Warszawa

W grupie czy indywidualnie? Jak lepiej nasze dzieci przyswajają naukę języków obcych?

W grupie czy indywidualnie? Jak lepiej nasze dzieci przyswajają naukę języków obcych?

Usprawnia pamięć, spowalnia proces starzenia się mózgu, zwiększa perspektywy na rynku pracy – nauka języków obcych niesie ze sobą całą masę korzyści. Kurs języka obcego może stanowić obfitującą w nowe doświadczenia przygodę. Aby tak się jednak stało, musimy wiedzieć, jaki system nauki sprawdzi się u naszych dzieci najlepiej.

 

Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Wymagają jej nie tylko pracodawcy, ale także realia poddanego wpływowi globalizacji świata, który ceni sobie elastyczność i otwartość na inne kultury. Badacze nie mają ponadto wątpliwości, że nauka języków obcych odciska się pozytywnym piętnem na działaniu i rozwoju mózgu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej rodziców decyduje się na wprowadzenie jej do harmonogramu swoich pociech.  W końcu wcześnie rozpoczęte lekcje dają najlepsze rezultaty!

 

Wątpliwości rodziców budzi jednak wybór odpowiedniej metody. Współczesne media otwierają nam drogę do niezliczonej ilości sposobów na przyswajanie języka, a przeznaczone do tego szkoły prześcigują się w wymyślaniu kreatywnych form zajęć, które mają uczynić naukę przyjemną i prostą. Jedną z takich nowoczesnych opcji stanowi kurs indywidualny, oparty na lekcjach dostosowanych do potrzeb pojedynczego ucznia. Czym różni się od standardowego kursu w grupie? Jakie są jego zalety? I dla kogo będzie najlepszy? Wraz z NovaKid chcielibyśmy Wam odpowiedzieć na to pytanie. Sprawdźcie!

 

 

Angielski indywidualnie - czym się charakteryzuje?

 

Pomimo wzrastającej popularności języków egzotycznych, najczęściej wybieranym językiem do nauki w Polsce pozostaje język angielski. Jego lekcje towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, kiedy to rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Kurs języka w szkole wygląda jednak różnie - przepełnione klasy, niski poziom nauczania, brak czasu na poświęcenie uwagi pojedynczemu uczniowi. Rozwiązaniem tego problemu są zajęcia w wyspecjalizowanych szkołach językowych, które coraz częściej oferują naukę indywidualną.

 

Angielski indywidualnie to droższa opcja nauki, która posiada jednak wiele zalet. Lekcje indywidualne pozwalają na lepsze dostosowanie formy zajęć do potrzeb każdego ucznia. Uwaga nauczyciela jest ponadto całkowicie skupiona na kursancie, od którego uzależniona jest intensywność oraz tempo nauczania. Lekcje indywidualne wymagają też od każdej ze stron stuprocentowego zaangażowania, które chwilami może być męczące, ale na dłuższą metę przynosi lepsze rezultaty.

Wadą takich kursów jest jednak brak kontaktu z innymi uczniami. Angielski indywidualnie nie daje możliwości wymiany opinii i dzielenia się wrażeniami z osobami, które są na podobnym poziomie zaawansowania. Podczas lekcji dwuosobowych nie doświadczymy grupowych dyskusji, ćwiczeń w parach z różnymi partnerami oraz zdrowej rywalizacji, która może nas zmotywować do cięższej pracy.

 

 

Angielski indywidualnie dla dzieci - czy to dobry pomysł?

 

Jak widzimy, kurs indywidualny posiada mnóstwo zalet. Sprawdzi się na pewno u dzieci nieśmiałych, które nie czują się dobrze w dużych grupach. Lekcje sam na sam z prowadzącym zapewnią im większy komfort, a do tego zmuszą do pokonania własnych barier i wejścia w bezpośrednią interakcję z nauczycielem. Nie mogąc schować się za głośniejszymi rówieśnikami, uczniowie mocniej zaangażują się w zajęcia, w efekcie wynosząc z nich znacznie więcej.

 

Kurs indywidualny jest również dobrym pomysłem w przypadku dzieci zmagających się z problemami w nauce. Podczas prowadzonych w ten sposób lekcji nauczyciel poświęca im bowiem sto procent swojej uwagi, lepiej zapoznając się z ich słabymi i mocnymi stronami, co pozwala mu na dobranie odpowiedniego tempa i metody zajęć. Dzięki temu kursant nie musi zmagać się z poczuciem odstawania od reszty grupy, które mogłoby go zniechęcić do dalszej edukacji.

 

Angielski indywidualnie dla dzieci to ciekawy sposób na przyswajanie języka obcego. Cieszący się coraz większą popularnością, zapewnia większą elastyczność oraz intensywność nauki. Stanowi świetne uzupełnienie dla lekcji w szkole, które - choć dają najmłodszym doświadczenie pracy w grupie - często nie biorą pod uwagę wyjątkowych umiejętności i potrzeb pojedynczych uczniów. Zajęcia indywidualne możemy znaleźć w ofercie większości szkół językowych. Jedną z nich jest szkoła NovaKid, która proponuje naukę online w formie zabawy. Ćwiczenia prowadzone przez native speakerów dostosowane są do wieku uczestników, dzięki czemu dzieci mają do czynienia z żywym językiem na każdym poziomie zaawansowania.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć