Warszawa

Pomysł na ferie ze STEM Kindloteką

Pomysł na ferie ze STEM Kindloteką

Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują zajęcia dla dzieci na czas zimowego wypoczynku 

 

- Już na początku stycznia rozpocznie się cykl bezpłatnych spotkań przygotowanych na czas ferii, które poprowadzą doświadczeni edukatorzy Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

- Webinary będą odbywać się w terminie 4-15 stycznia 2021r.

- W 2020 roku prawie 36 tysięcy uczestników wzięło udział w zajęciach online Amazon STEM Kindloteka.

 

Zbliżające się ferie zimowe będą inne niż zwykle. Dzieci spędzą je w domach, dlatego warto zorganizować im ten czas w ciekawy i inspirujący sposób. Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, w ramach programu STEM Kindloteka Online, przygotował cykl bezpłatnych webinarów dla dzieci w wieku szkolnym. 

 

STEM Kindloteka to program edukacyjny realizowany przez Amazon we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Promuje edukację z wykorzystaniem nowoczesnego modelu STEM[1] wśród uczniów, nauczycieli i edukatorów, stwarzając im możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości.

 

Już na początku stycznia rozpocznie się cykl spotkań przygotowanych na czas ferii, które poprowadzą doświadczeni edukatorzy Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog. Pełen program jest dostępny na stronie internetowej partnera projektu: www.cyfrowydialog.pl.  Każdego dnia odbędą się 2 webinary – jeden dla młodszych dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, drugi zaś dla starszych uczniów z klas 4-6 oraz 5-8. Nie zabraknie na nich praktycznej wiedzy o kodowaniu, majsterkowania, ciekawej lektury i kreatywnej pracy. Dzieci poznają świat emocji i sztucznej inteligencji oraz postawią pierwsze kroki w Pythonie, jednym z języków programowania. Organizatorzy przygotowali również warsztaty skierowane do całych rodzin. Wszystkie spotkania zostały podzielone na cykle tematyczne:

 

Weźmy emocje na warsztat - podczas tych spotkań dzieci poznają Gucia - małego jednorożca z magiczną grzywą, która w zależności od odczuwanej emocji, zmienia kolor. Prowadząca, Marta Florkiewicz-Borkowska, pokaże małym uczestnikom, co można zrobić, aby emocje były kolorowe i zaprojektuje wraz z nimi podstawowy zestaw "apteczki natychmiastowej pomocy".

 

Zmajstrujmy coś… Majsterkowanie wokół (nie)zwykłych wynalazków – dzieci poznają historie (nie)zwykłych wynalazków, które następnie będą mogły same stworzyć - czyli będzie to czas na majsterkowanie!

 

Bądź jak… - cykl "Bądź jak…" zainspiruje dzieci do rozwijania pasji i bycia coraz bardziej odważnymi.

 

Programujemy w Pythonie - pierwsze kroki w języku programowania Python - dla nieco starszych dzieci - z wykorzystaniem darmowych, dostępnych platform do nauki kodowania.

 

Prawdziwa zabawa ze sztuczną inteligencją – na zajęciach będziemy tworzyć ciekawe projekty z wykorzystaniem Scratcha oraz takich możliwości AI jak rozpoznawanie twarzy, zamiana mowy na tekst, rozpoznawanie rysunków oraz generowanie dźwięków.

 

Szyjemy przytulaki – zajęcia dla całej rodziny, podczas których nie zabraknie kreatywnej zabawy, a uczestnicy wykorzystają podczas nich często spotykane w domach pojedyncze skarpetki i rękawiczki. Warto już zbierać niezbędne pomoce.

 

Webinary będą się odbywać od poniedziałku do piątku, przez cały okres ferii, do 15 stycznia włącznie na stronie internetowej www.cyfrowydialog.pl. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Nagrania ponad 150 webinarów, które odbyły się dotychczas w ramach STEM Kindloteka Online, są dostępne na kanale YouTube Amazon Polska.

 

***

 

Amazon działa w Polsce od 2014 r. i stworzył ponad 18 000 stałych miejsc pracy w swoich 9 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie. W Amazon trwa rekrutacja na szereg stanowisk, szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

 

Amerykańska Izba Handlowa, która podsumowała 30 lat działalności amerykańskich przedsiębiorstw w Polsce, ogłosiła, że Amazon jest największym pracodawcą ze Stanów Zjednoczonych w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem.

 

STEM Kindloteka – nowoczesna edukacja dostępna powszechnie dzięki Amazon:

 

Kindloteka to flagowy program CSR’owy Amazon, w ramach którego firma ufundowała już ponad 50 cyfrowych bibliotek w całej Polsce. Począwszy od 2019 roku, w szkołach i bibliotekach powstają STEM Kindloteki, czyli interaktywne kąciki edukacyjne, które stanowią przestrzeń popularyzacji czytania oraz zajęć programistyczno – robotycznych prowadzonych przez przeszkolonego edukatora. W ramach programu STEM Kindloteka, Amazon przekazuje darowiznę w postaci gotowej pracowni oraz szkoli kadrę nauczycielsko- biblioteczną wybranych placówek. Niedawno program zawitał również w okolice Pawlikowic i Okmian – wsparcie otrzymały Otwarta Miejska Biblioteka Publiczna w Łodzi, Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, biblioteki publiczne w Legnicy oraz Krzywej koło Chojnowa.

 

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog:

 

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog działa od 2016 r. i tworzy go grupa współpracujących ze sobą edukatorek i edukatorów. Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie, poprawa jakości i efektywności systemu edukacji poprzez upowszechnianie edukacji medialnej i cyfrowej, upowszechnianie nowych technologii i innowacyjnych metod w nowoczesnym podejściu do edukacji, a także wspieranie nauczycieli i edukatorów. Stowarzyszenie promuje ideę uczenia się przez całe życie, ideę edukacji poszerzającej horyzonty, ideę mądrej edukacji, która wykorzystuje narzędzia cyfrowe dla poprawienia jakości procesu nauczania/uczenia się oraz do jego organizacji. Zawsze w tym procesie na pierwszym planie są relacje i człowiek – niezależnie od jego wieku - dziecko, nastolatek, dorosły. Projekty realizowane przez Cyfrowy Dialog to m.in. Zaprogramuj Przyszłość, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Informatyka bez granic, Amazon STEM Kindloteka.

 

Informacje o Amazon:

 

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo i Alexa. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuroprasoweamazon.pl i naszego bloga Day One oraz śledź nas na Twitter @AmazonNewsPL.

 


[1] STEM - S – Science (nauka), T – Technology (technologia), E – Engineering (inżynieria), M – Math (matematyka)

1/2
1/2
2/2
2/2

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć