Warszawa

Najbezpieczniejsze samochody dla dzieci - czym się kierować przy wyborze?

Najbezpieczniejsze samochody dla dzieci - czym się kierować przy wyborze?

Kupno pierwszego pojazdu jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdego kierowcy. Każde auto będzie ważne, ale to pierwsze przeważnie zawsze zapamiętujemy. Jednocześnie kupując samochód trzeb bardzo dużą uwagę przyłożyć do jego stanu technicznego, a także sprawdzić historię pojazdu. To niezwykle ważne, gdy chcemy uniknąć kłopotów.

 

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, gdy otrzymujemy do ręki prawo jazdy i chcemy zakupić pierwszy samochodów. To bardzo ważne wydarzenie, warto więc poświęcić więcej czasu na poszukiwanie odpowiedniego modelu. Powinien być on przede wszystkim dopasowany do naszych potrzeb, ekonomiczny, łatwy w utrzymaniu oraz sprawny. Przeglądając oferty warto kierować się zdrowym rozsądkiem, nie dokonywać zakupu pod wpływem emocji, zdobyć raport z historii pojazdu. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim pozwoli nam na to, aby nie zostać oszukanym.

Kupno pojazdu. Na co zwracać uwagę?

Samochód to nie zabawka. Od tego, jaki kupimy, w jakim stanie będzie techniczny zależy nie tylko nasz komfort jazdy, ale również życie. Dlatego trzeba zwracać uwagę na wszystko. Od tego będzie również zależeć życie osób, które będą z nami podróżować. Po pierwsze, aby odrzucić pojazdy, które nie spełnią naszych oczekiwań uważnie czytajmy ogłoszenia. To podstawowa kwestia. Gdy już umówimy się na spotkanie, ważne są dokładne oględziny pojazdu. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne.  Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na:

- stan karoserii,
- brak widocznych uszkodzeń, odprysków, wgnieceń czy zarysowań,
- jednolitość koloru,
- stan szyb, reflektorów,
- stan podwozia,
- stan wnętrza,
- pracę silnika.

Oczywiście w przypadku pojazdów z większym przebiegiem nie należy wymagać wspaniałej jakości. Ważne, aby samochód był sprawny i zadbany. Oczywiście konieczna jest szansa na to, aby odbyć jazdę próbną. Na spotkanie warto udać się z osobą doświadczoną.

Sprawdzenie historii pojazdu

Przed zakupem zdecydowanie trzeba sprawdzić historię pojazdu, jeżeli nie chcemy wpakować się w kłopoty i kupić np. samochód, który był kradziony. Możemy również dowiedzieć się, czy auto, które jest oferowane jako bezwypadkowe faktycznie nigdy nie było naprawiane. Możemy również dowiedzieć się, czy pojazd np. nie był użytkowany jako taksówka (co wiąże się z bardzo dużym eksploatowaniem). Bardzo dobrym rozwiązaniem, które może oszczędzić czasu i kłopotów jest skorzystanie z dekodera VIN https://bestvin.pl/

Korzystając z odpowiednich narzędzi otrzymamy całkowity raport zawierający historię auta. Poznamy informację o przebiegu, kradzieży, wypadkach, zastosowaniu, ewentualnych zastawach, przejęciach, a także ograniczeniach własności.

Wybór auta – zwracajmy uwagę na bezpieczeństwo

Kupowane przez nas auto nie musi być nowe, ale przy wyborze używanego zachowujemy również zdrowy rozsądek i nie kupujmy pojazdu kilkunastoletniego, który nie jest wyposażony w podstawowe systemy umożliwiające bezpieczną jazdę, także zwiększające komfort jazdy. Chodzić tu może chociażby o ABS, ale również chociażby o klimatyzację, która jest zbawienna zwłaszcza w sezonie letnim.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć