Warszawa

Kreujemy piękne wspomnienia, czyli co kupić dziecku na Mikołajki

Kreujemy piękne wspomnienia, czyli co kupić dziecku na Mikołajki

Prezenty mikołajkowe to miła tradycja mająca długą historię - i chociaż dorośli obdarowują się równie chętnie, jak dzieci, to jednak właśnie najmłodsi są tego dnia najwyższym priorytetem. Jak w Mikołajki uszczęśliwić pociechę, sprawić jej przyjemność i dać jej coś, co dawać będzie nie tylko świetną zabawę, ale i tworzyć piękne wspomnienia na lata?

 

Kto z nas nie pamięta ekscytacji towarzyszącej oczekiwaniu i poszukiwaniu prezentów mikołajkowych? W zależności od regionu Polski i kultywowanej w rodzinie tradycji, mogły zostać schowane gdzieś w domu, zostawione na parapecie, pod łóżkiem lub pod kołdrą. 6 grudnia był swoistym preludium Gwiazdki, w powietrzu powoli czuć było bożonarodzeniową atmosferę, a podarunki, niezależnie od ich kalibru, zawsze wywoływały słuszne ożywienie w całym domu. I takie wspomnienia chcemy też kreować dla naszych dzieci - jednocześnie rozwijając ich pasje oraz, po prostu, sprawiając im radość.

 

 

Prezenty na Mikołajki dla dzieci - przemyślane i kreatywne

 

Prawdą jest też, że wychowani zostaliśmy w nieco innych czasach, kiedy dostęp do konsumpcyjnych dóbr był ograniczony, bo nawet w latach 90. nie śniło się nam przecież o wyborze, który mamy teraz. I ten fakt warto wykorzystać na korzyść - zarówno naszą, jak i dzieci, które obdarować możemy i mądrze, i pomysłowo. Jak jednak odnaleźć się w gąszczu marek, zabawek, gadżetów oraz przychodzących i przemijających trendów? Z pomocą przychodzi Empik, tak w salonach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym. Znajdziesz tam ogromny wybór zabawek, w których gąszczu nie zgubisz się nawet, jeżeli nie masz dzieci. Są bowiem podzielone nie tylko na kategorie produktowe, ale i na przedziały wiekowe: do 2 lat, 3-4 lata, 5-7 lat, 8-11 lat, 12-14 lat oraz powyżej 15 roku życia. Wiedząc, czym interesuje się dziecko znajdziesz mikołajkowy prezent idealny, a na dodatek skorzystasz z licznych promocji, które z okazji tego święta przygotował Empik.

 

Pobudzaj kreatywność!

 

Kreatywność jest jedną z kluczowych kompetencji przyszłości. Pomaga w radzeniu sobie z problemami, pokonywaniu przeszkód i kształci twórcze podejście do tego, co spotyka nas w życiu. Im wcześniej pobudzimy kreatywność w dziecku - oczywiście w odpowiedni do jego wieku sposób - tym lepiej. Pomożemy mu wtedy budować najcenniejszy kapitał, który zaowocuje już w wieku dorastania i procentować będzie w życiu dorosłym. Jak więc wspierać pomysłowość u najmłodszych? Doskonale sprawdzają się tu może niewinne, ale niezwykle efektywne (i efektowne!) zestawy kreatywne z różnych kategorii - zaczynając od klasycznego wyboru, czyli słynnej ciastoliny Play-Doh, którą pamiętamy z naszego dzieciństwa, a która występuje dzisiaj w przeróżnych wariacjach, dzięki którym urządzić można mały gabinet dentystyczny albo kameralną cukiernię. Dużą radość sprawią także zestawy do samodzielnego tworzenia biżuterii (taki jak Crazy Chic Wow, który z kilkudziesięciu elementów pozwala stworzyć nieskończoną ilość kolorowych akcesoriów); wiaderko 5000 (!) koralików do prasowania, z których wykonać można wiele figurek oraz dopasowane do drobnych rączek drewniane pieczątki Melissa & Doug. Na uwagę zasługują także szalenie popularne od niedawna (wśród dzieci, nastolatków i dorosłych) mozaiki z kryształków - wyklejane na specjalnym płótnie tworzą obrazy (np. jednorożca) lub ozdobę gadżetów. Jeżeli dysponujemy nieco większym budżetem, to każdego młodego artystę zadowoli Smart Sketcher, czyli projektor, który uczy szkicować z pomocą ulubionych zdjęć i rysunków. Kreatywność oraz zdolności manualne pobudzą także przeplatanki Kukuryku (dające możliwość łączenia poszczególnych elementów zestawu) oraz lalki i pluszaki w stylu „zrób to sam”, gdzie celem jest uszycie własnej zabawki.

 

A może klasyka gier planszowych, czyli Monopoly?

 

Monopoly to dla dzisiejszych rodziców wspomnienie z dzieciństwa, być może nawet pierwsza z „zachodnich” gier, w którą kiedykolwiek graliśmy. Wiele z nas miało w domu jego „polską” wersję, bo nie każdy rodzic mógł pozwolić sobie na taki, niemały wówczas, wydatek. Dzisiaj Monopoly jest nie tylko lepiej dostępne i przystępne cenowo, ale pojawia się także w różnorodnych edycjach, dostosowanych tak do wieku, jak i do upodobań: zaczynając od Monopoly Junior, poprzez klasyczną wersję, Monopoly z „Krainą Lodu”, Monopoly „Polska jest piękna”, Monopoly dla fanów „Przyjaciół”, aż po edycje z Avengersami, Rickiem i Mortym oraz Fortnite. Ta słynna planszówka to jednak nie tylko świetna zabawa w gronie rodziny i przyjaciół, to także walor ściśle edukacyjny - pozwala bowiem rozwijać umiejętności, które przydadzą się dzieciom w dorosłości. Po pierwsze, Monopoly rozwija strategiczne myślenie, uczy planowania i przewidywania konsekwencji swoich działań. Po drugie, rozgrywka uczy o wartości pieniądza i przestrzega przed nierozsądnym zadłużaniem się, dając prawdziwe, ale jednocześnie przyjemne lekcje na temat finansów już w młodym wieku. A jeżeli już o finansach mowa, to Empik w okresie mikołajkowym przygotował świetną ofertę na gry z serii Monopoly - kupisz je z 30% zniżką.

 

Mikołajki w Empiku, czyli wszystko w jednym miejscu - sprawnie i bezpiecznie

 

Empik znany jest ze swojego różnorodnego asortymentu, jednak to nie jedyna jego zaleta. Zakupy zrobisz wygodnie zarówno w sklepach stacjonarnych (otwarte są również te w galeriach), jak i na empik.com. Dostawę do salonu, Żabek oraz innych punktów odbioru masz za darmo w ramach bezpłatnego programu Empik Premium Free, a jeżeli zależy Ci na kurierze, to też będzie on gratis przez rok w abonamencie Empik Premium - obecnie dostępnym w cenie 39,99 zł za rok (zamiast 79,99 zł). Warto przy okazji zakupów mikołajkowych dla najmłodszych zaopatrzyć się w Empiku  w coś również dla bliskich Ci kobiet - mamy, siostry, przyjaciółki - bo w dniach od 2 do 6 grudnia czeka tam wiele promocji, w tym poradniki i książki kuchenne, gdzie za drugą sztukę zapłacisz tylko 50% ceny.

 

Autorka: Olga Wadowska

Advertisement
Materiał promocyjny

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć