Warszawa

Pokój dziecięcy i młodzieżowy - urządź je po swojemu

Pokój dziecięcy i młodzieżowy - urządź je po swojemu

Przestrzeń w pokoju dziecięcym zmienia się wraz z rozwojem naszych pociech. Od pastelowych kolorów i naklejek księżniczek przechodzimy do bardziej stonowanych rozwiązań. Dotyczy to zarówno ścian, jak i mebli oraz dodatków.

 

Pierwszy pokój dziecięcy urządzają tak naprawdę rodzice. Nowy członek rodziny ma zupełnie inne potrzeby, ale stworzenie odpowiedniego środowiska sprzyja jego rozwojowi. Przydatne będą odpowiednie meble, które przydadzą się w „obsłudze” maleństwa jak np. przewijak i łóżeczko. Z czasem dziecko zaczyna się interesować samochodami, kucykami i innymi postaciami z książek i telewizyjnych bajek. Objawem tego są naklejki i ręczne dzieła uświetniające pokój. Zdarzają się meble, które posiadają profesjonalne zdobienia. Z pewnością przypadną do gustu zarówno rodzicom, jak i najmłodszym. Z kolei nastolatkowie mają inne potrzeby, a zwłaszcza szerokie grono graczy. Jak w takim razie urządzić pokój dziecka?

 

Meble dla kilkulatków

 

Dzieci w wieku kilku lat mają już swoje zainteresowania, pasje i własne zdanie. Dlatego z upływem czasu trzeba dyskutować ze swoją pociechą o zmianach w jej lub jego pokoju. Wówczas pokój dziecka może przybierać różne koncepcje, a niektóre pomysły mogą zaskoczyć rodziców. Dobrze, że większość tego typu rozważań kończy się na ścianach w określonym kolorze czy meblach z konkretnym motywem. Dzięki temu dzieci cały czas widzą swoich ulubionych bohaterów. Ponadto może być je łatwiej nauczyć sprzątania i odkładania rzeczy na miejsce, zwłaszcza do swojej osobistej komody. Uzupełnieniem mebli mogą być dodatki np. świetlne. Lampy o różnych kształtach, kolorach i intensywności światła mogą pełnić funkcje praktyczne i ozdobne np. lampki do snu. Całość będzie się świetnie komponowała i stworzy niezapomniane miejsce do spędzania czasu dla dziecka. Być może dzięki temu zyskamy kilka chwil dla siebie.

 

Meblowe potrzeby nastolatków

 

Młodzież spędza więcej czasu przy lekcjach, a także częściej pracuje na komputerze lub gra na nim. Niektóre osoby angażują się w wirtualną rywalizację do tego stopnia, że zaczynają osiągać pewne obiecujące rezultaty. Przekłada się to na osiąganie coraz lepszych miejsc lub przejście na profesjonalizm. Zarówno początkującym, jak i zawodowcom potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Podobnie, jak na trening sportowy potrzebujemy odpowiedniego stroju, a na ćwiczenia muzyczne instrumentu, tak do rywalizacji na wyższym poziomie potrzebna jest dobra elektronika, ale także meble. Fotele gamingowe to rozwiązanie dla osób, które potrafią sporo czasu spędzać przed ekranem monitora. Niezależnie od tego, czy uczą się programowania, czy grają, warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Przyda się do tego odpowiednio wyprofilowany fotel, którego cechy ergonomiczne oraz zastosowane rozwiązania pozwalają na personalizację ustawień. Dzięki temu nasza pociecha otrzyma odpowiednie wsparcie sylwetki. Ograniczy to negatywne skutki spędzania długich godzin przed komputerem lub konsolą. Fotele dla graczy znaleźć można np. na https://www.ergoexpert.pl/dom/fotele-dla-graczy-gamingowe.

 

Odpowiednie wyposażenie pokoju dziecięcego lub młodzieżowego różni się od siebie. W tym pierwszym wypadku spełnienie dziecięcych marzeń zwykle ogranicza się do częstego widywania się ze swoimi bajkowymi przyjaciółmi. W wypadku nastolatków meble mają nieco inny wygląd i przeznaczenie. Wygodny fotel gamingowy przyda się jednakowo do lekcji, grania, a także wspólnego oglądania filmu. Czasami drobne elementy mają kluczowe znaczenie dla naszych dzieci. Warto więc wsłuchać się w ich potrzeby.

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć