Warszawa

Czas przygotować się do szkoły

Czas przygotować się do szkoły

Sposobem na szybkie skompletowanie wyprawki dla swojego dziecka jest odwiedzenie sklepów takich jak Auchan czy Netto. Każdego roku przygotowywane są specjalne oferty z bogatym i zróżnicowanym asortymentem szkolnym. Wakacje to czas nie tylko na odpoczynek i dobrą zabawę, ale też na kupienie wszystkiego, co potrzebne będzie w czasie trwania roku szkolnego. Wybór na szczęście jest ogromny a ceny przystępne, dlatego nie trzeba martwić się o brak odpowiedniego przygotowania. W sierpniu można liczyć na najlepsze promocje, dlatego warto na bieżąco śledzić pojawiające się ulotki. W wielu sieciach oferta jest naprawdę bogata, ale trzeba się spieszyć, gdyż jest ona limitowana.

 

Wyprawka szkolna 2020, a w niej…

 

Nawet jeśli nie organizujemy wyprawki szkolnej po raz pierwszy, łatwo jest o czymś zapomnieć, dlatego warto już zawczasu przygotować sobie listę z niezbędnymi rzeczami do kupienia i wybrać się z nią do sklepu. Wszystko przebiegnie wtedy dużo sprawniej i szybciej, a my będziemy mieć pewność co do kompletności wyprawki. Wbrew pozorom nie jest to tak łatwe zadanie, jak mogłoby się niektórym wydawać, ale nie lada wyzwanie dla wielu osób. Tym bardziej że cały czas zmienia się zapotrzebowanie na artykuły szkolne w zależności od wieku i klasy. Nie mówiąc już o aktualnych trendach. Nieco inne potrzeby i preferencje mają dziewczynki niż chłopcy, małe dzieci czy młodzież. Wiele produktów oferowanych w sklepach jest uniwersalna, ale można też wybrać takie bardziej spersonalizowane, dedykowane konkretnej płci, grupie wiekowej czy zainteresowaniom.


Każda pociecha potrzebuje artykułów papierniczych i zeszytów, w linie i kratkę. W ciągu całego roku szkolnego zużywa się ich spore ilości. Tym bardziej że do każdego przedmiotu potrzebny jest inny. Zeszyty różnią się nie tylko okładką, ale też objętością, czyli liczbą kartek, którą należy dopasować do klasy, w której jest dziecko. Przydadzą się także notesy, plan lekcji, bloki rysunkowe i techniczne oraz kalendarz. Dalej mamy artykuły piśmiennicze, czyli długopisy, pióra, cienkopisy, zakreślacie, markery i wiele innych. Nie można zapomnieć o sporej ilości ołówków, które szybko się zużywają i kredek. Potrzebna będzie gumka do mazania, temperówka i linijka. Do przechowywania wszystkiego niezbędny okazuje się być oczywiście piórnik. Oferta sklepowa jest bardzo bogata, dlatego nawet najbardziej wymagające pociechy znajdą dla siebie coś ciekawego i jednocześnie praktycznego.

Co jeszcze powinno się znaleźć na liście zakupów?

 

Szkolna wyprawka byłaby niekompletna bez przyborów plastycznych. Są one szczególnie potrzebne dzieciom uczęszczającym do szkoły podstawowej na lekcjach plastyki. Potrzebne będą najróżniejsze kredki, farbki plakatowe, flamastry, blok techniczny i rysunkowy, bibuła, nożyczki, papier kolorowy, naklejki, plastelina, klej w sztyfcie. Wybór jest oczywiście znacznie większy, wystarczy odwiedzić Netto czy Auchan, aby przekonać się o różnorodności. Dzieci potrzebują plecaka szkolnego, pojemnego i wygodnego. Na liście zakupów muszą znaleźć się strój gimnastyczny i zamienne obuwie szkolne. Przydatne okazują się być także kolorowe pojemniki na jedzenie i bidon na napój.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć