Warszawa

Nauka przez zabawę z ulubionymi bohaterami Disneya!

Nauka przez zabawę z ulubionymi bohaterami Disneya!

Piękny, gorący sierpień nie nastraja do siedzenia w domu. Przez zdalny sposób nauczania nasze dzieci jednak sporo straciły – zwłaszcza te najmłodsze. Jak je zachęcić żeby trochę poczytały i jednocześnie nieco się poduczyły przez dosłownie parę minut dziennie?

 

Dobrym rozwiązaniem wydaje się zaoferowanie im tego w formie zabawy, a także „w towarzystwie” ulubionych postaci bajkowych! Takie rozwiązanie już dziś oferuje wydawnictwo AMEET ze swoją odświeżoną serią "Disney Uczy". 


Przygoda z Czytaniem 


Kolejny wieczór spędzacie, czytając tę samą bajkę na dobranoc? Z przyjemnością zasiadasz do przeczytania twojemu dziecku kilku stron, ale chciałbyś zachęcić je także do samodzielnego samodzielnej aktywności w tym temacie? Doskonałym początkiem tej literackiej zabawy jest seria "Przygoda z Czytaniem".

 

 

W zależności od poziomu zaawansowania twojej pociechy możesz dobierać stopień trudności opowieści. Seria proponuje ich aż pięć! Dla najmłodszych jes to czytanie metodą globalną, w kórej dzieci zapamiętują wygląd wyrazu. Taka nauka czytania nie wymaga znajomości alfabetu. Jeżeli brzmi to dla ciebie egzotycznie, pomyśl o tym, że dziecko tak naprawdę wykorzystuje tę metodę cały czas. Czy patrząc na logo jakiegoś sklepu, nie rzadko od razu wie, jaka jest jego nazwa? To właśnie metoda globalna, którą wykorzystuje pierwszy i drugi poziom "Przygody z czytaniem". Kiedy młody czytelnik pokona te dwa poziomy, płynnie i z chęcią przejdzie do kolejnych, gdzie uczy się rozpoznawac litery i sylaby, by na koniec płynnie czytać. A wszystko to w towarzystwie ulubionych postaci: Kubusia i jego przyjaciół, bałwanka Olafa oraz Zygzaka McQuinna

 


Gdy dzieci powoli zaczną rozpoznawać litery, warto pokazać im Elementarz przygotowany specjalnie do tej serii. Znajdą tu wiele ukochanych bohaterów wraz z krótkimi tekstami znanymi im z filmów i seriali. Poznają, czym są litery oraz sylaby, a dodatkowo każda strona jest niezapomnianą przygodą. Do pomocy natomiast powstały specjalne ćwiczenia, które w niczym nie przypominają smutnych ćwiczeniówek z przedszkola. W zależności od poziomu czytania twojego dziecka możesz także dostosowywać trudność polecanych zadań. 

 

 


Logiczne łamigłówki


Jak przemycić naukę w zabawie? Najlepiej podsuwając dziecku książeczkę z łamigłówkami, przez którą poprowadzi je ulubiona postać ze świata Disney'a. Dorzuć jeszcze to, co dzieci uwielbiają – czyli naklejki i uzupełnianie nimi treści danej zagadki!

 

 

W tych ślicznych książeczkach dzieci odnajdą zadania typu: rozszyfruj, znajdź, uzupełnij, dopasuj. Dzięki temu twoja pociecha ćwiczy spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Książki świetnie sprawdzą się także jako ćwiczenie z wyciągania rożnego rodzaju wniosków. Dzieci same z chęcią będą sięgać po tę serię. 

 


Co z błędami, które mogą się pojawić podczas rozwiązywania zadań? Już nie trzeba się nimi martwić! W serii ukazały się także Zadania do zmazywania. Są to specjalne książeczki przygotowane na śliskim papierze, wydane wraz ze specjalnym mazakiem do ścierania. Chcesz ćwiczyć pisanie liter wiele razy bądź zmazać, gdy ci się nie uda? Nic prostszego! Sięgnij po gąbeczkę w mazaku i ścieraj do woli! Tym razem przez te zadania poprowadzi cię Zygzak oraz Myszka Minnie

 


A czas ciągle płynie 


W tej serii nauka jednak nie kończy się na czytaniu. Pomyślano także o innych książeczkach, które mogą wesprzeć rodziców w codziennej nauce ich dziecka. Między innymi jest to temat czasu. Jak wyjaśnić dziecku, czym są pory roku, kalendarz, miesiące oraz co oznacza duża i mała wskazówka na zegarze? Przez te zagadnienia możecie przebrnąć wraz z Chudym z Toy Story lub Elsą z Krainy lodu! W zestawie jak zawsze niezastąpione naklejki oraz  ścieralna tarcza zegara żeby ćwiczyć w praktyce nabytą wiedzę! 

 

 


 

Jeżeli seria przyciągnęła Waszą uwagę ogromnie Wam polecamy zajrzeć na stronę Empiku gdzie znajdziecie specjalną zniżkę na te bajkowe książeczki! 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć