Warszawa

Mikrofalówka do przyrządzania posiłków dla niemowląt

Mikrofalówka do przyrządzania posiłków dla niemowląt

Chyba każdy spotkał się ze stwierdzeniem, że mikrofalówki mogą psuć jedzenie i mają niekorzystny wpływ na zdrowie. Równocześnie są one powszechnie używane i ciężko sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez nich. Są też pomocne zwłaszcza w przypadku młodych mam, które nie mają zbyt wiele czasu na przygotowywanie posiłków. Okazuje się, że mogą one jak najbardziej skorzystać z mikrofalówki, by ugotować zdrowy i smaczny posiłek dla niemowlaka. Warto jednak robić to świadomie i wybrać odpowiednie urządzenie.

 

Kuchenka mikrofalowa - nie taka zła jak się wydaje

 

Wiele negatywnych przekonań na temat mikrofalówek jest po prostu nieprawdziwa. Choć urządzenia wprowadzają w ruch cząsteczki znajdujące się w daniu, ich energia nie jest wystarczająca, aby zmienić strukturę jedzenia lub mieć na nie toksyczny wpływ. Drugi, popularny mit dotyczy promieniowania wytwarzanego przez mikrofalówkę. Niektórzy martwią się, że wydostaje się ono na zewnątrz i oddziałuje na ludzki organizm. Tak się jednak nie dzieje, gdyż promieniowanie jest skutecznie blokowane przez komorę urządzenia. Trzeba jednak uważać, w jakich pojemnikach podgrzewa się jedzenie. Należy zrezygnować z plastikowych opakowań, które w trakcie gotowania uwalniają toksyczne i rakotwórcze chemikalia. Należy więc zwracać uwagę na kody identyfikacyjne tworzyw sztucznych. Najlepiej sprawdzą się pojemniki o numerze 2 (polietylen wysokiej gęstości) i 5 (polipropylen).

 

Jedzenie dla niemowląt a korzystanie z mikrofalówki

 

Jak widać, kuchenki mikrofalowe nie są aż tak szkodliwe, jak zwykliśmy uważać. Zwłaszcza że rozwój technologii pozwala na udoskonalanie tych urządzeń i czynienie ich bezpieczniejszymi. Dlatego myśląc o przygotowywaniu posiłków dla niemowląt, warto sięgnąć po urządzenia nowej generacji. Najlepiej, by pochodziło ono od sprawdzonego i uznanego producenta. Do grona tych firm należy oczywiście Whirlpool. Wszystkie oferowane przez nich kuchenki mikrofalowe spełniają wszelkie standardy bezpieczeństwa i cechują się najwyższą jakością. Z propozycjami firmy można zapoznać się na stronie producenta Whirlpool.

 

Gotowanie na parze to najlepsze rozwiązanie

 

Wykorzystując mikrofalówkę do przygotowywania posiłków dla niemowląt, dobrze jest zwrócić uwagę, jakie oferuje one funkcje. Nowoczesne urządzenia umożliwiają gotowanie na parze. To najlepsze rozwiązanie. Gotowanie na parze pozwala na tworzenie lekkostrawnych posiłków, co jest bardzo ważne w przypadku delikatnego układu pokarmowego dziecka. Wykorzystanie pary sprawia także, że jedzenie zachowuje większość swoich witamin i minerałów.

 

Posiłek jest więc bardzo zdrowy. Nie zawiera on także soli i tłuszczu, substancji, które są dla niemowlaków niewskazane. Mikrofalówka z funkcją gotowania na parze będzie z pewnością dobrym wyborem, biorąc także pod uwagę komfort mamy, która może przygotować posiłek w szybki sposób. Ta forma obróbki jedzenia nie wymaga dużego nakładu pracy ani późniejszego sprzątania. Mimo to dania są bardzo smaczne. Jak wiadomo, maluszek może sceptycznie podchodzić do kwestii nowych potraw, które zaczynają się pojawiać w jego menu. Może nie chcieć spróbować brokułu albo marchewki. Warzywa ugotowane na parze zwiększają prawdopodobieństwo, że dziecko je polubi już od pierwszego kęsa. Pozwala to na tworzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Zalet potraw przygotowanych na parze jest tak wiele, że nie powinny być one podawane jedynie dzieciom. Z tego sposobu gotowania śmiało korzystać może cała rodzina, ciesząc się lepszym samopoczuciem i zdrowiem.

 

Niemowlak potrzebuje regularnie otrzymywać posiłki, które dadzą mu siłę do wzrostu. Mikrofalówka może być bez obaw używana do przygotowywania różnych dań dla maluszka. Aby jednak w pełni jej zaufać, warto sięgnąć po propozycje sprawdzonych producentów. W tym celu można zajrzeć na stronę https://www.whirlpool.pl/. Należy zwrócić uwagę, by urządzenie posiadało funkcję gotowania na parze. Nie wolno także zapomnieć o odpowiednim pojemniku do podgrzewania jedzenia.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć