Warszawa

Tworząc dziecięcy świat

Tworząc dziecięcy świat

Kupno zabawki wydaje się z pozoru prostym zadaniem, jednak dostępna obecnie oferta artykułów dla dzieci jest tak duża, że warto zastanowić się nad tym, czego dziecko tak naprawdę potrzebuje. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na jakość i zgodność z zainteresowaniami pociechy. Pozwoli to znaleźć zabawkę, która będzie rozwijała daną pasję, pobudzała kreatywność czy po prostu sprawi dziecku dużo radości.

 

Kupno zabawki wydaje się z pozoru prostym zadaniem, jednak dostępna obecnie oferta artykułów dla dzieci jest tak duża, że warto zastanowić się nad tym, czego dziecko tak naprawdę potrzebuje. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na jakość i zgodność z zainteresowaniami pociechy. Pozwoli to znaleźć zabawkę, która będzie rozwijała daną pasję, pobudzała kreatywność czy po prostu sprawi dziecku dużo radości.

 

Drewniane zabawki to idealna opcja dla rodziców, którzy interesują się ekologią i lubią naturalne materiały. Pięknie, często ręcznie malowane na pewno ucieszą każde dziecko. Klocki, układanki, puzzle czy kolejki - zabawek wykonanych z drewna jest pełen przekrój.

 

Tradycyjne, często plastikowe, kolorowe zabawki to bardziej popularna opcja. Wybór wśród nich jest zdecydowanie większy, a ponadto często związane są z bohaterami ukochanych przez dzieci bajek.

 

Zabawki edukacyjne


Rodzice bardzo lubią zabawki, które nie tylko zapewnią dziecku dobrą zabawę, ale równocześnie będą miały walory edukacyjne. Układanki, puzzle, kostki edukacyjne i sensoryczne - to tylko kilka przykładów z szerokiej oferty. Warto obserwować swoje dziecko i dopasować zabawkę do jego aktualnych potrzeb i zainteresowań. Zabawki edukacyjne nie tylko uczą dziecko nowych umiejętności, ale też pozwalają nadrobić ewentualne zaległości i przećwiczyć zagadnienia, z którymi maluch ma problem.

 

Jeżeli dziecko jest fanem lub fanką jakiegoś bohatera z bajki, a rodzic ma w planach zakup zabawki edukacyjnej, jest sposób, aby to pogodzić. Producenci zabawek wychodzą naprzeciw takim potrzebom i wypuszczają na rynek np. puzzle lub gry z wizerunkiem postaci z najbardziej popularnych bajek.

 

Książki


Książka to doskonały materiał na prezent dla osoby w każdym wieku. Jednak kupowanie książek dzieciom to przede wszystkim inwestycja w ich edukację, wyobraźnię i lepsze poznanie otaczającej je rzeczywistości. Książki wprowadzają dziecko w magiczny świat wyobraźni. Czytanie dziecku przed snem uspokaja i wycisza. Doskonałym pomysłem jest zabranie książek w podróż - czas płynie szybciej, a dziecko ma ciekawą rozrywkę. Czytanie w ciągu dnia to również świetny plan na zabawę. Jak widać, każdy moment jest dobry, aby czytać dziecku, a co więcej, wspólne czytanie powoduje zacieśnienie więzi z rodzicem.

 

Książki przeznaczone dla najmłodszych uczą dzieci, jak zachować się w nowych dla nich sytuacjach, np. pierwszego dnia w przedszkolu czy podczas wizyty u dentysty. Oprócz zapewnienia dobrej rozrywki, posiadają też walory edukacyjne.

Książki z elementami dźwiękowymi to alternatywa dla tradycyjnych wersji. Skupiają uwagę dziecka, uczą nowych dźwięków, są świetnym urozmaiceniem wspólnego czytania.

 

Lalki


Lalka to prezent, który ucieszy każdą dziewczynkę. Lalki Barbie i ich odpowiedniki, oraz większe, imitujące wyglądem małego bobasa, którym trzeba się opiekować - wybór jest bardzo duży. Do każdej lalki można dokupić akcesoria, które uczynią zabawę jeszcze bardziej atrakcyjną.

 

Domki dla lalek wraz z wyposażeniem to marzenie każdej małej dziewczynki. Podczas zabawy dziecko może zostać kim chce i odgrywać różne role – syrenki, kucharki, księżniczki czy astronautki. Wśród dodatków dla lalek najwięcej zabawy dostarcza przebieranie ich w różne, fantazyjne stroje.

 

Wózek, łóżeczko, smoczki czy pieluszki to dodatki dla lalek typu Baby Born, symulujących niemowlaka. Dziecko może przez chwilę poczuć się jak prawdziwy rodzic.

 

Zabawa lalkami uczy wrażliwości, czułości i odpowiedzialności. To doskonałe doświadczenie, żeby zobaczyć jak dziecko naśladuje postawy rodzica i przekonać się, co jest przez nie zauważane.

 

Kucyki My Little Pony


Jednym z najbardziej popularnych obecnie serialów animowanych są kucyki My Little Pony. To przygody sześciu przyjaciółek – kucyków: Rarity, Twilight Sparkle, Fluttershy, Rainbow Dash, Applejack i Pinkie Pie. Mali fani szóstki przyjaciółek mają możliwość odtworzenia losów swoich ulubionych bohaterek, a wszystko dzięki zestawom i pojedynczym figurkom przedstawiającym właśnie kucyki Pony.

 

Każdą z bohaterek można kupić oddzielnie i sukcesywnie powiększać swoją kolekcję. Zrobione są z wysokiej jakości materiałów, wyglądają bardzo realistycznie, zadbano o najmniejsze detale.

 

Dla prawdziwych małych fanów dostępne są całe zestawy, w skład których wchodzą np. domki, w których w bajce mieszkają kucyki, albo miejsca, w których rozgrywały się przygody w serialu telewizyjnym. Kolorowe, z licznymi dodatkami, starannie wykonane, są materiałem do idealnej zabawy dla każdego dziecka.

Co więcej, na rynku dostępne są kucyki w różnych rozmiarach. Można tworzyć całe kolekcje i bawić się godzinami.

 

Jednak nie tylko plastikowe figurki są dostępne dla miłośników tej serii. Pluszowa maskotka to często najlepszy przyjaciel dziecka. Kiedy będzie wyglądać jak bohater ulubionej bajki, sprawi mu to jeszcze więcej radości. Maskotki kucyków My Little Pony to idealna opcja dla dzieci, które uwielbiają tę bajkę. Przytulanki często mają wbudowany mechanizm, dzięki któremu pluszak śpiewa, rusza się czy mówi. Interaktywna zabawka, to doskonała atrakcja dla dziecka.

 

Dla małych artystów, którzy są fanami szóstki kucyków, sprawdzi się zestaw Play-Doh, z foremkami bohaterek My Little Pony. Można tworzyć kucyki z masy plastycznej, ozdabiać je według własnych pomysłów i wyczarować swój magiczny świat.

 

Hot Wheels


Zabawki Hot Wheels to świetna opcja dla wszystkich małych fanów motoryzacji. Zestawy zawierające liczne pojazdy i tory, to idealna zabawa na wiele godzin. Autka można kupić oddzielnie, po kilka sztuk lub w zestawach. Kolekcja może się rozwijać wraz z zakupem nowych modeli. Dzieci mogą budować tory zgodnie z instrukcjami lub tworzyć konstrukcje według własnych pomysłów. Aby urozmaicić swój zestaw, można dokupić np. wyrzutnie. Oprócz tradycyjnych torów, na rynku dostępne są również wersje z napędem, zabawa staje się wtedy bardziej atrakcyjna i nieprzewidywalna. Zestawy można ze sobą łączyć, tworząc fantazyjne, niepowtarzalne budowle.

 

Świetną opcją jest możliwość kupienia poszczególnych elementów konstrukcyjnych w oddzielnych zestawach. Jeśli jakaś część zgubi się lub zniszczy, albo jeśli dziecko chce stworzyć ogromny tor biegnący po całym pokoju, możliwy jest zakup konkretnych części. Hot Wheels to zabawki, które nadążają za oczekiwaniami, potrzebami i pomysłami dziecka.

 

Dla dzieci, które lubią prace plastyczne, idealnie sprawdzi się zestaw do samodzielnego złożenia i pokolorowania. Pozwala on stworzyć swój własny, wyjątkowy samochód. To nie tylko dobra zabawa, ale i rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych.

 

Baw się i ucz


Zabawki to ważny element w życiu dziecka. To one czynią jego świat bardziej kolorowym, pobudzają wyobraźnię i wprowadzają magię. W pewnym stopniu mogą także kształtować zainteresowania dziecka w przyszłości. Warto zadbać, aby nie tylko zapewniały maluchowi dobrą rozrywkę, ale również uczyły nowych umiejętności.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć