowodni, że zwykłe czytanie książek może być sztuką i niezapomnianą zabawą jednocześnie. Dzięki niemu każdy z uczestników będzie mógł przygotować własnego audiobooka!

 

Wśród prelegentów pojawi się także Darek Aksamit ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Ten specjalista od wesołych eksperymentów z fizyki i chemii przedstawi aspirującym naukowcom wszystkie tajemnice prawdziwej krainy lodu oraz pokaże, jak samodzielnie stworzyć prawdziwy, działający zegar.

 

Jak zapewnić dzieciom rozrywkę w ferie?

 

Oczywiście nie samą edukacją człowiek żyje i nawet najbardziej kreatywne dzieciaki w pewnym momencie mogą poczuć się zmęczone światłem komputerowego ekranu. W takim przypadku warto też zadbać o dobrą, możliwie analogową rozrywkę, która pozwoli najmłodszym domownikom odpocząć i nabrać energii do dalszego działania.

 

Należy dobrze zastanowić się, co wasze dziecko najbardziej lubi i w jaki sposób faktycznie sprawicie mu radość. Może to być wspólna partia w rodzinne gry planszowe, wyciszające popołudnie przy ulubionej książce albo kinowy wieczór poświęcony na filmy familijne. Do tego wiele dzieci świetnie odnajduje się w kreatywnych pracach plastycznych i robótkach DIY – tego typu rozrywka może okazać się fenomenalnym pomysłem na wolny dzień, który na długo zostanie w waszej pamięci. Niech to będzie wspólne malowanie albo szycie – cokolwiek, co sprawi wam frajdę.

 

Specjalnie na ferie w Empiku znajdziecie zniżki do -50 procent na wymienione wyżej kategorie: od książek i filmów familijnych, aż po akcesoria do DIY.

Cykl #wiemikropka sprawi, że najmłodsi w wolne dni zapomną o nudzie.

 

Tegoroczna przerwa zimowa naprawdę może być niezapomniana. Więcej inspiracji znajdziesz na #EmpickieFerie.

 

Advertisement

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć