Warszawa

Wymarzony dom - poznaj 4 cechy, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyboru

Wymarzony dom - poznaj 4 cechy, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyboru

Wymarzony dom - poznaj 4 cechy, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyboru

Nowy dom za miastem to marzenie większości osób, niezależnie od wieku, płci czy stanu cywilnego. Taka inwestycja realizowana jest z perspektywą przynajmniej kilkunastu lat, dlatego warto wziąć pod uwagę różne aspekty. Oczywiście, nie wszystkie sytuacje życiowe da się przewidzieć, ale większość z nich, jak powiększenie rodziny, czy dorastanie dzieci jest naturalna. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim:

 

  • wielkość domu
  • charakter i materiał konstrukcji
  • styl obiektu
  • dodatkowe cechy

 

Wielkość domu - jak wybrać?

 

Podczas wybierania wymarzonego domu, zwróć uwagę na ofertę firmy Projekty domów - Extradom. Na tej stronie znajdziesz intuicyjny system wyboru projektu domu, który okaże się tym wymarzonym. W pierwszej kolejności zawsze musisz wybrać wielkość obiektu, który ma stać się Twoim wymarzonym domem. Zależy ona w największej mierze od tego, jak liczna jest Twoja rodzina. Bezpośrednio z wielkością domu związana jest cena obiektu. Dlatego jeśli lubisz wnętrza o sporych przestrzeniach, musisz liczyć się z większymi kosztami. Minimalna powierzchnia dla rodziny 2+2 to około stu metrów kwadratowych. 

 

Warto też wziąć pod uwagę ilość kondygnacji i ich rozlokowanie. Jeśli Twoje dzieci są w wieku nastoletnim, z pewnością będą potrzebowały oddzielnej strefy intymnej. Dlatego dla takiej rodziny absolutne minimum to dwie kondygnacje. Jeżeli dodatkowo zamierzasz prowadzić jakąś działalność w budynku, zastanów się nad kolejną kondygnacją lub podpiwniczeniem. W takim miejscu możesz swobodnie zorganizować warsztat, magazyn czy gabinet.

 

Charakter i materiał konstrukcji 

 

Jeśli wybierzesz już wielkość obiektu, zadbaj także o charakter konstrukcji i materiały, z których będzie wykonana. Wiele osób decyduje się na klasyczne  murowane budynki, nie biorąc pod uwagę innych rozwiązań. Można wybrać konstrukcje drewniane, czyli tak zwane domki kanadyjskie. Alternatywą są obiekty z bali czy szkieletowe. Często także ukształtowanie terenu czy charakter działki wymuszają pewne rozwiązania. W szczególnych warunkach potrzebne będą domy wznoszone na szkielecie stalowym. Przed wyborem warto rozważyć wszystkie wady i zalety każdego z rozwiązań, a także porównać z kosztami każdego z nich. 

 

Styl obiektu

 

Bezpośredni związek z materiałem, jaki tworzy konstrukcję obiektu, ma także jego stylistyka. Trudno wyobrazić sobie dom z bali w innym stylu niż góralski. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne budynki o prostych regularnych bryłach. Nigdy nie tracą popularności tradycyjne obiekty, wille czy rezydencje w stylu dworkowym. 

 

Dodatkowe cechy wymarzonego domu

 

Jeśli już podejmiesz najważniejsze decyzje związane z nowym domem, pora na dodatkowe cechy. Należy do nich między innymi garaż i to, czy stanie się on częścią obiektu. Zazwyczaj takie rozwiązanie wpływa na niższe koszty ogrzewania, ponieważ bryła budynku jest bardziej jednolita. Z kolei w nowoczesnych lub dworkowych obiektach garaż może zaburzyć charakter budowli. Tym bardziej czeka Cię trudna decyzja. 

 

W dalszej kolejności możesz określić swoje upodobania związane z charakterem połaci dachowej. Możesz określić jej stylistykę i kształt wybierając ilość spadków. Możesz określić ogólny kształt obiektu. Niektórzy wolą budynki przypominające w rzucie literę L, a tymczasem inni wolą kwadratowe bryły. W asortymencie projektów dostępnych na stronie extradom.pl możesz znaleźć znacznie więcej opcji. Dzięki temu z łatwością wybierzesz obiekt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i marzenia. 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć