Warszawa

Fototapety dziecięce - poznaj autorskie wzory o niepowtarzalnym charakterze

Fototapety dziecięce - poznaj autorskie wzory o niepowtarzalnym charakterze

Wystrój dziecięcego pokoju powinien być kolorowy i pogodny. Warto zadbać o to, by pojawiły się w nim bajkowe elementy, a dekoracyjne akcenty nie tylko zdobiły, ale rozwijały także wyobraźnię malucha.

 

Sklep Redro.pl stworzył wyjątkową kolekcję fototapet, które skrywają w sobie świat pełen fantazji i magii. Dzięki nim kraina naszego szkraba nabierze niepowtarzalnego charakteru!


Dzieci nie znają pojęcia „niemożliwe” czy „nierealne”. Ich umysły są całkowicie otwarte i pozbawione wszelkich ograniczeń, które krępują nas – dorosłych. I właśnie tą niczym nieograniczoną dziecięcą fantazją kierowaliśmy się, tworząc autorską kolekcję fototapet „Świat fantazji”. Są to wzory, na których wszystko jest możliwe. Świat realny przeplata się z tym bajkowym, dzięki czemu w morskiej głębinie obok wieloryba może się pojawić gwiezdna konstelacja. Te zaskakujące rozwiązania są świetnym sposobem na to, by otworzyć przed dzieckiem całkowicie nową rzeczywistość, gdzie wszystko jest możliwe.

– powiedział nam ekspert z Redro.pl.


Większość z nas przyzwyczajona jest do dziecięcych aranżacji pełnych postaci z bajek lub najrozmaitszych zwierzaków. Pamiętajmy jednak o tym, że w swoim pokoju szkrab nie tylko się bawi, ale także rozwija, dlatego warto sięgać po rozwiązania, które są nie tylko ładne, ale także wartościowe. 

 

Dekoracja, która rozwija wyobraźnię 

 


 

Co jest tak niezwykłego w kolekcji Świat fantazji? Zebrane tutaj wzory udowadniają, że fototapeta dla dzieci nie musi być banalna ani przewidywalna. Dekorując pokój, do wyboru mamy nie tylko znane motywy w postaci zwierzaków, wróżek, bohaterów z kreskówek, samochodów czy dinozaurów. Wachlarz możliwości jest o wiele większy, a im bardziej przemyślany będzie nasz wybór, tym większa szansa, że stworzymy naszemu maluchowi pokój idealny nie tylko do codziennej zabawy, ale także rozwoju. Z pewnością do dekoracji salonu nie wybralibyśmy pierwszej lepszej ozdoby, dlatego też w przypadku dziecięcej aranżacji bądźmy bardziej wymagający. Oto, co powiedział nam specjalista:  


Fototapeta z bajkowym widokiem stanie się nie tylko znakomitym tłem do zabawy, ale także otoczeniem idealnym do rozwiązywania szkolnych zadań czy słuchania bajek na dobranoc. Jeśli nasz maluch lubi wycieczki do lasu i biwakowanie, wybierzmy magiczny krajobraz z indiańskim namiotem, a jeśli kocha zwierzęta, postawmy na wizerunki naprawdę nietypowych gatunków, których na co dzień nie spotka. W ten sposób poszerzymy jego wiedzę o świecie. 

 

Pejzaż do codziennego odkrywania 
 

 

Gdy spojrzymy na fototapety dziecięce z autorskiej kolekcji Redro, od razu zauważymy, że bardzo wiele się na nich dzieje. Kompozycje są rozbudowane, pełno w nich detali i przedstawień, które wypełniają każdy wolny centymetr. To właśnie sprawia, że nie sposób od razu zobaczyć wszystkiego, co się skrywa w takim magicznym pejzażu. 


Prawdopodobnie w ciągu pierwszych dni nasz szkrab wyłapie najbardziej rzucające się w oczy elementy kompozycji – kolorową tęczę, domek z kominem, z którego uchodzi dym, czy wieloryba. Mniejsze obiekty, takie jak grzyby w lesie, gwiezdne konstelacje na niebie czy norkę zwierzaka w ziemi, będzie stopniowo odkrywać, każdego dnia znajdując coś nowego, z czego nie zdawał sobie wcześniej sprawy.

– wyjaśnił nam ekspert od aranżacji wnętrz. 


To właśnie sprawia, że taka fototapeta stanie się nieustannym źródłem niespodzianek dla malucha. Dzięki temu aranżacja nie znudzi się tak szybko naszemu dziecku, zapewniając mu dużo zabawy przy odkrywaniu nowych elementów. 

 

Bajkowy świat dla małych i większych
 

 

Wystrój dziecięcego pokoju powinien być dopasowany do wieku szkraba. Kolorowe, bajkowe przedstawienia to element, bez którego trudno wyobrazić sobie aranżację dla malucha. Jednak to, że wystrój będzie pełen fantazji i niesamowitych elementów, nie oznacza, że musi się prezentować infantylnie. Rysunkowe pejzaże mogą stanowić pełne artyzmu ilustracje, gdzie nie tylko wszystkie elementy, ale i paleta barwna są tak do siebie dopasowane, by tworzyły piękną i harmonijną całość. Taka kompozycja nie będzie też nacechowana ani zbyt dziewczęcymi, ani zbyt chłopięcymi elementami, by nie tworzyć niepotrzebnych podziałów i nie ulegać utartym schematom aranżacyjnym. Jak dowiedzieliśmy się od eksperta:


W ten sposób wzory będą się odznaczać uniwersalnym i ponadczasowym charakterem. Będą służyć maluchowi, który dopiero zaczyna chodzić, i uczniowi, który rozpoczął naukę w pierwszej klasie, a dzięki temu, że pasują zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki, fototapety z kolekcji „Świat fantazji” mogą ozdobić pomieszczenie dzielone przez siostrę i brata.    

Nazwa kolekcji „Świat fantazji” nie jest ani trochę na wyrost. Autorskie ilustracje aż tętnią zaskakującymi, niespotykanymi i naprawdę oryginalnymi przedstawieniami. Dzięki temu bajkowe krajobrazy staną się nie tylko tłem dziecięcych zabaw, ale także narzędziem, dzięki któremu maluch będzie rozwijał swoją kreatywność i pomysłowość.   
 

Materiał promocyjny

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć