Warszawa

Jesienna nuda? Pomysły na ciekawy weekend z dziećmi 10-11 października

Jesienna nuda? Pomysły na ciekawy weekend z dziećmi 10-11 października

Brakuje Wam pomysłów na weekend z dziećmi?  Sprawdźcie, najlepsze propozycje od placówek rozrywkowych i kulturalnych z całej Polski!

 

Minispotkania ze sztuką. Folklor

MINIspotkania ze sztuką to cykliczne zajęcia edukacyjne skierowane do rodzin z dziećmi w wieku od czterech do ośmiu lat. Warsztaty plastyczne przybliżają najmłodszym najważniejsze pojęcia związane z architekturą, sztuką, designem i aktualnie prezentowaną wystawą w Galerii MCK. W miłej i rodzinnej atmosferze uruchamiamy u najmłodszych wrażliwość i pasję. MINIspotkania ze sztuką zostały uznane za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w plebiscycie „Słoneczniki 2018”. Konkurs organizowany przez portal CzasDzieci.pl to najbardziej opiniotwórczy plebiscyt, w którym głos oddają sami rodzice.

 

Termin: 10 października (sobota)

Miasto:  Kraków

 

Moje miasto. Rodzinna gra terenowa

Rodzinne gry terenowe „Moje miasto” to cykl spotkań organizowanych przez Centrum Młodzieży w Krakowie. Celem inicjatywy jest uwrażliwienie na przestrzeń miejską, zabytki, miejsca historyczne i rozwiązania architektoniczne. Po ustaleniu zasad dziecko + rodzic/opiekun otrzymuje pakiet zadań i rzeczy niezbędnych do ich wykonania. Grupki rodzinne rozwiązują poszczególne zadania związane z zabytkami, historią, osobami, detalami architektonicznymi konkretnego terenu. Zakończenie gry terenowej oraz podsumowanie odbywa się tam, gdzie wskaże ostatnie zadanie.

 

Termin: 10 października (sobota)

Miasto: Kraków

 

Warsaw Championships by Egurrola Dance Studio - turniej inauguracyjny Egurrola Dance League!

Już w sobotę 10 października zapraszamy na niesamowite taneczne wydarzenie. Tego dnia na scenie w Galerii Północnej pojawią się członkowie ekip hip hopowych szkół tańca Egurrola Dance Studio, którzy pokażą widzom swój streetowy świat, pełen pasji i energii! Na scenie zobaczymy tancerzy od 9. roku życia. Zaprezentują oni swoje taneczne umiejętności w kategoriach indywidualnych oraz grupowych. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni medalami oraz pucharami. Punkty, które zdobędzie każdy tancerz zgłoszony do rywalizacji, wliczone zostaną do klasyfikacji generalnej Egurrola Dance League.

 

Termin:  10 października (sobota)

Miasto: Warszawa

 

Najlepsze strony mojej rośliny

Najlepsze strony mojej rośliny to warsztaty online, które przybliżą one podstawy programu  Scratch  dzieciom w wieku  8 - 13 lat. W dwóch etapach wspólnie stworzymy krok po kroku strony dotyczące wybranej rośliny. Uczestnicy zajęć będą mogli wykorzystać swoje rysunki, zdjęcia, wiedzę, ciekawostki usłyszane od znajomych by skomponować  własny wirtualny zielnik. Dowiemy się jak szukać rzetelnych informacji w przepastnych przestrzeniach Internetu, jak dodawać własne pliki do projektu w Scratchu, jak układać kolorowe klocki żeby to wszystko działało.

 

Termin: 10 października (sobota)

Miasto: online

 

1,2,3 - Do muzeum idziesz Ty! Warsztaty dla maluchów z opiekunami

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno-ruchowym adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą razem kreatywnie spędzić czas w naszym Muzeum. Nasze zajęcia to świetna okazja do wspólnej zabawy, stawiania pierwszych kroków na gruncie sztuki oraz nauki kreatywnego podejścia do otaczającego świata! To również doskonała możliwość umacniania pozytywnych więzi między rodzicem i dzieckiem, a także szansa by Wasza pociecha spotkały swoich rówieśników!

 

Termin:  11  października (niedziela)

Miasto: Łódź

 

Chorzowski Plenerowy Escape Room

Chorzowski Plenerowy Escape Room to gra miejska, w czasie której swe siły złączą starsi z młodszymi. Wędrując przez ulice Chorzowa Starego poznają historię Bożogrobca dawnego. Zwiedzając zakamarki miasta własnego swój umysł wyostrzą budząc podziw Zalewskiego. Nazwisk, miejsc nowych będzie co niemiara i przy tym świetna zabawa gwarantowana. Etapy gry: Trzyczęściowe warsztaty on-line dotyczące technik pamięciowych, dzięki, którym przyswojona zostanie wiedza potrzebna do rozwiązania zadań plenerowych. Udostępnienie pełnego materiału teoretycznego, potrzebnego do wykonania zadań w grze.

 

Termin: 10 października (sobota)

Miasto: Chorzów

 

Planeta Einsteina – nowa premiera Teatru Animacji

Planeta Einsteina kryje wiele nieziemskich niespodzianek i odpowie na sporo ziemskich problemów. Einstein – bo tak wszyscy nazywają Jaśka – ma osiem lat i rodziców fizyków. Rodzice właśnie odkryli życie pozaziemskie i cała rodzina ma się przeprowadzić na nową planetę. Wszyscy się cieszą, poza Einsteinem. Chłopiec boi się nowych doświadczeń, nowej szkoły i nowych kolegów. Przeprowadzka jest jednak postanowiona. Einstein ląduje tam, gdzie nigdy wcześniej nie był. Poznaje chłopców, których nigdy wcześniej nie znał, a także niezwykłego przyjaciela, który próbuje mu pomóc w akceptacji zmian.

 

Termin: 10-11 października (sobota i niedziela)

Miasto: Poznań

 

Bajkowa Niedziela w Teatrze Starym

Michał Rusinek na tropie językowych tajemnic! Kolejne spotkanie z cyklu Bajkowa Niedziela. Słowa bywają nieposłuszne. Trudno je upilnować – mają swoją szemraną przeszłość, przekraczają granice, nawet zmieniają znaczenie! Michał Rusinek, niestrudzony tropiciel tajemnic naszego języka, pokazuje tym razem świat słów zapożyczonych. Odkryjecie sekrety wyrazów, których używamy codziennie, a o których tak mało wiemy! Co wspólnego ma indyk z Indianami? Czy wiesz, że często na śniadanie zjadasz „złote jabłka", a na obiad „kwiaty kapusty"? Czy traktory istniały w starożytności i co łączy jaśka z Jasiem? Bierzcie lupę! Wyruszamy w świat tajemniczych historii słów!

 

Termin:  11 października  (niedziela)

Miasto:  Lublin

 

Czy to już jesień? Spotkanie dla rodziców i dzieci

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na integracyjne spotkanie z jesienią w tytule. Czekają nas zabawy, pląsy, działania plastyczne i rywalizacja sportowa na wesoło. Coś dla mamy, coś dla taty i coś dla Ciebie!

 

Czekają nas:

  • walka o tytuł mistrza strzelców
  • zumbowe szaleństwo
  • gry integracyjne i zawody sprawnościowe
  • zabawy konstrukcyjne
  • warsztaty kulinarne

 

Termin: 10 października (sobota)

Miasto: Bydgoszcz

 

A Kuku. Spektakl dla najnajów

W krainie kształtów i dźwięków wykluwa się z jaja mały krokodylek. Wśród dzieci siedzących na sali wraz z rodzicami on jeden jest maluszkiem bez mamusi... Kolejna propozycja dla najnajów, czyli najmłdoszych widzów: prosty, urzekający spektakl oparty na dźwiękach, kolorach i kształtach. Wybierz się wraz z dzieckiem na poszukiwanie mamy krokodylka i odkryj najwazniejsze słowo na świecie! Wprowadzisz swoją pociechę nie tylko w świat teatru, lecz również w przestrzeń pozytywnych emocji rodzinnych. "A kuku!" to gwarancja wspaniałego spędzenia wspólnie czasu oraz obejrzenia opowieści o tym, co najważniejsze: o rodzinie i byciu razem.

 

Termin: 11 października (niedziela)

Miasto: Bydgoszcz

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć