Warszawa

Złamanie, skręcenie, oparzenie - jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dziecka

Złamanie, skręcenie, oparzenie - jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dziecka

Polisa ubezpieczająca zdrowie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków to produkt, na który decyduje się coraz większa grupa rodziców i opiekunów. Taka polisa pozwala na uzyskanie odszkodowania przy nieprzewidzianych zdarzeniach, które kończą się dla dziecka różnymi urazami.

 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie zdrowia dziecka? Istnieje szereg kwestii, na które należy zwrócić szczególną uwagę, zanim wybierze się ubezpieczyciela oraz oferowany przez niego konkretny pakiet ubezpieczeniowy.

 

Ubezpieczenie dziecka – jaki pakiet wybrać?

 

Decydując się na wykup ubezpieczenia dziecka, można wybrać jeden z kilku pakietów. Na uwadze trzeba mieć jednak to, że w podstawowych pakietach odszkodowanie przysługuje tylko w przypadku złamania i nie powinniśmy oczekiwać wysokiej kwoty świadczenia. Wybierając bardziej rozbudowany pakiet, możemy liczyć natomiast na świadczenie od ubezpieczyciela w przypadku takich urazów jak skręcenie, zwichnięcie i oparzenia, a nawet rana do szycia lub urazy narządów. Ponadto w pakiecie z wyższą składką automatycznie rośnie także wysokość odszkodowania przysługującego za dany uraz. Warto zatem zainwestować swoje pieniądze w droższy pakiet ubezpieczenia, by jako rodzic lub opiekun prawny móc spać spokojnie. Ciekawe świata dzieci bardzo często odnoszą bowiem urazy i ciężko jest przewidzieć, czy najniższy pakiet ubezpieczenia będzie wystarczający. Rozbudowane pakiety ubezpieczeń sprawdzają się szczególnie, kiedy dzieci są bardzo aktywne i często podróżują (także za granicę) lub uprawiają sporty. Z taką ochroną ubezpieczeniową można mieć poczucie dobrego zabezpieczenia na wszelki wypadek.

 

Dodatki do ubezpieczenia – komfort dla dziecka i dla opiekunów

 

Bardzo istotną kwestią w przypadku ubezpieczenia dziecka jest również dobór właściwych dodatków. Wtedy  wzrasta poziom komfortu. Pakiety świadczeń, których często poszukują rodzice i opiekunowie, wybierając ubezpieczenie dla dzieci, można podzielić na dwie kategorie. Pierwszy z nich obejmuje opiekę powypadkową. Idealny pakiet dodatków powinien zawierać takie świadczenia jak wizyty lekarza pierwszego kontaktu i transport leków do miejsca zamieszkania. Drugą, ciekawą propozycją, często poszukiwaną przez rodziców,  jest możliwość nadrobienia zaległości w nauce ze wsparciem korepetytorów. To jednak nie wszystko, co powinno się znaleźć w pakiecie dodatków. Ważna jest również dodatkowa pomoc medyczna obejmująca m.in. konsultacje lekarskie i szereg różnych badań oraz zabiegów.

 

Urazy dziecka a limity świadczeń

 

Dobre ubezpieczenie dziecka powinno w ramach okresowej ochrony ubezpieczeniowej (zwykle jest to 1 rok) zapewniać odszkodowanie i inne świadczenia w sposób nieograniczony, bez względu na to, czy dziecko dozna w tym czasie urazu raz czy więcej razy. Wówczas nie trzeba się martwić o to, że w pechowym ze względu na nieszczęśliwe zdarzenia i urazy roku pozostaniemy bez pomocy finansowej oraz medycznej.

 

Zyskaj odszkodowanie przy każdym zdarzeniu

 

Właściwie skonfigurowana polisa ubezpieczeniowa zapewnia najlepszą ochronę dziecka w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy dojdzie do złamania, skręcenia czy oparzenia raz lub kilka razy w roku pozwala ona na bardziej komfortowe leczenie i rehabilitację dziecka, zapewniając nam, czyli jego opiekunom ważne wsparcie. Na taką polisę można liczyć w Nationale-Nederlanden TU S.A. w przypadku „Ubezpieczenia dziecka bez przerwy”. Oferuje ono także szereg dodatków, zwiększających poziom ochrony dziecka. Wśród nich warto wyróżnić konsultacje lekarzy różnych specjalności (w zależności od rodzaju odniesionych przez dziecko urazów i ich przyczyny), zabiegi ambulatoryjne, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, a także rehabilitację dziecka po zakończeniu leczenia.

 

Wymieniona umowa ubezpieczenia dostępna jest Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat wymienionej umowy znajdują się w: Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Dziecka Bez przerwy. Wszystkie powyższe dokumenty dostępne są na https://www.nn.pl/dla-ciebie/ubezpieczenie-dziecka.html Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; tel. +48 22 522 71 24, fax +48 22 522 11 11, www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000647311, NIP: 525-26-85-595; Kapitał zakładowy – 28 500 000 zł, wpłacony w całości. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć