Warszawa

Materace młodzieżowe Hilding - sprawdzone rozwiązanie dla Twojego dziecka

Materace młodzieżowe Hilding - sprawdzone rozwiązanie dla Twojego dziecka

Choć wydawać by się mogło, że ludzie młodzi nie mają problemów związanych z bólami pleców o poranku, to w rzeczywistości kwestia ta dotyczy wszystkich, a dłuższe ignorowanie tego problemu może poważnie odbić się na zdrowiu danej osoby. Komfortowy i zdrowy sen pozwala na regenerację organizmu, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci i młodzieży – ludzie z tej grupy wiekowej potrzebują znacznie więcej odpoczynku, a zapewnić go może dobrze dobrany materac, który będzie stanowił podporę dla kręgosłupa podczas trwania snu. Czym jednak cechuje się dobry materac dla młodzieży i jak wybrać ten, który będzie pasował do ciała nastolatka? Poznaj sprawdzone rozwiązania oferowane przez grupę Hilding Anders, lidera jeśli chodzi o produkcję wszelkiego rodzaju materacy i to zarówno tych specjalistycznych, jak i do codziennego użytku.

 

Zasady doboru materaca do sypialni dziecka

 

Poranne bóle pleców czy kończyn potrafią być wyjątkowo uciążliwe, a ich częste występowanie oznaczać może, że łóżko lub materac mogą nie spełniać swojej podstawowej roli, czyli zapewnienia kręgosłupowi właściwego podparcia podczas snu. W przeciwnym razie mięśnie, które przez cały dzień pracują, podtrzymując kręgosłup w odpowiedniej pozycji, ciągle są obciążone, a co za tym idzie, nie mają szansy się zregenerować. Szczególnie istotne jest to w przypadku dzieci i nastolatków, których organizmy są wrażliwsze i nie zawsze rozwijają się w tym samym tempie. Z tego właśnie powodu materace młodzieżowe są tak istotne w prawidłowym rozwoju dziecka, a dobór odpowiedniej konstrukcji powinien być podparty indywidualnymi preferencjami danej osoby.

 

Kluczowe przy okazji właściwego materaca do pokoju nastolatka jest zadbanie o odpowiedni stopień twardości konstrukcji. Materac nie powinien być zbyt miękki, ponieważ wtedy leżeniu towarzyszy nieprzyjemne uczucie zapadania, co wzbudza dyskomfort podczas snu. Z kolei zbyt twarda konstrukcja będzie zwyczajnie nieprzyjemna w użytkowaniu. Wielu branżowych specjalistów doradza wybranie materacy, których wypełnienie stanowi wysokoelastyczna pianka, dostosowująca się do sylwetki i kształtu ciała danej osoby. Pozwoli to na wyjątkowo komfortowy sen, który będzie przy okazji zdrowy.

 

 

Do produkcji materacy piankowych marki Hilding Anders, które można znaleźć m.in w Sleepinghouse, wykorzystuje się również piankę termoelastyczną, która aktywnie reaguje na temperaturę ciała użytkownika, w większym stopniu dostosowując się do jego indywidualnych potrzeb. Materace tego skandynawskiego producenta dostać można zarówno w Ikei, BRW czy salonach Agata Meble, jednak Hilding Anders współpracuje również z prywatnymi markami pokroju SleepMed.

 

Materac antyalergiczny dla dzieci – czym powinien się on cechować?

 

Układ odpornościowy dzieci czy nastolatków rzadko kiedy jest w pełni wykształcony, a młodzi ludzie często cierpią na różnego rodzaju alergie lub narzekają na problemy z oddychaniem. Kluczowe jest wówczas przygotowanie pokoju młodzieżowego w taki sposób, by był on jak najbardziej hipoalergiczny. W przypadku materaca można zdecydować się na konstrukcje z łatwo odczepianym pokrowcem, który można prać w pralce. Podobnym udogodnieniem powinien cechować się również materac dla kobiet w ciąży, których komfort powinien stanowić priorytet przy okazji urządzania sypialni.

 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć