Warszawa

Czy materac sprężynowy jest dobrym wyborem do sypialni?

Czy materac sprężynowy jest dobrym wyborem do sypialni?

Materac sprężynowy to jeden z najpopularniejszych i najbardziej chwalonych rodzajów materacy. Kto będzie zadowolony z jego zakupu do swojej sypialni?

 

Zalety materacy sprężynowych

 

To, czy materac sprężynowy okaże się dobrym wyborem do Twojej sypialni, zależy od tego, czy skorzystasz z wszystkich jego zalet.

 

  1. Jest idealny dla osób, które rano chcą wstawać wypoczęte i zrelaksowane. Jeśli jesteś na bieżąco z publikacjami na https://www.zdrowykregoslup.pl/, to na pewno wiesz, że im gęściej rozmieszczone sprężyny, tym lepsze podparcie dla kręgosłupa na całej długości, a także dla barków, bioder i nóg. Omawiany rodzaj materaca pozwala również w pełni odpocząć mięśniom.
  2. Elastyczność modelu to nie tylko wygoda spania samemu, ale też komfort wypoczynku we dwoje. Materace sprężynowe znane są z tego, że minimalizują odczuwanie ruchów wykonywanych przez drugą połówkę w trakcie snu. W przypadku pary, która znacznie różni się wagą, zaleca się spanie na dwóch osobnych materacach, dopasowanych indywidualnie do każdego. Aby zminimalizować odczuwanie łączenia między nimi, warto położyć na nich dodatkowy materac nawierzchniowy.
  3. Model wypełniony sprężynami jest trwały, stworzony dla osób o większej wadze. Wybierając odpowiedni, należy jednak pamiętać o jego twardości w skali od H1 do H4 (od miękkiego do bardzo twardego). O zakupie materaca sprężynowego konkretnej twardości powinna decydować zasada, że im cięższy śpiący, tym twardszy model.

 

 

Rodzaje konstrukcji materacy sprężynowych

 

  1. Materac ze sprężynami bonellowymi. Sprężyny o kształcie klepsydry tworzą zwartą strukturę połączoną za pomocą drutu. Model ten jest niezwykle elastyczny i trwały. Świetnie sprawdzi się w ramie pojedynczego łóżka, np. w pokoju licealisty albo studenta. Charakterystyczna jest dla niego elastyczność powierzchniowa, to znaczy, że wspiera on kręgosłup i całe ciało lepiej, kiedy leży na nim cięższa osoba, której waga rozkłada się relatywnie równomiernie na całej powierzchni. Zwróć uwagę np. na materac sprężynowy Kankan marki Hilding, dostępny w 5 wymiarach odpowiadających łóżkom pojedynczym i podwójnym. Dla Twojego komfortu sprężyny otoczono filcem, a ten ? bardzo elastyczną pianką FlexiFoam. Materac ubrano w pokrowiec, który można prać w domowej pralce w wodzie o temperaturze 60 st. Celsjusza. Możesz być pewny jego doskonałej jakości ? polska marka Hilding Anders to zdecydowanie jeden z najbardziej cenionych producentów innowacyjnych materacy i łóżek.
  2. Materac ze sprężynami kieszeniowymi i multipocket. Nazwa modelu pochodzi od kieszeni, w których umieszczono sprężyny, dodając materacowi trwałości i zwiększając komfort jego użytkowania. Wypełnienie sprężynami podzielono na 7 stref twardości odpowiadających poszczególnym partiom ludzkiego ciała. Dzięki temu model stanowi idealne podparcie dla kręgosłupa. Sprawdzi się w tzw. łóżku małżeńskim, bo wycisza drgania wynikające z ruchów osoby śpiącej obok, co jest szczególnie drażniące, kiedy partner lub partnerka ma z reguły niespokojny sen. Powietrze swobodnie cyrkuluje pomiędzy sprężynami, dzięki czemu posłanie jest zawsze świeże. Dla tego modelu charakterystyczny jest nacisk punktowy, gwarantujący najwyższy komfort wypoczynku wynikający z perfekcyjnego podparcia całego ciała. Materac multipocket charakteryzuje się jeszcze większym zagęszczeniem sprężyn niż typowy materac ze sprężynami kieszeniowymi. Agata Meble przygotowała wiele modeli tego typu, np. pojedynczy DREAM NIGHT&DAY z obustronną warstwą filcu i aż 254 sprężynami na metr kwadratowy. My rekomendujemy z kolei dwustronny Hilding Tango, w którym każda sprężyna pracuje niezależnie, bo jest odrębnie otoczona flizeliną i nie styka się ze sprężyną obok. Tango z jednej strony jest otoczone antyalergiczną pianką lateksową, a z drugiej ? wysokoelastyczną pianką HR, która zwiększa wygodę snu.
  3. Materac ze sprężynami InterActive to innowacyjny młodszy brat modelu ze sprężynami kieszeniowymi. Różni się od niego tym, że między większymi sprężynami umieszczono niewielkie sprężynki, co wpłynęło na jeszcze większy komfort wypoczynku. Taki model znajdziesz wyłącznie w ofercie renomowanych producentów, takich jak wspomniany wcześniej Hilding.

 

Szacuje się, że w łóżku spędzamy nawet 1/3 swojego życia. Wybór odpowiedniego materaca do sypialni ma więc ogromne znaczenie, dlatego warto postawić na model najwyższej jakości, spełniający wszystkie Twoje wymagania. Postaw na polską markę Hilding, która cieszy się renomą i uznaniem zadowolonych klientów.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć