Warszawa

Niezwykła seria o niezwykłym Wikingu

Niezwykła seria o niezwykłym Wikingu

Tappi to postać wyjątkowa – wiking o wielkiej posturze i jeszcze większym sercu, który od lat niesie pomoc wszystkim mieszkańcom Szepczącego Lasu. Razem ze swoimi przyjaciółmi przeżywa liczne przygody i pokazuje najmłodszym, jakie wartości są w życiu naprawdę ważne.

 

 

Szepczący Las to magiczne miejsce, pełne najprzeróżniejszych postaci, które co rusz popadają w tarapaty. Popełniając nowe błędy, bohaterowie nigdy nie tracą jednak rezonu i ze wszystkich kłopotów wychodzą z uśmiechem na twarzy. Jednym z nich jest wiking Tappi. Choć potężny, ulubieniec dzieci nie ma w sobie nic groźnego. Tappi uwielbia jeść, podróżować i tańczyć, a najważniejszą rzecz na świecie stanowi dla niego przyjaźń. Dopiero gdy w grę wchodzi jej obrona, Tappi zamienia się w nieustraszonego wikinga, który dla najbliższych jest w stanie zrobić wszystko. 

 

 

Jego postać od lat podbija serca najmłodszych, którzy doceniają odwagę, lojalność i bezinteresowność walecznego wikinga. Czytelnicy sympatią darzą też pozostałych mieszkańców Szepczącego Lasu – uczynnego niedźwiedzia Brzuchacza, serdecznego handlarza Pasibrzucha, pełnego energii i pomysłów renifera Chichotka oraz przenikliwego – choć na pozór nieco beztroskiego – kruka Paplaka . Razem przyjaciele stawiają czoła wyzwaniom i dbają o to, by innym nigdy nie działa się krzywda. Ich postawy są  godne naśladowania, a perypetie – zabawne, fascynujące oraz inspirujące do rozmów na ważne tematy. Bohaterowie pokazują czytelnikom, że warto stanąć w obronie słabszego, a lojalność i sprawiedliwość zawsze zostanie wynagrodzona.

 

 

Seria opowieści o Tappim pełna jest ciepłych, wzruszających historii, które uczą, jakie wartości są w życiu prawdziwie istotne. Skierowane dla dzieci powyżej czterech lat książki ujmują małych czytelników ciekawą fabułą, nietuzinkowymi bohaterami oraz kolorowymi ilustracjami, dzięki którym przedstawiana opowieść dosłownie ożywa na ich oczach. Powieści dla dzieci powyżej 6 lat napisane są lekkim i przystępnym językiem, który sprawia, że dzieci utożsamiają się z przygodami bohaterów i rozumieją, dlaczego ich zachowanie jest warte naśladowania.

 

 

Książki o wikingu Tappim pobudzają wyobraźnię najmłodszych, a do tego uczą, wzruszają  i najzwyczajniej bawią! Niewątpliwie to właśnie humor należy bowiem do ich największych atutów oraz powodów, dla których bohaterski Wiking jest jedną z ulubionych dziecięcych postaci!

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć