Warszawa

Weekend pełen atrakcji w sieci / 13-15 XI

Weekend pełen atrakcji w sieci / 13-15 XI

Zobaczcie, jakie zajęcia online czekają na Was i Wasze rodziny w najbliższy weekend.

 

Choć nowe obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiają nam eksplorownaie kultury na zewnątrz, to nie znaczy jednak, że nie możemy cieszyć się nią w zaciszu własnych domów! W odpowiedzi na ostatnie wydarzenia placówki kulturalne z całej Polski przeniosły swoje wydarzenia do sieci. Dla bezpieczeństwa swojego i innych zostańcie więc w domu i skorzystajcie z atrakcji, jakie tam na Was czekają!

 

MINIspotkania ze sztuką: JESIEŃ | warsztaty live

 

MINIspotkania ze sztuką to cykliczne zajęcia, które przed pandemią odbywały się w zabytkowych przestrzeniach MCK. Chcąc wrócić do idei warsztatów skupiających się wokół jednego pojęcia związanego z otaczającym nas światem, ze sztuką, architekturą i designem zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach on-line. Tematem najbliższych, wirtualnych MINIspotkań ze sztuką będzie JESIEŃ. Podczas warsztatów wspólnie wykonamy jesienne lampiony i opowiemy czym charakteryzuje się ta niezwykła pora roku, trwająca od września do grudnia. Dlaczego jesień na półkuli południowej przypada w innych miesiącach niż na północnej? Jakie charakterystyczne święta i obyczaje są związane są z tym okresem? Do oglądania zajęć zapraszamy na profil MCK na Facebooku w najbliższą niedzielę, 15 listopada o godz. 12.30.

 

Termin: 15 listopada (niedziela)

 

Wielkie Rzeczy - książka i słuchowisko dla najnajmłodszych

 

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które umożliwi również rodzinom z najnajmłodszymi dziećmi stać się częścią naszej festiwalowej publiczności. Chcemy w bezpiecznej atmosferze, wolnej od ekranów cyfrowych, spotkać się z Wami w domowym zaciszu. Zespół wybitnych twórców związanych z literaturą, muzyką i ilustracją dla dzieci stworzył wyjątkową książkę o przygodach trzech bohaterów - Liska, Niedźwiadka i Zajączka. Piękne ilustracje i liternictwo, kartonowy, ekologiczny papier, zabawny i mądry tekst - odkryjcie razem z nami “Wielkie rzeczy”. Każda książka jest jednocześnie zaproszeniem na słuchowisko online będące muzycznym spotkaniem z naszymi bohaterami, wypełnionym dźwiękami piosenek i szumem drzew.

 

Termin: 14-16 listopada (sobota-niedziela)

 

Historia zapisana w legendach - bezpłatne zajęcia online

 

W czasie rodzinnego spotkania z cyklu „Mama, Tata i Ja” pt. „Historia zapisana w legendach” uczestnicy usłyszą  piękne legendy związane zarówno z kopalniami soli jak i węgla. Poznają historię cudownego pierścienia księżnej Kingi, oraz ducha kopalni - Skarbnika. Postać Pana podziemi pojawi się w opowieściach wielickich, bocheńskich i śląskich. Uczestnikom przybliżona zostanie również postać świętej Barbary oraz zwyczaje  związane z Barbórką - najważniejszym świętem górniczym. Trzeba się do niego przygotować stąd biorący udział w zajęciach wykonają czako – charakterystyczne nakrycie głowy górnika noszone do munduru. Na koniec rodziny rozwiążą quiz.

 

Termin: 15 listopada (niedziela)

 

Poznański Dzień Jeża online

 

Tegoroczna edycja Poznańskiego Dnia Jeża odbędzie się w tym roku tylko i wyłącznie online. Zapraszamy do śledzenia wydarzenia w najbliższy weekend, 14- 15 listopada pod tym linkiem. Współorgaznizatorem Poznańskiego Dnia Jeża jest Polskie Stowarzyszenie Ochrony Jeży NASZE JEŻE. Z tej okazji na fanpage'u Palmiarni Poznańskiej na portalu Facebook zamieszczone zostały dziś ciekawostki na temat jeży.

 

Termin: 15 listopada

 

Zostań w domu i piecz obwarzanki

 

Zapraszamy do zabawy związku z 10. rocznicą certyfikacji obwarzanka. Warto pamiętać, że w 2010 obwarzanek krakowski został wpisany na listę produktów ze znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG). Ten unijny system ochrony produktów regionalnych chroni ich nazwy i zapewnia autentyczność, a certyfikat podkreśla związek obwarzanka z Krakowem. Na naszym Facebook znajdziecie przepis na domowe obwarzanki oraz filmik jak je zrobić krok po kroku! Zostań w domu i piecz z dziećmi obwarzanki. Wystarczy kliknąć w link tutaj

 

Termin: 13-15 listopada (piątek-niedziela)

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć