Warszawa

Jak wrócić do szkoły z uśmiechem? Cykl warsztatów #wiemikropka dla dzieci i ich rodziców

Jak wrócić do szkoły z uśmiechem? Cykl warsztatów #wiemikropka dla dzieci i ich rodziców

Co wspólnego ma nauka z cytryną i miechunką? Co łączy bohaterów mitów i Harry’ego Pottera? I co zrobić, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał swojego mózgu, który codziennie wchłania 34 gigabajty danych? Na te wszystkie pytania odpowie drużyna wyjątkowych nauczycieli w najnowszej serii edukacyjnych warsztatów Przecinka i Kropki #wiemikropka!

 

Nowe technologie i psychologia – to tematy, które stały się dla nas niezwykle ważne podczas nauki zdalnej, a teraz żywo pasjonują i sprawiają, że nauka nawet bardzo skomplikowanych zagadnień jest przyjemna. Wraz z zespołem znanych, lubianych i docenianych edukatorów Przecinek i Kropka rusza z nowym programem edukacyjnym. To będzie prawdziwie ciekawy powrót do szkoły! 

 

Nauka poprzez zabawę. Od wystąpień publicznych do programowania

 

O tym, jak dobrze wykorzystywać nowoczesne technologie w nauce opowie Nauczycielka Roku 2019 – Zyta Czechowska wraz z Jolantą Majkowską (współautorką bloga Specjalni.pl). Pedagożki przybliżą uczniom podstawy programowania i udowodnią, że surfowanie po Internecie może być bardzo pożyteczne, o ile tylko zachęcimy nasze dziecko, by korzystało z wartościowych, sprawdzonych źródeł.

 

 

Nauczyciel z Internetów Dawid Łasiński, znany również jako Pan Belfer, zdradzi swoje sposoby na skuteczną naukę oraz wytłumaczy, jak radzić sobie ze stresem i jak jeszcze lepiej motywować się do działania. Facetka od polaka – Katarzyna Włodkowska - wyjawi tajniki wystąpień publicznych i pokaże, jak można się uczyć na popkulturowych przykładach. Dzieci nauczą się także tworzyć mapy myśli – alternatywę dla tradycyjnych notatek, która pomaga szybciej i efektywniej przyswoić materiał.

 

 

 

Prowadzący poruszą również inne ważne dla ucznia i rodzica tematy, takie jak radzenie sobie ze złością, popełnianie błędów czy bezpieczeństwo w sieci.

 

Nie tylko umysł. Jak zadbać o kręgosłup dziecka?

 

Powrót do szkoły to dla wielu dzieci okres mniejszej aktywności fizycznej. Na zewnątrz jest już coraz chłodniej, a popołudnia uczniowie poświęcają już nie tylko na zabawę na świeżym powietrzu, lecz w dużej mierze – na naukę. Warto jednak nie zaniedbać zdrowia fizycznego dzieci. O tym, jak zatroszczyć się o kręgosłupy naszych pociech, opowiada trenerka fitness i nauczycielka jogi – Ola Żelazo.

 

Wiele pozycji jogi nawiązuje do postaw zwierząt. Trenerka wpadła na pomysł, by wykorzystać „zwierzęce” nazwy pozycji do tego, by zachęcić dzieci do ćwiczenia jogi poprzez zabawę. Proponuje najmłodszym (i tym trochę starszym), by na chwilę zmienili się w wielbłądy, pieski merdające ogonami czy rybo-żaby. Wybrane pozycje wzmacniają mięśnie, łagodzą napięcia i sprawiają, że dziecko bez dyskomfortu może spędzić kolejne dni przy szkolnym biurku.

 

 

Co jeszcze oferują warsztaty Empiku?

 

Cykl zajęć #wiemikropka pomaga rozwijać w uczniach ciekawość świata i przystępnie oraz angażująco przekazać wiedzę i umiejętności. Jednocześnie daje rodzicom gwarancję, że dziecko spędza czas przed ekranem w wartościowy, bezpieczny sposób.

 

A wszystkie rozwijające warsztaty online można znaleźć na fanpage’u Przecinek i Kropka na Facebooku oraz na stronie www.empik.com/back-to-school/warsztaty

Advertisement

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć