Warszawa

Hit kina familijnego powraca - zobacz zwiastun "Tarapatów 2"

Hit kina familijnego powraca - zobacz zwiastun "Tarapatów 2"

Trójka nastolatków, pies i skradziony, wart 7 milionów dolarów obraz – to bohaterowie filmu „Tarapaty 2”. Prawdziwa historia kradzieży, w wyniku której z Muzeum Narodowego w Poznaniu zniknęło jedyne w polskich zbiorach dzieło Claude’a Moneta, zainspirowała twórców filmu. Powstała opowieść o szalonej wakacyjnej przygodzie i zaskakującej zagadce kryminalnej. „Tarapaty 2”, kontynuacja hitu polskiego kina familijnego, wejdzie do kin 25 września. Zobaczcie zwiastun filmu.Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. „Tarapaty 2” to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.
 Twórcom marzył się prawdziwy wakacyjny film – z lasem, jeziorem i słońcem. Akcja została więc osadzona w Poznaniu, a kradzież obraz Moneta była punktem wyjścia opowieści. Na ekranie młodzi aktorzy: Pola Król, Mia Goti oraz Kuba Janota-Bzowski. Partnerują im Joanna Szczepkowska, Marta Malikowska, Zbigniew Zamachowski, Tomasz Ziętek oraz Sandra Korzeniak. „Tarapaty 2” są filmem otwarcia festiwalu Kino Dzieci, biorą też udział w Konkursie Głównym – to pierwsza polska produkcja, która znalazła się w tym międzynarodowym konkursie od początku istnienia festiwalu!

Marcin Maciejczak dla „Tarapatów 2”

Specjalnie do filmu powstał utwór „Jeśli powiem”. To trzeci singiel Marcina Maciejczaka, skomponowany przez Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka & Patryka Kumóra.
 

W filmie usłyszymy także Kwiat Jabłoni („Dziś późno pójdę spać”), zespół Paula i Karol („Got Me”), Natalię Przybysz („Dzieci malarzy”) oraz The Troggs („With A Girl Like You”). Utwór „Huśtawka” (słowa i muzyka Jacek Kleyff) wykonają zaś aktorzy – Pola Król, Mia Goti, Marta Malikowska oraz Tomek Ziętek!

Muzykę do „Tarapatów 2” napisał Jerzy Rogiewicz, założyciel (z Igorem Nikiforowem) duetu Jerz Igor, w którym gra barokowo-popowe piosenki dla dzieci. W 2014 roku ukazała się „Mała Płyta”, na początku roku 2016 „Jerz Igor Zimą”.

Książka i audiobook

„Tarapaty 2” trafią do kin 25 września, a 12 sierpnia premierę miała książka "Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2" – zwariowana powieść kryminalna dla całej rodziny autorstwa Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel, z ilustracjami Marty Ruszkowskiej. Powieść jest również dostępna w formie audiobooka – czyta Piotr Głowacki.

Książkę można wygrać w konkursie na fanpage’u filmu.

Zachęcamy do czytania, słuchania i wyjścia do kina!

PS Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami o filmie, śledźcie go na Facebooku (@tarapatyfilm) i Instagramie (tarapaty2).

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć