Warszawa

"Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię" od jutra w kinach!

"Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię" od jutra w kinach!

Już jutro kina w całej Polsce najeżdżają słynne sycylijskie niedźwiedzie!

 

Wizjonerska baśń o potędze miłości i władzy to idealny sposób na angażujące i pełne przygód wyjście do kina! W sobotę 12 września w Kinie Muranów pokaz specjalny filmu z udziałem Andrzeja Chyry. Niespodzianka! Przed filmem spotkamy również debiutującego w dubbingu animacji Romana Gutka!

 

 Polska wersja językowa filmu może się poszczycić głosami Andrzeja Chyry i Romana Gutka. Dla Andrzeja Chyry – wybitnego aktora filmowego i teatralnego, to drugi po dubbingowy projekt w animacji. Usłyszymy go jako mądrego i sprawiedliwego Króla Niedźwiedzi – Leoncja. Dla Romana Gutka – działacza na rzecz kultury, dystrybutora filmowego i producenta, udział w dubbingu do „Niedźwiedzi” to debiut. Roman Gutek wciela się w filmie w postać Starego Niedźwiedzia, nadając swoim głębokim głosem niesamowitego charakteru zagadkowej i mądrej postaci.

 

 

Dzień po premierze poznacie nasze Niedźwiedzie na żywo! W sobotę 12 września zapraszamy na wyjątkowy pokaz z udziałem gościa specjalnego – Andrzeja Chyry oraz... Romana Gutka. Spotkanie umili możliwość usłyszenia głosu Starego Niedźwiedzia na żywo! Filmowe Niedźwiedzie opowiedzą o filmie, usłyszycie też fragmenty książki Dina Buzzatiego. Bądźcie z nami w Kinie Muranów o 16:00! Spotkanie poprowadzi dziennikarka radiowa Agnieszka Obszańska.

 

Zapraszamy: sobota, 12 września, godz. 16:00, Kino Muranów, Warszawa

Informacje o biletach i sprzedaż: www.kinomuranow.pl

 

Ciao Polonia! Reżyser filmu specjalnie dla swoich polskich fanów i fanek narysował jednego ze słynnych sycylijskich niedźwiedzi! Lorenzo Mattotti to włoski rysownik, znany głównie jako twórca komiksów i ilustrator. Mattotti jest rozpoznawalnym na całym świecie twórcą ilustracji i okładek dla magazynów The New Yorker, Vogue, Le Monde, a także plakatów, m.in. dla Festival de Cannes.

 

Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej baśni o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy. Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić? W krainie pełnej magicznych postaci, gdzie wszystko jest możliwe zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.

 

"Włoska animacja jest  hołdem dla sztuki opowiadania, dla umiejętności rozkładania dramaturgicznych akcentów. Jeśli szukacie w kinie narracyjnej finezji, to trafiliście pod właściwy adres". / FILM.ORG.PL

 

"Kolorowy, stylowy i wizualnie bardzo na czasie". / SCREENDAILY

 

"Przepięknie narysowana animacja". / Piotr Guszkowski, Gazeta Wyborcza

 

 

"Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię"

 • tytuł oryginalny: La fameuse invasion des ours en Sicile
 • reżyseria: Lorenzo Mattotti
 • kraj i rok produkcji: Francja, Włochy 2019
 • kategoria wiekowa: 7+
 • wersja językowa: dubbing
 • scenariusz: Thomas Bidegain, Jean-Luc Fromental, Lorenzo Mattotti
 • projekt graficzny: Lorenzo Mattotti
 • animacja: Julien Dexant, Laurent Kircher, Jean-Christophe Lie, Antonio Mengual-Llobet
 • montaż: Sophie Reine
 • muzyka: René Aubry
 • producent: Valérie Schermann, Christophe Jankovic
 • produkcja: Prima Linea Productions
 • film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa
 • dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć