Warszawa

Mleko dla naszych pociech - najlepsza inwestycja w ich rozwój!

Mleko dla naszych pociech - najlepsza inwestycja w ich rozwój!

Najprawdopodobniej każda z mam najchętniej karmiłaby swoją pociechę naturalnie, aby mieć gwarancję dobrego i szybkiego rozwoju dziecka. Jednak w niektórych sytuacjach lekarz może zalecić rezygnację z karmienia piersią lub jego wstrzymanie. Jeśli mama zachoruje na infekcję, karmienie piersią jest niebezpieczne dla malucha, którego układ immunologiczny jest bardzo delikatny.

 

Problemem może być również brak laktacji lub niewystarczająca ilość pokarmu. W takich sytuacjach często odpowiednim rozwiązaniem jest wprowadzenie karmienia mieszanego, czyli podawanie dziecku zarówno mleka matki, jak i mleka zastępczego. Jak wybrać mleko modyfikowane, które będzie najbardziej odpowiednie dla malucha? Zaufać jakości, którą możemy otrzymać w aptece – mamy wówczas pewność, że wybrane przez nas produkty są najlepsze dla naszego maluszka.

 

Wybór nie jest łatwy 

 

Przy wyborze mleka dla dzieci konieczne jest określenie potrzeb swojego dziecka. Młodsze pociechy potrzebują mleka o innym składzie niż np. dwulatki. Ważne, aby mleko zastępcze zawierało optymalną ilość składników odżywczych, aby tym samym najlepiej wpływało na rozwój małego człowieka.

 

Odpowiednie mleko dla dzieci odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju niemowląt i małych dzieci. Ma duży wpływ na kształtowanie układu immunologicznego oraz stymulowanie rozwoju układu nerwowego i mózgu w pierwszych miesiącach życia malucha. Dzięki temu dziecko prawidłowo się rozwija, jest chronione przed chorobami i rośnie zdrowo.

 

Warto postawić na sprawdzone i bezpieczne mleko z apteki dla dzieci

 

Część aptek internetowych oferuje wszystkie preparaty dostępne w ich placówkach stacjonarnych – nie tylko leki bez recepty i suplementy, lecz także leki wydawane na receptę. Podobnie w przypadku mleka dla dzieci – kupimy je bez problemu, a wybór jest duży. 

 

Gdy decydujemy się na zakup w aptece, mamy pewność, że mleko dla dziecka jest najlepszej jakości, a gwarantują to liczne badania, testy i spełnienie norm. Mleka w sklepach czy drogeriach nie muszą spełniać aż tak radykalnych standardów, przez co mamy mniejszą pewność co do ich daty ważności, jakości i tym samym zdrowia naszego dziecka. Porada farmaceuty pozwala na wybranie najlepszego produktu spośród tych dostępnych na rynku. 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć