Warszawa

Najnowszy ranking kredytów gotówkowych

Najnowszy ranking kredytów gotówkowych

Czy wiesz, że kredyt gotówkowy na dowolny cel jest jednym z najpopularniejszych w Polsce zobowiązań finansowych? Okazuje się, że z tej formy finansowego wsparcia korzysta nawet co drugi, dorosły Polak. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jak wskazuje niejeden ranking kredytów gotówkowych, takie zobowiązanie oferowane jest na naprawdę dobrych warunkach. Dzisiaj warunki współpracy z daną instytucją bankową dyktują klienci, a same banki w obliczu ogromnej konkurencji muszą wręcz walczyć o zainteresowanie potencjalnych kredytobiorców.

 

To dlatego kredyty gotówkowe są dzisiaj niezwykle elastyczne, dopasowane do indywidualnych potrzeb, wręcz „szyte na miarę” oczekiwań i możliwości dogodnej spłaty. Pamiętajmy, że polskie społeczeństwo się wzbogaca, a wsparcie ze strony banków nie jest już tak konieczne. Dzisiaj wiele osób zerka na najnowszy ranking kredytów gotówkowych dostępny na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe , by móc realizować cele wcale nie tej pierwszej potrzeby, ale bardzo często, by spełniać swoje marzenia.

 

Kredyty gotówkowe coraz rzadziej zaciągane są w ramach ratunku w obliczu „czarnej godziny”, a już na pewno nikt nie traktuje ich jak produktów oddłużeniowych. Banki doskonale zdają sobie z tego sprawę, a wzrastająca konkurencja dodatkowo nie działa korzystnie. Sprawdźmy, na jakie warunki współpracy mogą liczyć ci, którzy właśnie teraz chcą zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie. Co mówi ranking kredytów gotówkowych 2020? Przekonajmy się.

 

Dobry ranking kredytów gotówkowych, czyli jaki?

 

Zanim podejmiemy decyzję o zaciągnięciu zobowiązania kredytowego, warto zerknąć na ranking kredytów gotówkowych dostępny na Totalmoney.pl. Okazuje się jednak, że nie każde zestawienie tego rodzaju będzie dla nas wsparciem. Nierzetelnie sporządzony ranking albo ten nieaktualny przyczyni się jedynie do wprowadzenia przyszłego kredytobiorcy w błąd.

 

Pamiętajmy, że ranking kredytów gotówkowych musi być aktualny. Sytuacja na rynku usług finansowych zmienia się tak diametralnie, że oferty pojawiają się nawet kilka razy w miesiącu. Należy wiec brać pod uwagę jedynie te porównania, które zostały opublikowane w bieżącym miesiącu. Aby taki znaleźć, można w wyszukiwarkę wpisać hasło typu „ranking kredytów gotówkowych czerwiec” czy „ranking kredytów gotówkowych sierpień”, w zależności, w jakim miesiącu szukamy najlepszych zobowiązań na dowolny cel.

 

Co więcej, ranking kredytów gotówkowych musi być rzetelny i wiarygodny. Najlepiej więc korzystać z danych publikowanych na niezależnych portalach o tematyce finansowej i kredytowej. Zestawienia tworzone przez same banki mogą wskazywać atrakcyjność tylko niektórych ofert, za to podawać same wady propozycji konkurencji.

 

Ważne są także parametry, jakie uwzględnia dane zestawienie. To najważniejsze kryterium, które ma znaczenie w ramach wyboru najlepszego kredytu gotówkowego. Tutaj każdy kredytobiorca powinien zwracać szczególną uwagę na czynniki, które liczą się indywidualnie. Dla niektórych priorytetem będzie forma zaciągania kredytu, dla innych warunki, jakie stawia bank potencjalnym kredytobiorcom. Oczywiście zawsze ważne jest oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, czas trwania umowy z instytucją bankową, ale również całkowite koszty, czyli wskaźnik RRSO. Może okazać się, że dana propozycja banku nie jest tak atrakcyjna ani opłacalna, jeśli przyszły klient doliczy koszty ponoszone w ramach konieczności zapłaty prowizji za udzielenie zobowiązania, wykupienie ubezpieczenia czy nabycie dodatkowych produktów.

 

Rzecz jasna, żaden ranking kredytów gotówkowych nie wskaże ostatecznych warunków kredytu, natomiast jedynie te szacowane. Konkretne informacje o szczegółach zobowiązania klient banku otrzyma dopiero po wysłaniu wniosku i otrzymaniu decyzji pozytywnej. Nie ma jednak wątpliwości, że rankingi kredytowe są podstawowym, wręcz koniecznym narzędziem, z którego należy korzystać, by móc porównać różne, konkurencyjne oferty i wybrać tę najlepszą. Takie zestawienia działają dokładnie tak samo, jak doradcy kredytowi, natomiast dają możliwość uzyskania wiedzy o bieżącej sytuacji bez wychodzenia z domu. Uwzględniają też te najważniejsze czynniki, a forma rankingów w postaci tabeli dodatkowo ułatwia zrozumienie wszelkich zawiłości, jakie są typowe dla bankowego świata.

 

Czy ranking kredytów gotówkowych to jedyne pomocne narzędzie?

 

Przyszli kredytobiorcy mają okazję korzystać nie tylko z zestawień, jakimi są rankingi kredytów gotówkowych, ale także z innych, równie intuicyjnych i pomocnych, które dostępne są w sieci. Przykładem może być kalkulator kredytowy. Ten pozwala oszacować koszty takich zobowiązań. Wystarczy w odpowiednie rubryki wpisać konkretne wartości, by móc poznać potencjalne koszty, jakie poniesie kredytobiorca poprzez współpracę z bankiem w ramach kredytu gotówkowego. Kalkulator uwzględnia nie tylko marżę i oprocentowanie, ale cały wskaźnik RRSO. Chodzi o całkowite koszty, czyli również prowizje, karne odsetki, ubezpieczenia, opłaty za wcześniejszą spłatę zobowiązania czy konieczność nabycia i korzystania z innych, płatnych produktów danej instytucji bankowej.

undefined

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć