Warszawa

Nauczanie zdalne - jak wpływa na przyswajanie języka obcego?

Nauczanie zdalne - jak wpływa na przyswajanie języka obcego?

Pandemia koronawirusa zmusiła nas do zmierzenia się z nowym systemem nauki. Kontrowersyjne nauczanie zdalne znalazło zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nas zastanawia, czy może okazać się sprzymierzeńcem  w przyswajaniu języka obcego.

 

Pomimo ostatnich wydarzeń związanych z pandemią, świat nie stanął w miejscu. Teraz wymaga od nas jeszcze większej elastyczności i otwartości na nowe rozwiązania. Jednym z nich jest nauczanie zdalne. Kiedyś traktowane jako mniej efektywna alternatywa dla tradycyjnych lekcji w klasie, dziś stało się koniecznością. Zajęcia online zastąpiły nauczanie w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i uczelniach wyższych. Zagościły także i w szkołach nastawionych na kształcenie językowe. Zdalne nauczanie angielskiego i innych języków obcych to teraz główna forma przyswajania nowych systemów mowy. Czy można ją jednak uznać za równie efektywną, jak tradycyjne lekcje z nauczycielem? Czy warto zainwestować w kurs angielskiego dla dzieci online? Sprawdźcie!

 

 

Zdalne nauczanie angielskiego - zalety i wady

 

Nauczanie zdalne budzi wiele kontrowersji. Niektórzy uważają je za formę nauki godną XXI wieku, podczas gdy inni utrzymują, że nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu pomiędzy nauczycielem i uczniem. W dużej mierze skuteczność tego typu zajęć zależy od ich tematyki. Lekcje online sprawdzają się lepiej w przypadku przedmiotów teoretycznych, niż ścisłych, które wymagają skomplikowanych obliczeń i objaśnień. Ciekawie na tym tle wypada nauka języków obcych, która łączy w sobie aspekt teoretyczny z praktycznym.

 

Angielski dla dzieci online niesie ze sobą pewne trudności. Brak bezpośredniego nadzoru nauczyciela, niemożność nawiązania bliższych relacji z rówieśnikami czy też problemy techniczne, które mogą czasami ograniczać jakość lekcji sprawiają, że prowadzona w ten sposób nauka okazuje się mniej efektywna. W szczególności jeśli mamy do czynienia z mniej zmotywowanym lub słabiej przyswajającym wiedzę dzieckiem. Możliwość zerknięcia do własnych notatek czy sprawdzenia potrzebnej informacji w komputerze będą negatywnie wpływały na jego postępy w nauce.

 

Z drugiej jednak strony zdalne nauczanie angielskiego otwiera przed uczniami drzwi do nowych perspektyw. Dostęp do Internetu daje im szansę na poznawanie języka i kultury danego kraju za pośrednictwem wielu różnych platform. Ta multimedialność sprawia natomiast, że dzieci angażują podczas nauki więcej zmysłów, w efekcie łatwiej przyswajając i lepiej zapamiętując nowe informacje.

 

Kurs online oznacza także większą elastyczność i swobodę. Lekcje mogą odbywać się w różnych porach, z wykorzystaniem różnych materiałów i udziałem różnych osób. Zajęcia z native speakerem? Czat z osobami posługującymi się innym językiem? W zdalnym nauczaniu angielskiego nie ma praktycznie żadnych granic!

Dziś chcialibyśmy Wam to udowodnić wraz  z NovaKid! Sprawdźcie co sądzimy o zdalnym nauczaniu języka!

 

Angielski dla dzieci online - czy to dobry pomysł?

 

Znajomość języka angielskiego to w dzisiejszych czasach konieczność. Chcąc zapewnić dzieciom jak najlepszy start w przyszłość, rodzice coraz chętniej zapisują swoje pociechy na dodatkowe zajęcia w szkole językowej. To świetny sposób na efektywną naukę oraz zyskanie nowych doświadczeń. W obecnej sytuacji część z nich może mieć jednak wątpliwości, czy warto inwestować w kurs angielskiego dla dzieci online.

 

Przed podjęciem decyzji należ zastanowić się nad kilkoma podstawowymi kwestiami. O jakim poziomie języka mówimy? W jakim wieku jest nasze dziecko? Jak bardzo zaawansowane technicznie? Jak radzi sobie z nauką? Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam określić, czy zdalne nauczanie angielskiego ma szansę sprawdzić się w przypadku naszych własnych pociech. W końcu bez względu na możliwości, jakie otwierają przed uczniami, zajęcia zdalne nie przypadną do gustu każdemu.

 

 Angielski dla dzieci online sprawdzi si wśród kursantów zmotywowanych, którzy są otwarci na wyzwania i nowe perspektywy. Ciekawą ofertę zajęć online oferuje w pełni zdalna szkoła angielskiego NovaKid, w której prowadzona przez native speakerów nauka przeplata się z zabawą, dając uczniom niezwykłą szansę na zanurzenie się w środowisku językowym!

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć