Warszawa

Jaki zegarek dla dziecka?

Jaki zegarek dla dziecka?

Zegarek dla dziecka to świetny pomysł na prezent. Kolorowy czasomierz z księżniczkami i superbohaterami na tarczy stanie się funkcjonalnym gadżetem rozbudzającym wyobraźnię naszych milusińskich! Będzie on nieocenioną pomocą w nauce cyferek oraz odczytywania godziny. Wyposażony w dodatkowe funkcje model, okaże się także dobrym towarzyszem w rozwijaniu sportowych pasji.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka dla dziecka?

 

Najważniejszym punktem przy wyborze zegarka dla dziecka pozostaje odpowiedni rozmiar koperty oraz przejrzysty widok tarczy. Tutaj warto postawić na duże wskazówki oraz kolorowe cyfry arabskie. Każdy dzień dziecka wypełniony jest wieloma przygodami, dlatego czasomierz powinien być również przygotowany na niespodziewane sytuacje. Zabawa na świeżym powietrzu lub szkolnym korytarzu wymaga, by urządzenie miało silną konstrukcję. Z tego też powodu większość zegarków dla dzieci wykonana jest z tworzywa sztucznego, które pozostaje odporne na upadki i wstrząsy. Zamocowane na grubych paskach egzemplarze, zapewniają bezpieczne trzymanie się czasomierza na nadgarstku i jego wygodne noszenie. Dzięki wodoszczelności na poziomie 3-5 ATM,  zegarek przetrwa bieganie w deszczu i skakanie po kałużach!

 

Pierwszy zegarek dla dzieci w wieku 5 i 6 lat

 

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest odpowiedni moment na podarowanie swojemu dziecku pierwszego zegarka. Choć najczęstszą okazją jest I Komunia Święta, to warto zapoznać najmłodszego członka rodziny z czasomierzem już wcześniej. W ofercie marek bez problemu spotkamy kolorowe modele dedykowane 5 i 6-latkom. Zegarki wykonane z przyjaznych i bezpiecznych tworzyw, będą dla maluchów ciekawą edukacyjną zabawką. Dziecko w formie zabawy nauczy się szybko rozpoznawać i wymieniać następujące po sobie cyferki, a w kolejnym etapie odczytywać godzinę. Te zdobyte we wczesnym wieku umiejętności, zaprocentują w kolejnych latach!

 

Zegarek dla chłopca – ahoj, przygodo!

 

Poszukując pierwszego zegarka dla chłopca, natrafimy na wiele szalonych modeli. Znajdujący się na tarczach i paskach ulubieni superbohaterowie sprawią, że najmłodsi nie będą chcieli się rozstać ze swoimi czasomierzami ani na chwilę. Tego typu bajkowe egzemplarze znajdziemy m.in. w ofercie popularnych zegarków Timex. Małe rozmiary i przejrzyste tarcze sprawiają, że z powodzeniem staną się przedmiotami do nauki czasu. To jednak nie wszystko! Zegarek dla chłopca będzie również kapitalnym gadżetem, rozbudzającym wyobraźnię!

 

Krokomierz, stoper, czy timer wzbudzi z kolei wśród chłopców sportowego ducha. W tych  fizycznych aktywnościach najlepiej sprawdzą się modele G-SHOCK. Będą one doskonałymi towarzyszami w odkrywaniu świata – nawet jeżeli miałyby znaleźć się pod wodą lub zostać zabrudzone błotem. Ich niezawodne działanie i kultowy wygląd sprawiają, że będą towarzyszyć dzieciom przez kolejnych parę lat.

 

Piękny zegarek dla dziewczynki – świat księżniczek i bajek

 

W ofercie marek znajdziemy wiele pięknych zegarków dla dziewczynek, na których tarczach widnieją disneyowskie księżniczki lub kwiatki. Dopasowane do nadgarstków najmłodszych użytkowniczek czasomierze, łączą wygodę z fantastycznym wyglądem. Na uwagę zasługują szwajcarskie modele Swatch. Utrzymane w różach, czerwieniach fioletach oraz zieleniach zegarki zachwycają swoim zróżnicowanym wzornictwem.  Swój wymarzony zegarek znajdą tu książniczki, Indianki, modelki, artystki… po prostu wszystkie dziewczynki!

Młodym damom równie bardzo spodobają się zegarki od ICE Watch. Na ich charakterystyczny wygląd składa się szeroki, silikonowy pasek połączony z okrągłą kopertą. Tarcze tych czasomierzy – w zależności od kolekcji – ozdobione zostały połyskującymi kamykami lub kwiatowymi wzorami. Dzięki dostępnym rozmiarom S i M łatwo będzie znaleźć model pasujący do nadgarstka dziecka.

 

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej pociechy z zegarkiem dla dziecka GPS

 

Coraz większą popularnością wśród rodziców cieszą się dedykowane dzieciom smartwatche. Te inteligentne zegarki wyposażono w liczne dodatki pozwalające dorosłym sprawować zdalną opiekę nad swoimi pociechami. W sposób szczególny sprawdzą się one w sytuacjach, gdzie np. najmłodszy członek rodziny samodzielnie przebywa drogę do szkoły. Liczne funkcje zapewniają stały kontakt na linii opiekun-dziecko.

 

Jednymi z nich będą zegarki dla dzieci z GPS. Tego typu urządzenia pozwalają na śledzenie przebytej przez naszą pociechę trasy i upewnienie się, że podopieczny znajduje się w prawidłowym miejscu. Od teraz będziemy mieć pewność bezpiecznego dotarcia córki/syna do szkoły, a potem domu. Współczesne zegarki dla dzieci z GPS oferują także wysyłanie krótkich głosowych wiadomości, funkcja SOS, czy GEO ogrodzenie. Właśnie takie funkcje spotkamy w smartwatchach Garett. Te zegarki z lokalizatorem dla dziecka pozwalają wyznaczyć obszar np. pobliskiego placu zabaw – gdy tylko nasza pociecha przekroczy zaznaczony teren, otrzymamy na telefon specjalny alert.

 

Bądźcie  w kontakcie, czyli zegarek do dzwonienia dla dziecka

 

W zegarkach dla dzieci Garett istnieje także funkcja wykonywania połączeń telefonicznych. Od teraz córka/syn „na gorąco” będą mogli podzielić się z nami sukcesami w szkole i przeżyciami. W każdej chwili porozmawiają także ze swoją ukochaną babcią oraz dziadkiem. Co ważne dla bezpieczeństwa młodych użytkowników – nie zadzwonią pod niezapisany w książce adresowej numer, ani nie odbiorą nieznanego połączenia. Tego typu zegarek będzie zatem dobrym wprowadzeniem dziecka w świat nowoczesnych technologii. Dla rodziców to z kolei możliwość dyskretnego sprawowania zdalnej opieki.

1/5
1/5
2/5
2/5
3/5
3/5
4/5
4/5
5/5
5/5

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć