Warszawa

Naucz się angielskiego szybko i przyjemnie. To możliwe!

Naucz się angielskiego szybko i przyjemnie. To możliwe!

Od najmłodszych lat spotykamy się z językiem angielskim i to nie tylko na lekcjach. Bajki, filmy, muzyka oraz cała popkultura, która jest nam bardzo bliska, mówi do nas w tym języku. Niestety jednak nie to oznacza to, że nauka angielskiego przychodzi nam łatwo i bezproblemowo. Nie każdy ma wrodzony talent językowy, poza tym nie do każdego trafiają takie same metody nauczania. Jednak nie ma powodów, by się zniechęcać! Dzięki aplikacji Babbel każdy może opanować język angielski samodzielnie.

 

Nauka angielskiego. Dlaczego możesz mieć z tym trudność?

 

Wiele osób pomimo ukończonej edukacji nadal nie potrafi mówić w języku angielskim. Dlaczego dzieje się tak, że pomimo wielu lat zajęć językowych nie opanowaliśmy potrzebnej nam wiedzy? Powodów może być kilka.

 

  • Brak regularności – w czasach szkolnych, kiedy jesteśmy młodzi, mamy zazwyczaj ważniejsze zajęcia niż regularną naukę. Ponadto program często zmusza uczniów do wybiórczej nauki z danych przedmiotów. Niestety regularność jest kluczem do sukcesu w każdej dziedzinie życia.
  • Zdać, zakuć, zapomnieć – wkuwanie bez zastanowienia to przypadłość wielu uczniów. Po takiej nauce niestety w głowie nie zostaje zbyt wiele informacji.
  • Nieciekawy materiał – nudne podręczniki i materiały to zmora wielu uczniów. Niestety, mózg ludzki wypiera to, czym nie jest zainteresowany.
  • Brak osłuchania z językiem – wiedza teoretyczna to jedno, ale brak osłuchania z językiem sprawia, że nauka staje się mało intuicyjna.
  • Brak praktyki w mówieniu – ćwiczenia wymowy to bardzo ważny element nauki. Żeby zacząć płynnie posługiwać się angielskim, nie ma innej metody jak ciągłe rozmowy.
  • Nieodpowiednie metody nauczania – często wina leży też niestety po stronie nauczycieli. Przymus, nuda i nieumiejętne przekazanie materiału to częsty powód braku postępów w nauce.

 

Nie zniechęcaj się. Poznaj metodę Babbel

 

Jak nauczyć się angielskiego? Odpowiedzią na to pytanie mogą być nowe dostępne metody nauczania. Jednym z nich jest metoda Babbel. Jak to wygląda? Cała nauka odbywa się za pomocą aplikacji w Twoim telefonie. Po zalogowaniu wybierasz poziom, od którego chcesz zacząć naukę, lub możesz skorzystać z testu, którego wynik zaproponuje najodpowiedniejszą dla Ciebie lekcję. Program składa się z 15-minutowych lekcji, w skład których wchodzi: pisanie, mówienie, aktywne słuchanie oraz wiedza teoretyczna. Samodzielnie podejmujesz decyzję, kiedy i ile czasu poświęcasz na naukę. Materiał został tak dobrany, aby stanowił praktyczne przygotowanie do posługiwania się językiem angielskim. Dodatkowo dzięki native speakerom masz szansę osłuchać się z poprawną wymową, co stanowi podstawę szybkiego opanowania płynnego mówienia.

 

Co jeszcze możesz zrobić?

 

Naucz się języka angielskiego już dzisiaj z wygodną aplikacją Babbel. Aby wzmocnić i utrwalić zdobywaną wiedzę, warto słuchając ulubionej muzyki, starać się zrozumieć słowa lub wyłączyć napisy w trakcie wieczornego oglądania Netflixa. Jeśli dodamy te drobne aktywności do 15-minutowych, codziennych lekcji z Babbel, z pewnością osiągniemy pełen sukces.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć